מה נעשה מול ממשלת נתניהו-בן גביר? תוצאות הסקר הגדול

15/01/23

אלפי זזות וזזים ענו על הסקר ששלחנו עם השבעת ממשלת נתניהו-בן גביר ובעזרת התשובות גיבשנו תכנית למאבק בממשלה שפועלת לפגוע בזכויות של כולנו - פלסטינים, נשים, להט״ב וחסרי מעמד. אלו הנושאים שהפעילים שלנו ציינו כנושאים שמטרידים אותם במיוחד: 

 

לקהילה שלנו ברור שפסקת ההתגברות היא המאבק הקריטי של הרגע, שיקבע אם נחיה תחת משטר של עריצות הרוב שבו לממשלה יש כוח בלתי מוגבל ואיך יראה המשך המאבק על הזכויות של כולנו. בשבועות האחרונים לקחנו חלק בהפגנות הגדולות נגד פסקת ההתגברות וריסוק הפרדת הרשויות ואנחנו כבר מתכוננות במרץ להמשך עם הדפסת שלטים ומתנדבים, במיוחד לאור הצהרת הכוונות של בן-גביר על דיכוי המחאה במעצרים ומכת״זיות

וזה מה שהפעילות והפעילים על המשך המאבק בכיבוש ובדיכוי של הפלסטינים בגדה, בעזה ובמזרח ירושלים: 

בחודשים האחרונים הגבנו במהירות עם עצומות ענק של עשרות אלפי פעילים נגד היוזמות לפגיעה בזכויות נשים ולהט״ב ונגד חדירת תכנים גזעניים למערכת החינוך, פרסמנו שלטים כדי להדהד את הערכים שלנו במרחב הציבורי והבהרנו לשרים החדשים שאנחנו נערכים למאבק ללא פשרות. עכשיו  הזמן להעמיק את ההתארגנות בפעולות מקומיות שבונות כוח, לזהות את המטרות שאנחנו יכולים לנצח יחד ולבנות את היכולת הארגונית שלנו לתגובה מהירה שלא תשאיר אף סוגיה בלי מענה - כמו שבחרו הפעילים שלנו בשאלה על אסטרטגיות הפעולה המועדפות:

 

אולי ידעת שזזים היא חלק מרשת של תנועות אחיות במדינות שונות, ביניהן הונגריה, פולין ורומניה. מהחברים שלנו שם למדנו מה הן האסטרטגיות הכי מוצלחות במאבק בשלטון ימני-קיצוני שפוגע בזכויות נשים ולהט״ב, פועל לרסק את מערכת המשפט, את התקשורת החופשית ואת חופש הביטוי וההתארגנות. כולם ציינו את החשיבות שבקמפיינים מקומיים - וככה ענו גם הפעילים שלנו כששאלנו האם הם בעד התמקדות בקמפיינים מוניציפליים בהובלת פעילים לקראת הבחירות המקומיות בסוף השנה:

כדי שנצליח להגן על הזכויות של כולנו ולהוציא לפועל את הבחירות של פעילי ופעילות זזים, אנחנו זקוקים לתמיכה שלך. תרומות קטנות של פעילים ישראלים הן הנשק הסודי שבזכותו הפעילות שלנו אפשרית. כדי לתמוך בזזים בתרומה חד-פעמית לחצו כאן וכדי להצטרף למשפחת התומכים שלנו בתרומה חודשית שמבטיחה את העצמאות שלנו, לחצו כאן.