הפרדה זו אפליה

18/12/22

אנחנו לא שותקות! מעל 65,000 (!) פעילות ופעילים חתמו על הקריאה ליריב לוין, מנהל המו״מ הקואליציוני, לא להסכים לדרישה הקיצונית של מפלגות יהדות התורה והציונות הדתית לעיגון אפלייה מגדרית בחוק! עכשיו לקחנו את הצעד הבא, והגענו אליו ישירות לכנסת: חברת הכנסת נעמה לזימי הגישה ליריב לוין את עשרות אלפי החתימות. הקול שלנו משפיע!

אם הדרישות של יהדות התורה והציונות הדתית יתקבלו, הזכויות שלנו יעמדו בפני סכנה ממשית. שירותים ציבוריים, אירועים, מוסדות לימוד - כל אלה יוכלו להתקיים בהפרדה מגדרית, וזאת תהיה רק ההתחלה. אנחנו עדיין לא יודעות מה יכנס להסכמים הקואליציוניים, והאם הדרישות האלה יתקבלו - אבל אנחנו לא ניתן לאפליה מגדרית לעבור בשקט, ונמשיך במאבק חד וברור נגד הפיכת ההפרדה לחוקית ובעד זכויות נשים.

בשנים האחרונות פעלנו למען זכותן של נשים להפלות בטוחות וחופשיות, נגד רחצה בהפרדה במעיינות של רט״ג, ולקחנו חלק במאבק נגד אלימות כלפי נשים. השבוע הוכחנו שוב שהכוח שלנו משפיע, כשהבאנו את המאבק ישירות לנציגי הציבור בכנסת. כשהממשלה הנוכחית תקדם עוד ועוד צעדים נגד נשים, להט״ב, פלסטינים ועוד שלל אוכלוסיות - אנחנו חייבים להוות אופוזיציה אזרחית איתנה, וכדי לעשות את זה אנחנו זקוקות לכל אחד ואחת מכם, בהשתתפות בקמפיינים, בתרומות ובשיתוף של העשייה שלנו. אנחנו נמשיך לפעול בראש מורם ונביא את קולם של הפעילים שלנו לכל מקום, ברחוב, ברשתות החברתיות, וגם בכנסת.