על זזים

זזים היא קהילת קמפיינים לשינוי חברתי ופוליטי. אנחנו תנועה מקומית, שהפעילות והפעילים שלה פועלים יחד כדי להשפיע על סדר היום הציבורי בישראל. אנחנו פוליטיים, אבל לא מפלגתיים – מה שמחבר בינינו הם ערכים משותפים של זכויות אדם, צדק חברתי, מאבק בגזענות ובכיבוש, הגנת הסביבה, שקיפות שלטונית ותקשורת עצמאית. הכלים העיקריים שלנו הם כלים מקוונים, שמאפשרים לנו להגיע במהירות לציבור רחב, ובאמצעותם אנחנו יוזמים קמפיינים ופעולות בתוך ומחוץ לרשת. אנחנו מאמינים שהקול של כל אחת ואחד מאתנו שווה יותר מאשר פתק הצבעה פעם בכמה שנים והקמפיינים שלנו מאפשרים לחברות ולחברי התנועה להשמיע את קולם, להיות מעורבים ולהשפיע לאורך כל השנה ברגעים מכריעים של קבלת החלטות. אנחנו לא  מחוברים למערכות השלטון ולא מפעילים לוביסטים בתוך מסדרונות הכוח, אלא משוכנעים שכוח אזרחי – כשהוא מתועל באופן ממוקד ויעיל – יכול לשנות מציאות.

זזים מבוססת על מודל הפעולה של ארגוני OPEN, שמופעל בהצלחה רבה במדינות שונות ומציג פעם אחר פעם הצלחות מרשימות של כוח אזרחי. אנחנו גאים להיות חלק מרשת OPEN העולמית, יחד עם ארגונים דוגמת MoveOn בארצות הברית, Jhatkaa בהודו, 38Degrees בבריטניה, GetUp באוסטרליה ועוד רבים אחרים. כל אחד מארגוני OPEN פועל באופן עצמאי במדינה שלו למען הווה ועתיד טוב יותר. אנחנו נעזרים בידע המקצועי ובניסיון של הארגונים האחרים ברשת כדי לייצר קמפיינים מנצחים ומשפיעים וכדי לשרת את הקהילה שלנו טוב ככל האפשר.

אנחנו ארגון עצמאי, שאינו מקבל כסף מממשלות, מפלגות או תאגידים, אלא נסמך אך ורק על תרומות פרטיות. יצאנו לדרך בזכות תמיכה של הקרן החדשה לישראל, אבל היום כבר יותר מ40% מהתקציב שלנו מגיע מתרומות קטנות של פעילים ופעילות כמוך. 60% הנותרים מגיעים מקרנות פרטיות כמו הקרן החדשה לישראל והתורמים שלה. אנחנו יודעים שרק באמצעות תמיכה של הפעילות והפעילים עצמם נוכל לפעול כתנועה של ממש ולשגשג לאורך זמן. כדי להבטיח את העצמאות והיציבות שלנו – הצטרפו למשפחת התומכים שלנו כאן.רלוקה גנאהמנכ״לית ומייסדת שותפה
רלוקה היא קמפיינרית ויועצת אסטרטגית. בין היתר עבדה מספר שנים בארגון הקמפיינים העולמי Avaaz.org וצברה ניסיון עשיר בניהול קמפיינים חברתיים ופוליטיים. לרלוקה תואר ראשון במדע המדינה ובפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב והיא מורה לאיינגאר יוגה.

מעין דקסמנכ״לית
מעין היא פעילה פמיניסטית ושותפה להתארגנויות אקטיביסטיות במאבק למען סיום הכיבוש, מאבק מבקשי המקלט, הזכות לדיור ויוזמות להט״ביות שונות.
בשנים האחרונות במסגרת תפקידה בקואליציית נשים לשלום, לקחה חלק בהובלת קמפיינים דוגמת האקדח על שולחן המטבח, מדד הבטחון של נשים וקמפיינים נוספים בנושא נשים וזכויות אדם תחת כיבוש.בעלת תואר ראשון במחשבת ישראל ותואר שני בספרות עברית מאונ׳ העברית בירושלים.

בנג׳י קוקמנהל טכנולוגי
בנג'י הוא מתכנת, מפתח משחקים עצמאי וגיימר מלידה. בעל ניסיון רב בתכנות לחברות וסטארטים, ובנוסף הוא חבר פעיל בצוות תוכנת הקוד הפתוח Blender ומרצה לתכנות ומשחקי מחשב במכללת שנקר.

אורנת עבדימנהלת תפעול
אורנת היתה מפיקת תכניות טלויזיה במשך שנים רבות. בעשור האחרון – ניהלה עסקים קטנים.
היא סיימה בהצטיינות לימודי תואר ראשון (קולנוע טלויזיה ורדיו) באוניברסיטת CSUN בלוס אנג'לס . כמו כן, סיימה לימודי ניהול מוסדות תרבות ואמנות בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

אלי פיליפמנהל קמפיינים
לאלי תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון מאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית. אלי היה ראש התא של JStreet באוניברסיטת ברנדייס, והוביל כמה קמפיינים, כולל קמפיין לייסוד שותפות אקדמית עם אונברסיטת אל-קודס במזרח ירושלים. בזמנו החופשי, אלי הוא גם צפר ונהנה לטייל בטבע.

