דו״ש משותף - מצב הכיבוש, השנה ה - 57.

עם סיומה של השנה ה-57 לכיבוש הישראלי בשטחים, ארגוני זכויות האדם בישראל מפרסמים בפעם השניה דוח משותף שמטרתו להציג תמונה מקיפה של הכיבוש: "מצב הכיבוש, השנה ה-57".

ניצחון לנגב בטלוויזיה!

בזכות עצומה שפתח אצלנו בר חפץ, תושב נירים וניצול ה-7.10 ובזכות החתימות של 76,000 פעילי זזים, שודר טקס העצמאות של משפחות החטופים בערוץ 12 לצד טקס המשואות האטום של הממשלה ובאתר ״כאן״ הוא שודר במלואו.

עסקת חטופים עכשיו!

אין לנו זמן לבזבז. המו״מ לשחרור החטופים קרוב לפתרון, והימין הקיצוני מפעיל לחץ כדי להרוס אותו ולהפקיר את החטופים. אסור לנו להשאיר את הזירה ריקה - זה הזמן לדרוש משרי קבינט המלחמה גנץ, איזנקוט וגלנט להפעיל לחץ נגדי ולדרוש את שחרור החטופים כתנאי לשלמות הממשלה.

הפעולה שלנו למען סיוע הומניטרי לעזה

לנגד עינינו מתרחש בעזה אסון הומניטרי. ילדים, נשים וגברים מתי מרעב, מצמא וממחלות. בחודש מרץ הפגנו בנמל אשדוד, יחד עם עשרות מהקהילה שלנו, כדי לקרוא לסיוע הומניטרי לתושבי עזה ולחטופים, והותקפנו על-ידי פעילי ימין. אבל לא נעצור.

דרשנו הכנסת סיוע הומניטרי לעזה

״הוריי נרצחו ב-7 באוקטובר, אבל יש חטופים שעדיין בחיים…. אני מפגין היום כי אסור לקבל מצב שבו חטופים ותושבי עזה מתים מרעב. במבט בדיעבד יהיה לנו ברור שסיוע הומניטרי הוא חובה מוסרית - אני רוצה שכמה שיותר יבינו את זה כבר עכשיו״

המחסום לא יעצור אותנו

ביום שישי, הצבא מנע מעשרות פעילי זזים וקול רבני לזכויות אדם להיכנס לכפר דיר איסתיא ולנטוע עצי זית עם החקלאים הפלסטינים. אבל לא ניתן למחסום לעצור אותנו! השתילים שנרכשו בזכות מאות פעילות ופעילי זזים נשתלו על-ידי החקלאים הפלסטינים.

לכבוד נשיא ארה״ב - הקטסטרופה ההומניטרית המתרחשת ברצועת עזה

מזה למעלה מתשעה שבועות מתנהלת ברצועת עזה מלחמה, שהחלה מיד לאחר ההתקפה האכזרית והנפשעת שביצע חמאס על אזרחי ישראל, במהלכה גם הרג למעלה מ- 1,200 בני אדם וחטף כ-250 לעזה – בהם אזרחים ישראלים, אזרחים זרים וילדים. מיד לאחר התקפה זו, וכן בנאום שנשאת בביקורך בישראל, הבהרת שלישראל יש זכות להגן על עצמה אך בה בעת הדגשת כי עליה לממש את זכותה זו אך ורק בהתאם להוראות המשפט הבינלאומי, ובפרט בהתאם לדיני הלחימה.

קראנו לעצור את הטרנספר בגדה

בחסות המלחמה ובהעלמת עין של צה״ל, הגיעו היקפי אלימות המתנחלים כלפי החקלאים הפלסטינים למימדים חסרי תקדים, במטרה לגרש אוכלוסיות שלמות של פלסטינים בכוח משטחיהן. מעל ל-14 אלף זזות וזזים הצטרפו לקריאה לגנץ ולאיזנקוט לעצור את הטרנספר בגדה ולמנוע פתיחת חזית נוספת במלחמה.

ניצחון! השינויים להקלה בפתיחת אש חיה נגד מפגינים ירדו מסדר היום!

