עודדנו הצבעה ופעלנו לשקיפות בבחירות

04/04/21

לקראת הבחירות של מרץ 2021, שהתאפיינו בייאוש ובחוסר אמון במערכת הפוליטית ובה בעת בריבוי מפלגות, פעלנו בשני מישורים: פיתחנו כלי לעידוד הצבעה ושיקפנו את עמדותיהם האמיתיות של מועמדי המפלגות השונות.

זזים לקלפי: בשבועות שלפני הבחירות וביום הבחירות עצמו, עבדנו על מבצע לעידוד הצבעה. בזכות תרומות של מאות פעילים.ות בנינו צ׳אטבוט והגענו עם המסרים שלנו לטלפונים הניידים של מאות אלפי מצביעות ומצביעים וקראנו להם לא לוותר על הדמוקרטיה שלנו ועלצאת להצביע. הפעילות והפעילים שלנו שיתפו את מסרי עידוד ההצבעה עם חברות וחברים והרחיבו את מעגלי הכוח האזרחי של הקהילה שלנו. ביחד, הראינו שיש תקווה ויש חשיבות לכל קול!

חתול בשק: כדי שכל מצביעה ומצביע ידעו טוב יותר מי ייצג את ערכיהם בכנסת וכדי שלא ימכרו לנו חתול בשק, לקחנו את הסוגיות הבוערות שהקהילה שלנו בחרה ושלחנו שאלות ישירות לראשי המפלגות. בזכות תמיכת הפעילות והפעילים פרסמנו את התשובות ברשת ובשטח - בפוסטרים מול קלפיות מרכזיות, ראו כאן.

תודה לכל אחת ואחד שפעלו איתנו - למי שכתבו מילות תמיכה, למי שתרמו זמן או כסף, למי ששכנעו חברים לצאת להצביע.

ייקח זמן לשקם את ההריסות שהותירו הממשלות שלנו בשנים האחרונות - אבל זה אפשרי וזה תלוי בנו - אזרחיות ואזרחים שמוכנים לקחת אחריות. מול כוחות שמרנים ולהט״בופובים, מול הנזק שנגרם משנים של הסתה ומריסוק שלטון החוק - ומול מציאות של גזענות, כיבוש ואפליה, אנחנו כאן כדי להישאר.