כפאח עבד אלחליםקמפיינרית

כפאח עבד אלחלים היא עיתונאית, מתרגמת ומפיקת אירועי תרבות. התחילה את דרכה המקצועית כיועצת פוליטית ותקשורתית. התמקדה בשנים האחרונות בעיתונות, כעורכת, כותבת ומתרגמת, ובין היתר, היא עורכת את אתר העוקץ בערבית "אללסעה". זאת בנוסף לעבודתה בסרטים דוקומנטריים ובהפקת אירועי תרבות בשיתוף פעולה עם מוסדות תרבות ערביים בארץ ובאופן עצמאי.

הלי מישאלקמפיינרית שטח ורכזת פעילים

הלי פעילה למען צדק חברתי, דמוקרטיה וזכויות אדם. בעבר עבדה כמאמנת בתחום התארגנות קהילתית עם פרופ’ מרשל גנץ מאוניברסיטת הרווארד ועם ארגון “אנו – עושים שינוי“.
בעבר הקימה תכנית ללימודי ניהול משא ומתן עבור דרגי ביניים במגזר הציבורי הישראלי, הפלסטיני ונציגי הקהילה הבינלאומית, וניהלה חברת אופנה בסקנדינביה. הלי היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

קרני בן יהודהרכזת ניו מדיה
קרני היא אקטיביסטית הפועלת למען זכויות נשים ובתחומי עירוניות וסביבה. קרני עוסקת בכתיבה ועריכה ובין השאר כתבה בעיתון "טיים אאוט" שם סיקרה נושאים חברתיים ועירוניים. ממובילות מאבק החוף של תל אביב וממקימות ומנהלות קבוצת "ערה" שפועלת לקידום שוויון זכויות לכל הנשים בין הים לירדן.

בן ברנדזלמייסד שותף
בן ברנדזל הוא חלוץ בשדה העולמי של קמפיינים ציבוריים באמצעים דיגיטליים ואחד מאנשי המקצוע המובילים בתחום. אחרי שכיהן כמנהל תחום קידום המדיניות ב-Moveon.org וכמנהל קמפיינים ותחום גיוס כספים עבור הנשיא אובמה, בן היה המייסד והמנכ״ל של OPEN, שתומך ומחבר בין ארגונים כמו זזים ב-19 מדינות. כאמריקאי יהודי, בן אסיר תודה במיוחד על ההזדמנות שקיבל דרך זזים לסייע במאבק למען צדק לכל התושבים, בארץ שקדושה לרבים כל כך.

זיו שטהליו״ר הוועד המנהל
זיו היא מנהלת מחלקת המחקר של ארגון זכויות האדם "יש דין". בעלת תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב.

יונית נעמןחברת הוועד המנהל
יונית היא כותבת ועורכת. ספרה "כשירדנו מהעצים" ראה אור בינואר-2015. בוגרת בית הספר למנהיגות חינוכית של מנדל ודוקטורנטית לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון.

נירית מוסקוביץ׳חברת הוועד המנהל
נירית היא מנהלת המחלקה לפעילות ציבורית בעמותת ״עיר עמים״. לפני כן היא שימשה כמנכ"לית המשמר החברתי וכדוברת האגודה לזכויות האזרח. לנירית יש תואר שני במדיניות ציבורית.

רואן בשאראתחברת הוועד המנהל
בעלת תואר ראשון בחינוך, סוציולגיה ואנתרופולגיה מאוניברסיטת חיפה. הצטרפה לסדאקה רעות ב-2010 וריכזה את פרויקט הנוער של הארגון. בספטמבר 2015 התקדמה לתפקיד המנהלת השותפה של הארגון. רואן חברה בועד המנהל של עמותת סיסטים עאלי, חברת ועד מתאם של המטה נגד גזענות, יו"ר עמותת האיחוד האקדמי בנצרת.

תמי ריקליסחברת הוועד המנהל
תמי היא עורכת תוכן. מנהלת ועורכת את האתר העצמאי ״העוקץ״. קודם לכן עבדה בעיתון ״הארץ״.

שרית לאריחברת הוועד המנהל
שרית היא אקטיביסטית ובעלת תואר ד״ר לפילוסופיה מבוסטון קולג׳,שם שימשה כעמיתת מחקר והוראה. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בנרטיבים וההשפעות השונות שיש להם על עיכוב ועידוד של יציאה לפעולה פוליטית ציבורית. בשנים האחרונות עבדה כמנכ״ל השותפה של ארגון מהפך-תע׳יר ורכזת הפעילות הציבורית של ארגון ״גישה״. שרית מלמדת תואר שני בקרייה האקדמית אונו. בשנת 2014 יצא לאקרנים הסרט ״הגננת״ בכיכובה.


בטי בנבנישתי
בטי היא קמפיינרית ויועצת תקשורת. בין היתר עבדה במכון ון ליר בירושלים, בשתי"ל ובתנועת אחותי. ייסדה והובילה את צוות התקשורת של ארגון כוח לעובדים. עבודת הדוקטורט שלה עסקה באקטיביזם חברתי ותקשורת עצמאית באינטרנט. כיום מתגוררת בלונדון ומלמדת תקשורת ב UEL.

חולוד אידריס
חולוד היא רכזת החינוך בחברה הערבית באגודה לזכויות האזרח משנת 2009. לפני כן כיהנה כמנהלת שותפה של עמותת מהפך-תג'ייר לשינוי חברתי דרך חינוך והעצמה קהילתית. בעלת ניסיון רב בריכוז חינוכי וקהילתי ובהנחיית קבוצות. בעלת תואר שני בלימודי מגדר ותואר ראשון בסוציולוגיה ומשאבי אנוש מאוניברסיטת בר-אילן.