ניצחון מדהים שלנו - היועמש״ית בלמה את שינוי הוראות הפתיחה באש נגד מפגינים: בזכות החתימה שלך ושל יותר מ 29,000 זזים וזזות הצלחנו לשים גבול לבן גביר, וההצעה ירדה מסדר היום.

דרשנו את שחרור החטופים וקראנו לפתוח מסדרון הומניטרי לעזה

יותר מ-62,000 אנשים ברחבי העולם הצטרפו לדרישה לפתוח את המסדרון ההומניטרי לעזה ולשחרר את החטופים משבי חמאס. לא נוותר. נמשיך לפעול למען שחרור כל החטופים מיד ולמען הגנה על החפים מפשע בעזה.

לכבוד הנשיא ביידן

ארגוני זכויות האדם בישראל קוראים לנשיא ארה״ב ביידן לפעול לשחרור מיידי של כל החטופים ולהפסקת הפגיעה בחפים משפע משני הצדדים.

הצהרת חברי קהילת זכויות האדם בישראל

אנחנו, חברות וחברי הארגוני החתומים מטה, חברי קהילת זכויות האדם בישראל, עומדים בימים האיומים האלו מזועזעים והלומים.

כך התייצבנו לצד שלטון החוק

בזכות התמיכה של מאות זזים וזזות ייצגנו בשלטי ענק את קולם של יותר מ-175,000 פעילות ופעילים שחתמו על הקריאה שלנו לבג״ץ לפעול באומץ ולקבל את העתירות.

הפעולה שלנו נגד הפרדה מגדרית

ניצחון מדהים! היועמ״ש עצרה את תוכנית ההפרדה המגדרית במעיינות אחרי שהגשנו לה חתימות של יותר מ-125,000 אזרחיות ואזרחים נגד ההפרדה - הניצחון הזה הוא בזכות הקהילה שלנו!

אבטיח נגד הדיקטטורה

בזכות הקהילה שלנו הצלחנו להשמיע קול צלול למען הדמוקרטיה וחופש הביטוי.

ככה פעלנו בחומש

גז מדמיע ורימוני הלם, ככה קיבל אותנו הצבא ביום שישי (7.7.23) - מאות פעילים, ישראלים ופלסטינים שבאו לדרוש ביחד לפרק את המאחז הלא חוקי חומש. ההתנכלות התחילה כבר כשהצבא מנע מההסעות שלנו לעבור את המחסום, אבל לא ויתרנו והתחלנו לצעוד לכיוון הכפר בורקה כדי להפגין סולידריות עם התושבים הפלסטינים.

הצלחנו! גפן נשארת בארץ

עצרנו את הגירוש של ילדה בת 8 ואימה! והכל בזכות ההתגייסות של הקהילה שלנו: יותר מ-41 אלף זזות וזזים שהצטרפו לקמפיין למען גפן.

הלחץ הציבורי עבד ובשופרסל התקפלו!

בזכות גורמים רבים שיצאו בקול גדול נגד הדרת נשים, ויותר מ- 6,000 שהצטרפו לעצומה שלנו בזזים בקהילה - הנהלת שופרסל ביטלה את המדיניות המפלה והחזירה את המוצרים עם תמונות הנשים.

אין דמוקרטיה עם כיבוש

בעיצומו של עוד סבב לחימה מיותר קראנו לפעילות ופעילים לדרוש מהממשלה לסיים את הכיבוש

פעלנו למען השתתפות הפלסטינים בטקס יום הזיכרון המשותף

יותר מ-13,000 פעילות ופעילים קראו לגלנט לאפשר למשפחות הפלסטיניות להשתתף בטקס יום הזיכרון ובג״ץ הכריע לטובת שותפות ישראלית-פלסטינית

ככה פעלנו מול הרבנות

ב-29.3 יותר מ-1,000 נשים אמיצות נענו לקריאה שלנו והגיעו לעמוד ביחד מול הרבנות בתל אביב ואלפים תרמו כדי שנוכל למחות נגד הצעת החוק להרחבת סמכויות בתי הדין הדתיים. בעמידה שלנו כתף אל כתף, ייצגנו יותר מ-43,000 פעילות ופעילים שחתמו על העצומה שלנו ב״זזים בקהילה״ נגד החוק.

