על זזים

זזים היא קהילת קמפיינים לשינוי חברתי ופוליטי. אנחנו תנועה מקומית, שהפעילות והפעילים שלה פועלים יחד כדי להשפיע על סדר היום הציבורי בישראל. אנחנו פוליטיים, אבל לא מפלגתיים – מה שמחבר בינינו הם ערכים משותפים של זכויות אדם, צדק חברתי, מאבק בגזענות ובכיבוש, הגנת הסביבה, שקיפות שלטונית ותקשורת עצמאית. הכלים העיקריים שלנו הם כלים מקוונים, שמאפשרים לנו להגיע במהירות לציבור רחב, ובאמצעותם אנחנו יוזמים קמפיינים ופעולות בתוך ומחוץ לרשת. אנחנו מאמינים שהקול של כל אחת ואחד מאתנו שווה יותר מאשר פתק הצבעה פעם בכמה שנים והקמפיינים שלנו מאפשרים לחברות ולחברי התנועה להשמיע את קולם, להיות מעורבים ולהשפיע לאורך כל השנה ברגעים מכריעים של קבלת החלטות. אנחנו לא  מחוברים למערכות השלטון ולא מפעילים לוביסטים בתוך מסדרונות הכוח, אלא משוכנעים שכוח אזרחי – כשהוא מתועל באופן ממוקד ויעיל – יכול לשנות מציאות.

זזים מבוססת על מודל הפעולה של ארגוני OPEN, שמופעל בהצלחה רבה במדינות שונות ומציג פעם אחר פעם הצלחות מרשימות של כוח אזרחי. אנחנו גאים להיות חלק מרשת OPEN העולמית, יחד עם ארגונים דוגמת MoveOn בארצות הברית, Jhatkaa בהודו, 38Degrees בבריטניה, Amandla בדרום-אפריקה, GetUp באוסטרליה ועוד רבים אחרים. כל אחד מארגוני OPEN פועל באופן עצמאי במדינה שלו למען הווה ועתיד טוב יותר. אנחנו נעזרים בידע המקצועי ובניסיון של הארגונים האחרים ברשת כדי לייצר קמפיינים מנצחים ומשפיעים וכדי לשרת את הקהילה שלנו טוב ככל האפשר.

אנחנו ארגון עצמאי, שאינו מקבל כסף מממשלות, מפלגות או תאגידים, אלא נסמך אך ורק על תרומות פרטיות. יצאנו לדרך בזכות הקרן החדשה לישראל, שנכון לעכשיו היא התורמת העיקרית שלנו. אנחנו גאים בשותפות שלנו עם הקרן החדשה, שבנויה קודם כל על ערכים משותפים ומאפשרת לנו לפעול באופן עצמאי ובלתי מתפשר לקידום הערכים האלו. יחד עם זאת, רק באמצעות תמיכה של הפעילות והפעילים עצמם נוכל לפעול כתנועה של ממש ולשגשג לאורך זמן. אנחנו מזמינים אתכן ואתכם להצטרף כתומכים כאן.רלוקה גנאהמנכ״לית ומייסדת שותפה
רלוקה היא קמפיינרית ויועצת אסטרטגית. בין היתר עבדה מספר שנים בארגון הקמפיינים העולמי Avaaz.org וצברה ניסיון עשיר בניהול קמפיינים חברתיים ופוליטיים. לרלוקה תואר ראשון במדע המדינה ובפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב והיא מורה לאיינגאר יוגה.

בנג׳י קוקמנהל טכנולוגי
בנג'י הוא מתכנת, מפתח משחקים עצמאי וגיימר מלידה. בעל ניסיון רב בתכנות לחברות וסטארטים, ובנוסף הוא חבר פעיל בצוות תוכנת הקוד הפתוח Blender ומרצה לתכנות ומשחקי מחשב במכללת שנקר.

שדא זועבי אדלביקמפיינרית
שדא עבדה עד לאחרונה כדוברת של האגודה לזכויות האזרח בשפה הערבית. בעבר, היא עבדה בתור עוזרת פרלמנטרית ודוברת של חה"כ חנין זועבי וחה"כ עזמי בשארה. היא למדה יחב"ל ומדע המדינה באו"נ העברית בירושלים, ובעיקר אימא לעדי ומינא.

