קראנו להצביע נגד הסיפוח

03/03/20

בשבועות שקדמו לבחירות דיברו בכל הזדמנות על סיפוח בקעת הירדן, אבל השמות היחידים שנשמעו בתקשורת הם טראמפ, ביבי, גנץ ובנט. קולם של הפלסטינים מהבקעה לא נשמע, ואת הפנים שלהם אף אחד לא טורח להראות - לכן לקראת הבחירות בחרנו, יחד עם ארגון שוברים שתיקה, להביא לקדמת הבמה את הקולות המושתקים ביותר, ליצור סרטונים שיביאו את קולות תושבי הבקעה הפלסטינים לרבבות מצביעים ישראלים ולהציע לבוחרים להצביע נגד יוזמת הסיפוח.

יצאנו לשטח עם צלם ותחקירן, ובין השאר שמענו את הסיפורים של נג׳יה שסובלת מהתנכלות מתנחלים ודואגת לעתיד ילדיה ושל עאהל שמספר על הריסות בתים. בסוף יצרנו סדרה של 3 סרטונים המביאים כל אחד זווית אחרת על חייהם של תושבי הבקעה תחת כיבוש. לקראת הבחירות הסרטונים צברו עשרות אלפי צפיות ומאות שיתופים. אבל זה לא הכל.

בבוקר יום הבחירות ״משאית הסיפוח״ שלנו ושל שוברים שתיקה יצאה לדרך, והבאנו את הסרטונים לבוחרים בתל אביב-יפו, והזכרנו להם מי ישלמו את מחיר תוכנית הסיפוח של הבקעה לפני שהם נכנסים לקלפי.

הפעולה יצאה לפועל בזכות עשרות פעילות ופעילים שתרמו לצילום, להפקה ולהפצה של הסרטונים, ולאלפים שצפו ושיתפו, ודאגו לשמוע ולהשמיע את הקולות של הפלסטינים מבקעת הירדן.
 
לצפיה בסרטון בעמוד הפייסבוק שלנו