הצהרת סולדריות עולמית עם המאבק לדמוקרטיה בישראל

אנחנו, אזרחיות ואזרחי העולם החתומים מטה, מתנועות שמייצגות עשרות מליונים ברחבי העולם ובישראל, מגנים את החקיקה האנטי - דמוקרטית האגרסיבית מטעם הממשלה בישראל. אנחנו עומדים בסולדריות עם אזרחיות ואזרחי ישראל שנאבקים למען דמוקרטיה וממלאים את הרחובות במאות אלפים ב-12 השבועות האחרונים.

כנס התנגדות אזרחית במזרח אירופה

אנחנו מסיימים גאים ומלאי השראה את הכנס המיוחד שקיימנו אתמול בבוקר, בו אירחנו יחד עם חברינו בהקרן החדשה לישראל ושתיל, את שותפינו מהתנועות האחיות של ״זזים״ במזרח אירופה, שהגיעו הנה לתמוך במאבק הישראלי על הדמוקרטיה ולספר לנו על המאבקים שלהם בדיקטטורה ולמען ערכי השוויון, החופש וזכויות האדם.

לא לסגירת תאגיד השידור ״כאן״

תוך הדהירה של הממשלה לרסק את מערכת המשפט, התקבלה החלטה לסגור את תאגיד השידור ״כאן״. המטרה היתה ברורה - השתקת השידור הציבורי ומתן במה רק לקולות שיכשירו את המהפיכה המשטרית. מעל ל-140 אלף זזות וזזים הצטרפו לדרישה משר התקשורת לעצור את סגירת התאגיד. בזכות הלחץ הציבורי המסיבי התוכנית הוקפאה, אבל המאבק עוד לא נגמר.

פעלנו נגד חינוך לשנאה

לא נוותר: ״אלו היו ההורים שהצליחו לעצור את ההדתה בבתי הספר ולמנוע גירוש של תלמידים ותלמידות חסרי מעמד, וגם הפעם הגנו ונמשיך להגן על חינוך ילדינו״. מעל ל-17 אלף זזות וזזים קראו למשרד החינוך להתנגד לשטיפת המוח לילדינו לשנאה ולאפליה.

עצרנו את פיטורי ההשתקה של המורה מראשל״צ

בזכות הלחץ הציבורי של הקהילה שלנו, מנענו את פיטורי המורה שפיתח שיח ביקרותי על ההפיכה המשטרית בבית הספר

התשובה שלנו לגזענות - נטיעות בשותפות

בזכות הפעילים והפעילות שלנו יצאנו בשישי האחרון (3.2) לנטיעות בנגב יחד עם תושבי הכפריים הבדואיים.

השפיות והתקווה בחיפה

סוויטאת קרא לעצור תוכנית בנייה הרסנית שאיימה על המבנים וביחד עם יותר מ-1,700 חיפאים, ערבים ויהודים שחתמו על הקמפיין, הצלחנו להקפיא את התוכנית ולשמור על מורשת העיר.

הלחץ עבד! ד״ר מחאג׳נה ישוב לעבודתו בהדסה

הלחץ של 16,000 פעילי ופעילות זזים - ערבים ויהודים -  הצליח והצדק ניצח - ד״ר אחמד מחאג׳נה שהושעה מבית החולים הדסה בעקבות עלילת דם של פעיל ימין, ישוב לעבודתו. הנהלת בית החולים הודתה לתנועת זזים על הפנייה בנושא - ואנחנו שמחים שהאמת יצאה לאור.

