מבצע ההסעות לקלפי

03/11/22

רצינו לשתף אתכם בחוויה שהיתה לנו אתמול, במהלך יום הבחירות בנגב. 

הייתה לנו הזכות לפגוש את מאות המתנדבות שהגיעו מכל הארץ כדי להסיע אלפי נשים בדואיות לקלפי, את הפעילות המקומיות המרשימות שהובילו את היוזמה המבורכת הזו, ואת הנשים הבדואיות עצמן, שהתעקשו לממש את זכותן הדמוקרטית ולהצביע. למרות החדשות הקשות, לפחות בנגב, סולידריות אזרחית, נשית, יהודית-ערבית ניצחה אתמול את השנאה והפחד.

הכפרים הלא מוכרים בנגב סובלים מאפלייה ומהזנחה ממושכת ומכוונת שהעדר הגישה לקלפי הוא רק ביטוי אחד שלה. הנשים הבדואיות בכפרים אלו סובלות מדיכוי כפול ופעמים רבות מדי קולן אינו נשמע. אלו בדיוק הקולות שהימין הקיצוני מנסה להשתיק, אבל בזכות הפעילים והפעילות שלנו הצלחנו לגייס את הסכום הנדרש למימון רכזות שטח ולגייס מתנדבות שיחד עם מי שהובילו את היוזמה העצמאית הזו בשטח, איפשרו לאלפי נשים בדואיות להשמיע את קולן

העתיד כרגע נראה מאיים ותוצאות הבחירות עלולות להשפיע גם על היכולת שלנו להמשיך לפעול. גם כמפלגת אופוזיציה, הליכוד עתר נגדנו כבר שלוש פעמים. לכן אנחנו צריכות אותך עכשיו יותר מתמיד. 

בשני סבבי הבחירות הראשונים יזמנו יחד עם מועצת הכפרים הבלתי מוכרים הסעות שאפשרו לתושבות ולתושבים לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע. בסבב השני, ועדת הבחירות קיבלה את העתירה שהגישו נגדנו הליכוד וארגון הימין הקיצוני אם תרצו והוציאה ברגע האחרון צו מניעה נגד זזים. אבל לשמחתנו, מתנדבות יצאו לשטח באופן עצמאי, הסיעו מצביעות ומצביעים לקלפי - והוכיחו שלא ניתן לעצור סולידריות אזרחית.

 גם הפעם הליכוד ניסה להשתיק אותנו בטענה שאנחנו עוסקות בעידוד הצבעה בחברה הערבית,. רק שהפעם גם ועדת הבחירות וגם בג״צ דחו את עתירת הליכוד על הסף. אנחנו גאות בפעילות שלנו ומבינות גם ש הליכוד מתאמץ להשתיק אותנו בגלל שהפעילות שלנו משפיעה כדי שנוכל  להמשיך לאתגר בעלי הכוח אנחנו זקוקים לגב יציב. ומכיוון שרוב התקציב שלנו מגיע מתרומות קטנות, היכולת שלנו לפעול בהצלחה ולאורך זמן תלויה בתרומות חודשיות של פעילם כמוך. לתרומה לזזים לחצ.י כאן.


* בתמונה: מתנדבות ביום הבחירות בנגב.