דרשנו ממח״ש לעצור את האלימות

06/09/20

במהלך ההפגנות בבלפור סגן ניצב ניסו גואטה תקף מפגינים באגרופים - אבל המשטרה מאפשרת לו לחזור למוקד ההפגנות. כ-6000 פעילות ופעילי זזים הצטרפו לדרישה מהמשטרה וממח״ש - להדיח את גואטה מתפקידו, להרחיקו מבלפור ולעצור את האלימות המשטרתית.

אחרי ששלחנו את החתימות למח״ש במייל וקיבלנו תשובה מתחמקת הגענו ישירות למשרדי מח״ש כדי להגיש להם ביד את החתימות ולקבל התייחסות אמיתית. כדי שלא יוכלו להתעלם מנושא האלימות המשטרתית, ולהמשיך לטייח, תלינו מול היציאה ממשרדי מח״ש כרזות עם תמונות של כמה מקורבנות אלימות המשטרה בשנים האחרונות ודרישה לעצור את האלימות. הכרזות הופקו ונתלו בעזרת תרומות קטנות של כ-300 פעילות ופעילים שמחוייבים למאבק באלימות המשטרתית - תודה!

בחודשים האחרונים הקהילה שלנו התגייסה גם לקמפיין שפתחו פעילות Free Jerusalem באתר זזים בקהילה - בדרישה לפרסם את תיעוד הירי באיאד אל-חלאק ולהעמיד לדין את השוטרים היורים. לקמפיין זה הצטרפו מעל 5000 פעילים ופעילות, לכן אחרי פעולת ההגשה, הצטרפו חברי הצוות שלנו להפגנה שארגנו חברי ״תג מאיר״ במלאת 3 חודשים לרצח של איאד אל-חלאק בעיר העתיקה בירושלים. בזכות התרומות שלכם הפקנו כרזה עם שמות החותמים שנמסרה למשפחתו של איאד לאות סולידריות.