מה נעשה מול ממשלת נתניהו-בן גביר? תוצאות הסקר הגדול

אלפי זזות וזזים ענו על הסקר ששלחנו עם השבעת ממשלת נתניהו-בן גביר ובעזרת התשובות גיבשנו תכנית למאבק בממשלה שפועלת לפגוע בזכויות של כולנו - פלסטינים, נשים, להט״ב וחסרי מעמד. אלו הנושאים שהפעילים שלנו ציינו כנושאים שמטרידים אותם במיוחד:

הפרדה זו אפליה

אנחנו לא שותקות! מעל 65,000 (!) פעילות ופעילים חתמו על הקריאה ליריב לוין, מנהל המו״מ הקואליציוני, לא להסכים לדרישה הקיצונית של מפלגות יהדות התורה והציונות הדתית לעיגון אפלייה מגדרית בחוק! עכשיו לקחנו את הצעד הבא, והגענו אליו ישירות לכנסת: חברת הכנסת נעמה לזימי הגישה ליריב לוין את עשרות אלפי החתימות. הקול שלנו משפיע!

אחרי הבחירות - חוזרים לגרש

תודה רבה לקהילת זזים המדהימה שתומכת בנו לכל אורך הדרך וגם היום פעילי ופעילות זזים מימנו את האוטובוסים שהביאו אותנו להפגין כאן היום" זה מה שאמר רפאל מקהילת העברים, בהפגנה בבאר שבע מחוץ לדיון של המועמדים לגירוש מבני הקהילה.

סיור מחאה בחברון

בשישי ה-2.12 הגענו יחד עם מאות פעילים ופעילות לסיור מחאה של ״שוברים שתיקה״ בחברון. 300 אזרחים ואזרחיות הגיעו מכל רחבי הארץ כדי להפגין סולידריות כלפי התושבים הפלסטינים.

מול האלימות, לצד החקלאים הפלסטינים

ביום שישי, ה-11.11 הגיעו עשרות פעילות ופעילי ״זזים״, יחד עם ״קול רבני לזכויות אדם״ ו״שלום עכשיו״, הגיעו לכפר א-סאוויה כדי למסוק זיתים יחד עם תושבי הכפר הפלסטינים.

מבצע ההסעות לקלפי

רצינו לשתף אתכם בחוויה שהיתה לנו אתמול, במהלך יום הבחירות בנגב. הייתה לנו הזכות לפגוש את מאות המתנדבות שהגיעו מכל הארץ כדי להסיע אלפי נשים בדואיות לקלפי, את הפעילות המקומיות המרשימות שהובילו את היוזמה המבורכת הזו, ואת הנשים הבדואיות עצמן, שהתעקשו לממש את זכותן הדמוקרטית ולהצביע.

מבצע ההסעות לקלפי יוצא לדרך

רק לאחרונה ועדת הבחירות דחתה עתירה להצבת קלפיות בכפרים הבלתי מוכרים בנגב. ללא קלפי קרובה או נגישות לתחבורה ציבורית התושבים ובעיקר התושבות נאלצים לצעוד שעות ברגל או לוותר על הזכות להצביע. הצטרפו עכשיו ליוזמה!

הצלחנו - סל תרבות אושר לשנה הקרובה!

כבר למעלה משלושים שנה תכנית ״סל תרבות״ מאפשרת לילדים מכל הארץ, ממגוון רקעים כלכליים וחברתיים לצפות בהצגות, תערוכות, מופעי מחול ומוזיקה ועוד שלל פעילויות כחלק ממערכת החינוך!

הלחץ האזרחי עבד - המתנחל האלים נעצר

מתנחל אלים השחית, הרס וגנב רכוש. מצלמת אבטחה תיעדה את מעשיו אך המשטרה בחרה להתעלם ולא לעשות דבר. יותר מ-2000 פעילות ופעילי זזים הצטרפו לקריאה הדחופה למפקד משטרת מחוז ש״י, והלחץ עבד: המתנחל האלים נעצר!

הפגנה: לא מגרשים ילדים!

