זזנו לפרקליטות

15/08/23

עדכון 11.4.24: בג״ץ דחה את עתירת הוריו של איאד אלחלאק נגד החלטת מח״ש שלא לערער על זיכוי השוטר שירה למוות בבנם. ממרכז עדאלה, שהגישו את העתירה בשיתוף עם מרכז מיזאן, נמסר: ״פסק הדין הוא המשך לגיבוי המערכתי הכולל שניתן לחיילים ושוטרים שיורים למוות בתושבים ואזרחים בניגוד לדין, אך ורק בהסתמך על טענותיהם של היורים כי הם חשו סכנה״.

עדכון 3.9.23: פרקליטות המדינה החליטה שלא לערער על זיכוי השוטר שרצח את איאד.

 

ב-17.8 עמדנו מול משרדי הפרקליטות בירושלים, בהגשה של יותר מ-7,200 חתימות של זזים וזזות שדורשים מהפרקליטות לערער על פסק הדין המחריד שבו זוכה השוטר שירה באיאד אלחלאק בדם קר.

הקמפיין שקורא לפרקליט המדינה איסמן לעשות שימוש בסמכותו ולערער על פסק הדין הגזעני, התחיל בזכות פניות מפעילים ופעילות שלנו. ובזכות ההתגייסות של עוד אלפים רבים, הצלחנו להעביר את המסר - חיי פלסטינים חשובים.

הפרקליטות נותרה הכתובת האחרונה כדי לעשות צדק עם איאד ועם משפחתו. שום דבר לא יחזיר את איאד, אבל ערעור על פסק הדין הגזעני ישלח מסר חשוב לסמוטריצ׳ים ולבן-גבירים בממשלה ולשוטרים ולחיילים בשטח - אולי כך, בפעם הבאה הם יעצרו רגע לפני שיירו באדם חף מפשע. ואחרי שהגענו לפרקליטות עם התמיכה של אלפי פעילים, נותר רק לקוות שפרקליט המדינה איסמן יעשה את הדבר הנכון.


רק בזכות ההתגייסות של הקהילה שלנו יכולנו להרים בזריזות את הקמפיין שדורש צדק לאיאד ולהגיע לפרקליטות בירושלים.


*בתמונה: מחאת זזים מול משרדי הפרקליטות (16.8)