על זזים

זזים היא קהילת הקמפיינים הגדולה בישראל. אנחנו תנועה אזרחית של ערבים ויהודים שמקדמים יחד דמוקרטיה, שוויון ואזרחות פעילה ומשתתפת. אנחנו פוליטיים - הקמפיינים שלנו עוסקים בנושאים הבוערים ביותר על סדר היום הציבורי ונועדו להשפיע על מקבלי ההחלטות; אבל לא מפלגתיים – זזים היא תנועה עצמאית, ומה שמחבר בינינו הם ערכים משותפים של זכויות אדם, מאבק בכיבוש ובגזענות וצדק חברתי וסביבתי.

הכלים העיקריים שלנו הם כלים מקוונים, שמאפשרים לנו להגיע במהירות לציבור רחב ובאמצעותם אנחנו יוזמים ומארגנים קמפיינים ופעולות ברחוב וברשת. אנחנו מאמינים שהקול של כל אחת ואחד מאתנו שווה יותר מאשר פתק הצבעה בבחירות ושאזרחות פעילה וביקורתית היא מרכיב הכרחי בדמוקרטיה. הקמפיינים שלנו מאפשרים לפעילים ולפעילות בתנועה להשמיע את קולם, להיות מעורבים ולהשפיע לאורך כל השנה ברגעים מכריעים של קבלת החלטות. אנחנו לא מחוברים למערכות השלטון ולא מפעילים לוביסטים בתוך מסדרונות הכוח, אלא משוכנעים שכוח אזרחי – כשהוא מתועל באופן ממוקד ויעיל – יכול לשנות מציאות. 

לזזים ארגוני אחות במדינות שונות במזרח ובמרכז אירופה ובאנגליה, בין היתר Campact בגרמניה, Declic ברומניה, Akcja Demokracja בפולין,  ahang  בהונגריה, aufstehn באוסטריה, 38 Degrees באנגליה ו-Kreni-Promeni בסרביה. רובנו מתמודדים עם אתגרים דומים מצד הימין הקיצוני ומכוחות פופוליסטים שמנסים להחליש את המוסדות הדמוקרטיים. כל אחד מהארגונים פועל באופן עצמאי במדינה שלו למען הווה ועתיד טובים יותר. אנחנו נעזרים בידע המקצועי ובניסיון של הארגונים האחרים ברשת כדי לייצר קמפיינים מנצחים ומשפיעים וכדי לשרת את הקהילה שלנו טוב ככל האפשר.