מאות הגיעו לככר הבימה לתמוך בילדי העובדות הזרות ולדרוש מהממשלה להסדיר את מעמדם אחת ולתמיד - היה מרגש

המסר שלנו לנשיא ביידן

אלה הפוסטרים שתלינו ברחבי ירושלים לקראת ביקור ביידן - בקריאה לדרוש מלפיד לעצור את מבצע המאחזים של המתנחלים

הפרדה בין יולדות - עכשיו בית משפט

זה היה אחד מהקמפיינים הראשונים שלנו: לאחר שנחשף שמחלקות יולדות בבתי החולים בארץ מפרידות בין יולדות יהודיות וערביות, חתמו כ-,4,000 זזות וזזים על עצומה הקוראת למנהלי בתי החולים לבטל את ההפרדה ושמותיהם הופיעו על שלטי חוצות שתלינו יחד עם רופאים לזכויות אדם, ליד בתי החולים הגדולים. בכפר סבא, ליד בית החולים ״מאיר״, ניסו לסתום לנו את הפה ולהסיר את אחד השלטים.

כך הבאנו את הדרישה להפסיק את מעצרי הלילה לכותרות

יחד עם ״הורים נגד מעצרי ילדים״ וארגונים נוספים, הגענו להפגין מול שער הקיבוץ בו מתגורר אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס

ניצחון בכביש הערבה

הלחץ הציבורי של פעילי כביש הערבה ושל אלפים שחתמו על הקמפיין עבד ושרת התחבורה הודיעה שהכביש יורחב

סולידריות ותקווה ביפו

בזכות פעילי זזים שתרמו והגיעו, קיימו פעילי יפו הפנינג משותף מרגש למען הזכות לדיור

ביטלנו את הזיקוקים בתל אביב

בזכות פעילה נחושה ואלפי פעילים נוספים הצלחנו ביחד לבטל את מופעי הזיקוקים בתל אביב ביום העצמאות

קליטת פליטים מאוקראינה ללא תנאים

30 אלף זזות וזזים דרשו קליטת פליטים מאוקראינה ללא תנאי

יותר מ-20 מליון דורשים: סנקציות חמורות על פוטין

מכתב גלוי של ארגוני ״אופן״ לשר החוץ יאיר לפיד

בלמנו את גירוש העברים

הישג חשוב בדרך לביטול גירוש חברי קהילת העברים - בית המשפט המחוזי הוציא צו ביניים שמונע את גירוש חברי הקהילה לעת עתה

בסולידריות עם תושבי בורין

מאות פעילות ופעילים ישראלים הגיעו לבורין בשישי האחרון ונטעו שתילים באדמות הכפר, לצד התושבים הפלסטינים

בזכותכם אנחנו מוכנים ל-2022

בזכות התרומות הקבועות שלכם נמשיל לפעול גם ב-2022 למען חופש, שוויון וצדק

ניצחנו! קולטידה ודניאל לב נשארות בארץ

בזכות הלחץ הציבור ויותר מ-14,000 פעילות ופעילים שחתמו על הקמפיין ועוד מאות שתרמו להפגנה נגד הגירוש - קולטידה ודניאל לב נשארות בארץ!

סולידריות עם ארגוני זכויות האדם הפלסטינים

קראנו לבטל את ההחלטה הדרקונית של בני גנץ להוציא את ארגוני זכויות האדם הפלסטינים מחוץ לחוק

תמיכה במסיק - הכוח שלנו מול אלימות מתנחלים

יותר מ-1,000 זזות וזזים תמכו וכ-150 הגיעו למסיק באזור שכם כדי להגן על החקלאים הפלסטינים ולתמוך בהם מול האלימות הקיצונית של מתנחלים

הצלנו את מערת איילון!

ניצחון מדהים! בזכות חתימותיהם של יותר מ-10,000 פעילות ופעילים עצרנו את תוכנית הניקוז שאיימה להכחיד את בעלי החיים הנדירים במערה

כך פעלנו נגד החוק הגזעני

בזכות ההתגייסות של יותר מ-500 פעילות ופעילים, יוכלו מאות משפחות להגיש בקשה להסדרת מעמדן

החיים של תושבי ראס א-תין בסכנה

בעיצומו של גל החום החרים המנהל האזרחי את מיכלי המים של ראס א-תין והשאיר את התושבים להתייבש בחום הנורא

זזים וממשלת השינוי - תוצאות הסקר הגדול

אלפי זזים וזזות השתתפו בסקר ששלחנו אחרי הקמת ממשלת השינוי והתוצאות חד משמעיות: רוב הפעילות והפעילים מאמינות שעכשיו, מול הממשלה החדשה, יש לקהילה שלנו הזדמנות אדירה להשפיע ולנצח.

