מול האלימות, לצד החקלאים הפלסטינים

15/11/22

ביום שישי, ה-11.11 הגיעו עשרות פעילות ופעילי ״זזים״, יחד עם ״קול רבני לזכויות אדם״ ו״שלום עכשיו״, הגיעו לכפר א-סאוויה כדי למסוק זיתים יחד עם תושבי הכפר הפלסטינים. יונתן, המנהל הטכנולוגי שלנו שנכח במסיק, מספר: ״בזכות ההצטרפות שלנו, החקלאים מסקו בשישי יותר עצים מהרגיל. ילדים מהכפר הצטרפו לפעילות, צחקו ונהנו, וכל זה התאפשר בזכות הרוגע ותחושת ביטחון שהבאנו איתנו״.

זה קרה בזכות עשרות פעילות.ים שתרמו להסעות או הגיעו לשטח, וזה מעורר תקווה. אבל כשאני חושבת על המציאות היומיומית של הפלסטינים אני יודעת שיש עוד הרבה דברים שנוכל לעשות - וכאשר הימין הקיצוני קובע את סדר היום ותקריות אלימות מצד מתנחלים הן דבר שבשגרה, פעולה אחת לא מספיקה.

עשרות מאיתנו הגיעו לשטח, אבל לא כולנו הצלחנו להגיע עד א-סאוויה לסייע במסיק. הצבא מנע משני האוטובוסים שהוצאנו מתל אביב להיכנס לכפר בתירוץ של שטח צבאי סגור. אבל לא נתנו לזה לייאש אותנו, ומצאנו דרך נוספת לפעול. יחד, עשרות פעילים, הצטרפנו להפגנה השבועית של ״מסתכלים לכיבוש בעיניים״ בצומת תפוח כדי למחות על מדיניות הכיבוש. לראות עשרות פעילות ופעילים עומדים בלב השטחים עם שלטים נגד הכיבוש היה עוצמתי ומרשים, וצפירות התמיכה הרבות שקיבלנו מהפלסטינים חיזקו אותנו.

בשבועות ובחודשים הבאים, לאור תוצאות הבחירות, התנועה והפעילות שלנו נחוצות מתמיד. תרומה קבועה לזזים תאפשר לנו להגיב באופן מיידי, בצורה זריזה ויעילה, ולהגדיל את הכח שלנו מול מציאות שמקצינה ימינה , יחד נמשיך לפעול בסולידריות עם הפלסטינים. לתרומה לחצ.י כאן.