דרשנו את שחרור החטופים וקראנו לפתוח מסדרון הומניטרי לעזה

20/10/23

ב-8.10, יום אחרי תחילת המלחמה והטבח המזוויע של חמאס בעוטף עזה, פתחנו עצומה בקריאה לשחרור החטופים עכשיו. יחד עם Campact, ארגון האחות של זזים בגרמניה, וארגוני אחות נוספים באירופה, פתחנו קמפיין שקורא לממשלת גרמניה להוביל מאמצים לתיווך עסקה להחזרת בני הערובה תמורת אסירים פלסטינים. גרמניה שימשה בעבר בהצלחה כמתווכת בעסקת שליט, ויש לה את הכלים והיכולת להביא את ישראל וחמאס לשולחן המשא ומתן. מעל 29,000 זזות וזזים קראו לממשלת גרמניה להוביל מאמצים לתיווך עסקה להחזרת החטופים. כאשר שולץ הצהיר שהוא פועל בכל הכוח לשחרור החטופים, הפנינו את מאמצינו לטובת מסדרון הומניטרי.

פחות משבוע לתוך המלחמה, ״כוח האמהות בחזית״ פתחו אצלנו ב״זזים בקהילה״ עצומה בקריאה דחופה למדינות העולם לפתוח מיד מסדרון הומניטרי לעזה שיאפשר להעניק לחטופים ולחפים מפשע טיפול רפואי ומזון ויובל לשחרור החטופים. העצומה תורגמה לשפות רבות והופצה באירופה, ארה״ב ובדרום אמריקה. ביחד עם ארגון הבריאות העולמי, Médecin du Monde והוועד הבינלאומי של הצלב האדום הפעילו ״כוח האמהות בחזית״ לחץ על מקבלי ההחלטות, ופעלו מול ערוצי תקשורת וארגונים הומניטריים בין לאומיים.

יותר מ-62,000 אנשים ברחבי העולם הצטרפו לדרישה לפתוח את המסדרון ההומניטרי לעזה ולשחרר את החטופים משבי חמאס. לא נוותר. נמשיך לפעול למען שחרור כל החטופים מיד ולמען הגנה על החפים מפשע בעזה.