אחרי הבחירות - חוזרים לגרש

13/12/22

עדכון מרץ 2024: חרב הגירוש עדיין מרחפת מעל לראשם של עשרות חברי הקהילה שנגררים בערכאות מתישות. אנחנו נמשיך ללוות את מאבקם ולעדכן.

 

תודה רבה לקהילת זזים המדהימה שתומכת בנו לכל אורך הדרך, ״פעילי ופעילות זזים מימנו את האוטובוסים שהביאו אותנו להפגין כאן היום" זה מה שאמר רפאל מקהילת העברים, בהפגנה בבאר שבע מחוץ לדיון של המועמדים לגירוש מבני הקהילה.

היתה הפגנה עוצמתית, מרגשת וחשובה - עד כדי כך שאפילו הדיין לא היה יכול להתעלם ממנה. במהלך הדיון הוא חזר ואמר ש"לכולם מגיע מעמד במדינה… הדבר המוסרי לעשות הוא למצוא פתרון יצירתי ולחשוב איך אנחנו עוזרים לאנשים, בהתחשב בזה שזה לא מספר גדול של אנשים". אז תודה לך, מ יכל, בזכות התמיכה שלך הצלחנו להגיע, לזעוק, ובתקווה גם להשפיע על פסק הדין.

המאבק שלנו עוד רחוק מלהסתיים. למרות דבריו הנכוחים במהלך הדיון, הדיין טרם פסק בערעור - וגורלם של חברי הקהילה עדיין באוויר. אנחנו ממשיכים לעקוב, וברגע שתהיה החלטה נעדכן מה היא ומה השלב הבא במאבק. מה שכן ברור כבר עכשיו הוא שהתמיכה של הקהילה שלנו היא משמעותית ונחוצה, ושאנחנו נמשיך ללוות את העברים עד שצווי הגירוש שלהם יבוטלו והסכנה תחלוף.