קליטת פליטים מאוקראינה ללא תנאים

03/04/22

״אף אדם איננו בורח מביתו אם אינו חייב! קליטת פליטי מלחמה היא מעשה הומניטרי. מי שמרגיש הזדהות עם בני אדם נרדפים, ללא בית וחסרי כל, ובוודאי בני העם היהודי שעברו את הפליטות ואת ההתנסות בגבולות שננעלו לפניו, לא יוכל לשתוק אל מול המדיניות הנוכחית של ישראל״.
המלחמה באוקראינה הסעירה את כל העולם ובעוד שמדינות רבות פתחו מיד את שעריהן לקליטת פליטים אוקראינים, מדינת ישראל נקטה במדיניות של אפליה גם כלפי אנשים הנסים על חייהם.

הפעילה איריס פינצ׳ובר פתחה עצומה בזזים בקהילה בקריאה לשרת הפנים איילת שקד ולראש הממשלה נפתלי בנט לקליטה פליטים ללא תנאי.

יותר מ-29 אלף פעילות ופעילים חתמו על הקריאה שנשלחה לשקד ולבנט והלחץ עבד וריכך את מתווה משרד הפנים לקליטת פליטים.

כחלק מהמאבק לקליטת פליטים מאוקראינה ללא תנאי, פתחה הפעילה אנה טליסמן קמפיין בזזים בקהילה להעלאת פליטים להטב״ק וכך כתבה: ״בניגוד לזוגות סטרייטים - זוגות להטב"קים לא מוכרים רשמית כזוגות באוקראינה ורוסיה. לכן, הפתרון שממשלת ישראל העניקה לזוגות סטרייטים שאחד מבני הזוג יהודי.ה - להגיע לישראל עם בן.ת הזוג ו/או ילדיהם - פשוט אינו אפשרי ולא קיים עבור זוגות להטב"קים.
הם, שגם ככה חיים בסכנה, נופלים בין הכסאות בגלל אפליה מגדרית ולא זוכים למענה. המדיניות הנוכחית של מדינת ישראל מאלצת את בני הזוג לבחור – או להשאיר את בן.ת הזוג והילדים מאחור או להישאר ביחד בסכנת חיים״.  אלפי פעילים ופעילות חתמו על הקריאה שהועברה לשרת הפנים ולח״כיות שתומכות במאבק לשיוויון לקהילת הלהטב״ק.