ניצחנו את האפליה במעיינות

בזכות הלחץ הציבורי ההפרדה במעיינות הגיעה לכותרות ובוטלה

דרשנו סיוע הומניטרי לעם התיגרי הנמצא בסכנת הכחדה

חתימותיהן של כמעט 800 פעילימות הוגשו ללשכת משרד החוץ במהלך הפגנה של קהילת יוצאי תיגראי בירושלים.

הפגנה ערבית-יהודית נגד הכיבוש

הבאנו מפגינים ערבים ויהודים מרמלה, לוד וירושלים להפגין ביחד נגד הכיבוש בזכות תרומות של מאה פעילות ופעילים

תומכים בעברים מדימונה במאבקם נגד הגירוש

בזכות תרומות של מאות פעילות ופעילים, הוגשו עררים למניעת גירוש העברים

דרשנו וועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון

מיד עם האסון אלפים הצטרפו לקמפיין שקרא להקמת וועדת חקירה ממשלתית

הקימו ממשלה עם המפלגות הערביות עכשיו

בלב סבב האלימות והלחימה פתחה הפעילה מרב מזאה קמפיין שקורא להקים ממשלה עם המפלגות הערביות, אלפים תמכו

דרשנו הפסקת אש

יותר מ-3,000 פעילות ופעילים דרשו לעצור את הלחימה בעזה

יש דרך אחרת

הכל בוער. מעל 20 בני אדם, בהם כ-9 ילדים, נהרגו עד כה בהפצצות בעזה, בדרום לפחות שני אנשים נהרגו, תושבים נוספים נפצעו- והאזעקות ממשיכות ללא הרף , אבל יש דרך אחרת

קראנו לשחרור ליית' אבו זיאד

מעל 2,300 פעילימות הצטרפו לקריאתה של חן למשרד הביטחון להסיר את איסור היציאה מליית' אבו זיאד.

בסולדיריות עם פרופסור גולדרייך

יותר מ-3000 חתימות של פעילות ופעילים הוגשו לשר גלנט וליועמ״ש בקריאה לבטל את החלטתם ולהעניק לגולדרייך את פרס ישראל

פעלנו להסדרת תלושי מזון לכפרים הלא מוכרים

בזכות תרומות של מאות פעילות ופעילים, גם תושבי הכפרים הלא מוכרים בנגב יכולים לקבל תלושי מזון

עודדנו הצבעה ופעלנו לשקיפות בבחירות

עודדנו מאות אלפים לצאת להצביע בבחירות

ערב מרגש של סולידריות עם הקהילה הפיליפינית

יותר מאלף תרמו ומאות הגיעו כדי לתמוך באימהות מהגרות עבודה וילדיהן

קראנו להעביר חיסונים לפלסטינים

בזכות תרומות של מאות זזים וזזות דרשנו להעביר חיסונים לעזה ולגדה מיד

המדגם של זזים

כיצד תיראה הפעילות של זזים ב-2021? אלפים ענו על הסקר שלנו והשפיעו

התנגדנו לאפליית תלמידים ערבים בכרמיאל

ביהמ״ש מפלה תלמידים ערבים כדי להגן על ״צביונה היהודי״ של העיר כרמיאל. לא שותקים מול אפליה בחינוך!

תמכנו בחקלאים הפלסטינים בתקופת המסיק

בזכות מאות תרומות קטנות הגיעו עשרות למסוק בגדה המערבית

גם לילדים פלסטינים מגיע חינוך

המינהל האזרחי החליט להרוס את בית הספר של ראס א-תין, שבו לומדים 50 ילדים וילדות פלסטינים. בזכות התערבות החברה האזרחית ההרס נמנע

עוצרים את משטרת הדיקטטורה

קראנו ליו״ר ועדת הפנים לדרוש מהמשטרה לבטל מיד את הקנסות ומעצרי הבית, ולמחוק כל רישום משטרתי של עצורי ההפגנות נגד דיקטטורת הקורונה

קראנו לשר התרבות לא לבטל פרוייקט "רקדן-ית ואמן-ית בקהילה"

קראנו יחד לשר התרבות והספורט לא לבטל את פרויקט רקדן בקהילה ולמצוא את התקציב הדרוש להמשך קיומו.

