כך התייצבנו לצד שלטון החוק

11/09/23

ב-11.9, ערב הדיון המכריע בבג״ץ על חוק ביטול עילת הסבירות, התייצבנו ביחד עם עוד עשרות אלפים בכיכר אגרנט בירושלים, במפגן ענק של תמיכה בשלטון החוק ונתנו גב לשופטי בג״ץ לפסול את החוק ולהציל את ישראל מהפיכתה לדיקטטורה. בזכות התמיכה של מאות זזים וזזות, ייצגנו בשלטי ענק את קולם של יותר מ-175,000 פעילות ופעילים שחתמו על הקריאה שלנו לבג״ץ לפעול באומץ ולקבל את העתירות.

היועמ״שית בהרב-מיארה קבעה שהחוק מערער אנושות את ״הפרדת הרשויות, שלטון החוק וזכויות הפרט״. השארת החוק על כנו תוביל אותנו לרמיסת זכויות נשים, להט״ב, חסרי מעמד ואזרחים פלסטינים, ותסלול את הדרך למינויים מושחתים ולהפעלת כוח שרירותית מצד השלטון.

בג״צ עוד לא הכריע, אבל המשבר החוקתי כבר כאן, עם ממשלה ששולחת לשופטים איומים מאפיוזים ולא בוחלת בדבר בדרך לכוח בלתי מוגבל. החדשות הטובות הן, שגם אנחנו כאן, נחושים מתמיד. צמחנו השנה לתנועה אדירה של יותר מ-400,000(!) - כוח שרק מתעצם מול ממשלה רעה של עליונות יהודית ושנאת נשים ולהט״ב. 

העתיד של כולנו מונח על הכף ועל השופטים מוטלת אחריות כבדה מאין כמוה, אבל ההירתמות של הקהילה שלנו והעמידה הבלתי מתפשרת לצד הדמוקרטיה מחזקות אותנו ומוכיחות שלעולם, לעולם לא ניכנע!

 

 

לצפייה בסרטון מההפגנה בירושלים לחצ.י כאן >> https://fb.watch/n1uIbrjis4/