אלי פיליפקמפיינר
לאלי תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון מאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית. אלי היה ראש התא של JStreet באוניברסיטת ברנדייס, והוביל כמה קמפיינים, כולל קמפיין לייסוד שותפות אקדמית עם אונברסיטת אל-קודס במזרח ירושלים. בזמנו החופשי, אלי הוא גם צפר ונהנה לטייל בטבע. אלי הצטרף לזזים לשנה בזכות מלגה של שתי״ל.

יואב עינהרמנהל קריאייטיב
יואב הוא בוגר בצלאל ומקימו של סטודיו עינהר. בראשותו של יואב, אחראי סטודיו עינהר על האסטרטגיה ועל המיתוג של ארגוני חברה אזרחית רבים, על קמפיינים בולטים של בכירים פוליטיים ואף על קמפייני הבחירות האחרונים של מפלגת מרצ. יואב אף מרצה לעיצוב במספר מכללות בארץ בנושא עיצוב ומיתוג חברתי-פוליטי בישראל.


ליבי לנקינסקימייסדת שותפה
ליבי היא סגנית נשיאה לאסטרטגיה בקרן החדשה לישראל. לפני עבודתה בקרן החדשה, ליבי חיה ועבדה בישראל במשך כמעט עשור. בתקופה זו היא היתה פעילה ומושקעת כל כולה בשדה האזרחי הפרוגרסיבי בארץ.

זיו שטהליו״ר הוועד המנהל
זיו היא מנהלת מחלקת המחקר של ארגון זכויות האדם "יש דין". בעלת תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב.

איימן סיכסקחבר הוועד המנהל
איימן הוא סופר ופובליציסט. בתפקידו האחרון שימש כמבקר ספרות במוסף "ספרים" של הארץ, וכיום כותב במדור הדעות של "ידיעות אחרונות".

יונית נעמןחברת הוועד המנהל
יונית היא כותבת ועורכת. ספרה "כשירדנו מהעצים" ראה אור בינואר-2015. בוגרת בית הספר למנהיגות חינוכית של מנדל ודוקטורנטית לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון.

נירית מוסקוביץ׳חברת הוועד המנהל
נירית היא מנכ"ל המשמר החברתי, ולפני כן שימשה כדוברת האגודה לזכויות האזרח. לנירית יש תואר שני במדיניות ציבורית.

רואן בשאראתחברת הוועד המנהל
בעלת תואר ראשון בחינוך, סוציולגיה ואנתרופולגיה מאוניברסיטת חיפה. הצטרפה לסדאקה רעות ב-2010 וריכזה את פרויקט הנוער של הארגון. בספטמבר 2015 התקדמה לתפקיד המנהלת השותפה של הארגון. רואן חברה בועד המנהל של עמותת סיסטים עאלי, חברת ועד מתאם של המטה נגד גזענות, יו"ר עמותת האיחוד האקדמי בנצרת.

תמי ריקליסחברת הוועד המנהל
תמי היא עורכת תוכן. מנהלת ועורכת את האתר העצמאי ״העוקץ״. קודם לכן עבדה בעיתון ״הארץ״.


בטי בנבנישתי
בטי היא קמפיינרית ויועצת תקשורת. בין היתר עבדה במכון ון ליר בירושלים, בשתי"ל ובתנועת אחותי. ייסדה והובילה את צוות התקשורת של ארגון כוח לעובדים. עבודת הדוקטורט שלה עסקה באקטיביזם חברתי ותקשורת עצמאית באינטרנט. כיום מתגוררת בלונדון ומלמדת תקשורת ב UEL.

חולוד אידריס
חולוד היא רכזת החינוך בחברה הערבית באגודה לזכויות האזרח משנת 2009. לפני כן כיהנה כמנהלת שותפה של עמותת מהפך-תג'ייר לשינוי חברתי דרך חינוך והעצמה קהילתית. בעלת ניסיון רב בריכוז חינוכי וקהילתי ובהנחיית קבוצות. בעלת תואר שני בלימודי מגדר ותואר ראשון בסוציולוגיה ומשאבי אנוש מאוניברסיטת בר-אילן.