נבצרות עכשיו!

יותר מ-14,000 פעילות ופעילים קראו לח״כים להוציא את נתניהו לנבצרות

דרשנו ממח״ש לעצור את האלימות

על רקע שיאים של אלימות המשטרה בהפגנות בבלפור, פתחנו קמפיין שקורא לפטר את סנ״צ ניסו גואטה וקורא לשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, ודרשנו ממח״ש לעצור את האלימות הגואה

עוצרים את הרכבל לעיר העתיקה

פעלנו יחד לעצירת מיזם הרכבל לעיר העתיקה, שנועד לשרת את הימין הקיצוני ויפגע קשה במרקם החיים בירושלים המזרחית ובצביון ההיסטורי של העיר העתיקה

פעלנו להוצאת הנשק החם מהבתים

מאות קראו לשר אוחנה לא להאריך את התקנות שמאפשרות למאבטחים לקחת נשק הביתה

חדשות טובות בקשר לתוכנית היל״ה

בזכות הלחץ של ההורים, המורים והציבור - ילדי תוכנית היל״ה לא יישארו מאחור

זזים לגשרים

בזכות תרומות קטנות המסר שלנו נגד דיקטטורת הקורונה הגיע לעשרות גשרים וצמתים ברחבי הארץ. כך עשינו את זה

אמרתי לבתי: "למה שיירו עלינו?"

חולוד אידריס, חברת הוועד המנהל שלנו כותבת על האלימות בחברה הערבית

קראנו לשרים לעצור את דיקטטורת הקורונה

לקראת ההצבעה על אישור מעקבי השב״כ העלינו שלט חוצות ענק בכניסה לירושלים עם הכיתוב ״אל תתקפלו, עצרו את דיקטטורת הקורונה״

מאות פעילימות הצטרפו לקריאתה של מיה בזזים בקהילה לאישור תוכנית המתאר של א-וולג'ה

הגשנו את חתימותיהם של מאות פעילימות לאשר את תוכנית המתאר של א-וולג'ה

הלחץ עבד - השב״כ יצא מהפלאפונים שלנו

קבינט הקורונה החליט לא לקדם את החוק שהיה מאפשר לשב"כ לבצע איכון סלולרי של אזרחים. זה לא היה קורה בלי הלחץ הציבורי שהופעל על הממשלה

צדק לאיאד

יותר מ-5,000 פעילות ופעילים הצטרפו לקריאה של ארגון Free Jerusalem ממח"ש, לשחרר את סרטון הירי באיאד אלחלאק ולהעמיד את השוטרים האשמים לדין

קראנו לגנץ לעצור את הסיפוח

אלפים חתמו על מכתב לשר הביטחון שקורא לו לפעול למניעת סיפוח הגדה המערבית

הגענו עם מגפונים לבית של גנץ

למעלה מ-20,000 פעילות ופעילים הצטרפו לקריאה לעצור את דיקטטורת הקורונה, בשבוע שעבר הגענו ישירות לגנץ הביתה עם שלטים ומגפונים, כדי שהוא לא יוכל להתעלם

הגענו ל-200,000

התחלנו ב-2015 והיום אנחנו 200,000 פעילות ופעילים, יהודיות וערבים, שפועלים יחד לקידום הערכים שלנו

החזרנו את תכנית ״אל אוסבוע״ לשידור ישיר!

בזכות למעלה מ-1,400 פעילות ופעילי זזים וביוזמת הפעילה חולוד ומרכז אעלאם החזירו בערוץ החדשות 12 את תכנית "השבוע" עם פוראת נסאר למתכונת שידור חי!

קו חם בזמן משבר הקורונה

בזכות תרומות קטנות של עשרות פעילות ופעילים ועשרות מתנדבים, הפעלנו קו חם שנתן מענה לציבור בנושאי זכויות סוציאליות בזמן הקורונה

זה הזמן לפעול!

