צדק לאיאד

18/06/20

מעל 5,000 פעילות ופעילי זזים הצטרפו לדרישה שפתחו אצלנו זזים בקהילה חברות ארגון Free Jerusalem, לשחרר את סרטון הירי באיאד אלחלאק ולהעמיד את השוטרים האשמים לדין.

 וכך הן כתבו: ״אנחנו לא יכולות לדמיין מה הרגיש איאד אלחלאק ברגעי האימה האחרונים שלו. איאד, גבר בן 32 על הרצף האוטיסטי שהיה בדרכו הקבועה לבית הספר בו למד, ונורה למוות פעמים רבות בחדר אשפה בשער האריות בעיר העתיקה של ירושלים. אבל אנחנו יכולות ודורשות לראות את התיעוד המצולם של סדרת הפשעים המשטרתיים שהביאו למותו. על הציבור לדעת מה קרה ברגעים האלו על ידי שוטרים במדים. אסור שהאמת הזו תוסתר מאיתנו.

הרצח של איאד תועד במצלמות שהיו במקום. הסתרת ההקלטות והאמת מעיני הציבור היא עיוות שאין לו כל הצדקה משפטית. לכן אנו דורשים - מח"ש, שחררו את הצילומים. בשלב זה לא ניתן לבדות ולתאם עדויות עוד, החקירות הראשוניות הסתיימו ושניים מהשוטרים בזירה יצאו כבר לחופשי.

הרצח של איאד אלחלאק הוא בלתי-נמנע במציאות של שליטה אלימה על אוכלוסיה שלא פתוח בפניה כל אפיק פוליטי להשפעה על כוח השיטור הצבאי שמדכא אותה. יש לפעול כדי לשנות את המציאות הזו מהיסוד, ובינתיים – מחובתנו לדרוש צדק במקרה הנורא הזה.

יש לחשוף את הקלטות כעת - הצטרפו אלינו בקריאה למח"ש לפרסם את סרטון הרצח של איאד אלחלאק ולהעמיד את השוטרים האשמים לדין!״