קראנו להעביר חיסונים לפלסטינים

04/02/21

עדכון 21.6.21: פארסת העברת החיסונים לרשות הפלסטינית, שהגיעה לשיא בסוף השבוע עם ביטול הסכם העברת חיסונים לרשות, הפכה לתקרית מדינית. ישראל ממשיכה לשלוט בחייהם של מיליוני פלסטינים בגדה המערבית ובעזה. לישראל יש חובה חוקית ומוסרית לדאוג לבריאותם של תושבי עזה והגדה, אולם במקום זאת הממשלה ״יושבת״ על מיליון חיסונים שתוקפם יפוג בקרוב. זאת עוולה מוסרית מזעזעת.
יותר מ-5,000 פעילים ופעילות כבר הצטרפו לקמפיין שדורש העברת חיסונים לפלסטינים, ואנחנו נמשיך לפעול בנושא עד שישראל תמלא את חובתה.

הקורונה בישראל משתוללת. גם בעזה ובגדה המצב קשה. אבל, הממשלה מתעכבת בהעברת חיסונים לפלסטינים, ובקהילה שלנו לא מוכנים לשתוק. אלפי פעילות ופעילים חתמו על הקריאה ששלחנו לשר הבריאות להעביר חיסונים לפלסטינים והלחץ עבד: ישראל הצהירה שתספק 5,000 חיסונים, אבל זה ממש לא מספיק. עד שכל הפלסטינים יחוסנו, לא נצליח למגר את הקורונה, בשני צדי הקו הירוק. לישראל חובה מוסרית ומשפטית לחסן את האוכלוסייה החיה תחת כיבוש ולדאוג לבריאותה.

כמו לאורך כל ניהול משבר הקורונה, הממשלה מקבלת החלטות קריטיות בדקה התשעים, על חשבון הבריאות של כולנו. כדי לגרום לשר הבריאות לקחת אחריות ולעשות את הדבר הנכון, העלינו הילוך: בזכות תרומות של מאות פעילות ופעילים תלינו פוסטרים במרכז תל אביב ובכניסה לירושלים, בערבית ובעברית וקראנו לשר הבריאות להעביר חיסונים לפלסטינים מיד. 
לנו בישראל, יש הזכות להתחסן. בואו נפעל ביחד כדי שגם הפלסטינים יוכלו לממש את זכותם הבסיסית לבריאות ולחיים, עד לניצחון!