משבר הקורונה משפיע על כולנו, ובעיקר על החלשים בחברה. השתמשו בכלים הדיגיטליים שלנו כדי ליצור שינוי חברתי אמיתי

מיליונים יוחזרו למבקשי המקלט

בעקבות החלטת בג״ץ, אלפי מבקשי מקלט יקבלו חזרה את כספי הפקדון שלהם. תודה רבה ליותר מ-10,000 פעילים ופעילות שחתמו על עצומה בנושא

קראנו לחברי כחול לבן לבחור בשותפות יהודית-ערבית

בזכות תרומות של עשרות פעילי זזים, קראנו לחברי מפלגת כחול-לבן להקים ממשלה בשיתוף נציגי הציבור הערבי

עדכוני קורונה - גם בערבית

בזכות לחץ מצד אלפי פעילות ופעילי זזים, משרד הבריאות פרסם עדכונים שוטפים על התפשטות הקורונה גם בערבית

קראנו להצביע נגד הסיפוח

לקראת הבחירות הפקנו סדרת סרטונים שמביאים את קולם של תושבי הבקעה הפלסטינים למרכז הבמה, הסרטונים הופצו ברשת והוקרנו על משאית ביום הבחירות

פעלנו למנוע את הריסת גינת לוינסקי

הגשנו לעיריית ת״א מעל 3,000 חתימות של תושבים ותושבות הקוראים לעירייה לא להרוס את גינת לוינסקי.

יצאנו לנטוע תקווה

הגענו 200 - פעילות ופעילים - לנטוע שתילים של תקווה ביחד עם חקלאים מכפר יאסוף הפלסטיני, אך הצבא חיכה לנו בפתח הכפר

עצרו את ציד המכשפות

מעל 4,000 פעילות ופעילים קראו לעיריית ראשל״צ לבטל את הפיטורים של מאיר ברוכין ולעצור את ציד המכשפות

הסעות ביום הבחירות בכפרים הלא מוכרים בנגב

בנגב חיים כ-50,000 בעלי זכות בחירה שאין להם גישה לקלפיות. היוזמה שלנו להסיע אותם לקלפי נעצרה ע״י ועדת הבחירות

עצרנו את הצבת המצלמות בקלפיות

בזכות אלפי פעילות ופעילים מנענו את דיכוי הבוחרים ביישובים הערביים

דרשנו צדק לסלומון טקה

בעקבות  האירוע בו נהרג סלומון טקה, נפתחו אצלנו שני קמפיינים של פעילים בתוך זמן קצר נאספו קרוב ל-20 אלף חתימות

מורות ומורים קוראים לפיטורי שר החינוך רפי פרץ

יפעת בן דב פתחה אצלנו ב"זזים בקהילה" קמפיין הקורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את שר החינוך רפי פרץ

תעודת נכשל למשרד הפנים

יחד עם המורה דניאל ומאות אמהות וילדים מהקהילה הפיליפינית צעדנו בת״א עם תעודות נכשל למשרד הפנים. יחד נדאג שהילדים יוכלו להישאר בארץ

אל תגרשו אותי!

אבי עופר, פעיל שלנו, פתח ב"זזים בקהילה" קמפיין חשוב לעצירת הגירוש של אופרסינה קואנקה ושל בנה מייקל ג'יימס בביתם שביהוד

מסר מעזה הנצורה למשתתפי האירוויזיון

בזכות תרומות של עשרות פעילות ופעילי זזים, תלינו מאות פוסטרים עם מסרים של צעירים מעזה

עדכון מבקעת הירדן: עוצרים את אלימות המתנחלים

פעם אחר פעם, קמפיין אחר קמפיין, הקהילה שלנו עומדת נחושה במאבק לסיום הכיבוש ולמען עתיד צודק וטוב יותר לכולנו.

פעילי זזים ורל״א תובעים את עיריית כפר סבא על הסרת השלט

היום בבוקר הוגשה עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים במחוז מרכז, נגד עיריית כפר סבא ובית החולים מאיר, בדרישה להורות על השבת השילוט שהוסר לאלתר.