סולידריות עם ארגוני זכויות האדם הפלסטינים

30/11/21

ארגוני טרור. ככה בני גנץ קרא לארגוני זכויות אדם פלסטינים ותיקים ומרכזיים, שעובדים יום אחר יום מול עוולות הכיבוש הצבאי בשטחים ותומכים בפלסטינים המוחלשים ביותר בגדה. ההחלטה מוציאה את הארגונים האלו מחוץ לחוק, סוגרת את דלתותיהם, ומסכנת את כל פעילי זכויות האדם הפלסטינים שעובדים ומתנדבים בהם. גנץ משתמש בכוח הזרוע כדי למנוע פעילות קריטית של תיעוד, סיוע משפטי, ותמיכה ישירה בניסיון להשתיק ולשתק את המאבק למען זכויות אדם לפלסטינים.

הקהילה שלנו הוקמה כדי להרים קול אזרחי שפועל למען דמוקרטיה וזכויות אדם - כאן ומעבר לגדר. וגם הפעם עמדנו בסולידריות עם ארגוני זכויות האדם ודרשנו את ביטול ההחלטה המפחידה והמסוכנת.

ההחלטה של גנץ קיצונית ומסוכנת. כמה שרים כבר דרשו מגנץ להקפיא את ההחלטה, עשרות ארגוני זכויות אדם ישראלים, רבים מהם עבדו ועובדים עם הארגונים הפלסטינים, קראו לבטל אותה, וגם ממשלות העולם דרשו תשובות ואנחנו החלטנו להפעיל לחץ גם מבית ופתחנו בקמפיין הקורא לחברי הכנסת ולשרים  לקרוא לגנץ לבטל את ההחלטה.

ב-28.10 נסענו ביחד עם המשלחת הישראלית לראמאללה להביע תמיכה בעמיתינו מארגוני זכויות האדם הפלסטינים שגנץ הכריז עליהם כארגוני טרור, והעברנו להם את העצומה ביחד עם חתימותיהם.ן של פעילות ופעילי זזים.

הגנה על זכויות האדם של הפלסטינים תחת כיבוש וסולידריות עם ארגוני זכויות האדם הפלסטינים - זה בידינו.