הפרדה בין יולדות - עכשיו בית משפט

01/07/22

זה היה אחד מהקמפיינים הראשונים שלנו: לאחר שנחשף שמחלקות יולדות בבתי החולים בארץ מפרידות בין יולדות יהודיות וערביות, חתמו כ-,4,000 זזות וזזים על עצומה הקוראת למנהלי בתי החולים לבטל את ההפרדה ושמותיהם הופיעו על שלטי חוצות שתלינו יחד עם רופאים לזכויות אדם, ליד בתי החולים הגדולים. בכפר סבא, ליד בית החולים ״מאיר״, ניסו לסתום לנו את הפה ולהסיר את אחד השלטים.

בזכות הרעש התקשורתי שעשינו לפני כשבע שנים, ההפרדה הפסולה גונתה מקיר לקיר. מאז למדנו שיש מרחק גדול בין הצהרות למצב בשטח ולכן התגייסנו לתמוך במהלך משפטי ארוך, שיאסור סופית את ההפרדה בין יולדות. ויותר מ100 פעילות.ים תרמו לתחקיר חשאי על תופעת ההפרדה בבתי חולים.

התחקיר הבשיל לתביעת ענק ייצוגית נגד בתי החולים הדסה הר-הצופים, העמק סורוקה והגליל. בשנת 2022 הוצגו בבית המשפט ממצאי התחקיר במטרה להפסיק אחת ולתמיד את התופעה הפסולה של הפרדה בין יולדות יהודיות וערביותף והקהילה שלנו התגייסה כדי לממן החזר הוצאות בעבור 4 עדות שהפסידו יום עבודה לטובת הופעה בבית המשפט. נכון לעכשיו אנחנו מחכות להחלטת בית המשפט.

בעבר, היחיד שתמך בגלוי בהפרדה בין יולדות היה סמוטריץ׳, שכיהן אז כיו״ר הכנסת. היום, כשממשלת החושך מכהנת וסמוטריץ׳ מכהן כשר בכיר בממשלה - ישנה סכנה אמיתית, הסמכויות נמצאת בידי תומכי העליונות היהודית והם יכולים להכשיר תופעות פסולות כמו הפרדה בין יולדות. ברגעים כאלו העבודה שלנו חשובה מתמיד, נמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה ונגד הגזענות והאפליה.