ניצחון - ילדי שפירא ונווה שאנן יוכלו לנשום

06/10/21

לאחר מאבק  אזרחי ארוך שנים של תושבות ותושבי דרום תל אביב ובראשם שולה קשת, הודיע שר הבינוי והשיכון אלקין שהתחנה המרכזית בתל אביב תפונה עד 2023.

 התחנה המרכזית גורמת לזיהום אוויר ומסכנת את בריאותם ואת בטחונים האישי של תושבות ותושבי השכונות הדרומיות מזה עשרות שנים.

המאבק הגיע לישורת האחרונה שלו השנה, כשמשרד התחבורה ועיריית תל אביב-יפו ניהלו ביניהם משא ומתן על תקצוב הפינוי. 

כשמחלוקות בין המשרדים איימו לעכב את פינוי התחנה, פתחה יעל מבט, תושבת השכונה ואמא לילדים הלומדים בבית הספר ״שפירא״ הסמוך לתחנה, קמפיין  ב״זזים בקהילה״. בקמפיין היא קראה  לפנות את התחנה מיד ולתת לילדות.י השכונה לנשום אוויר נקי.

 דאנה איבגי, גם היא תושבת השכונה ופעילה במאבק, הצטרפה לקריאה והקמפיין שלהן צבר את תמיכתם של יותר מ-13,000 פעילות ופעילים. חתימותיהם הוגשו לשרת התחבורה מיכאלי ולראש עיריית תל אביב, חולדאי.

המאבק עלה שלב אחרי ששני המשרדים כבר הגיעו להסכמות, אך רשות מקרקעי ישראל ניסתה לעכב את הפינוי. ביחד עם צוות ״זזים״, הקמפיין של דאנה ויעל  וסרטון בכיכובם של אמנים ואמניות מהשכונה הופץ וחתימות התומכות והתומכים בקמפיין נשלחו לשר אלקין, האחראי על רשות מקרקעי ישראל.

הלחץ הציבורי עבד!

ההבטחה לפינוי התחנה המרכזית עד 2023 היא הישג אדיר לשולה קשת ולפעילות השטח, שבמשך עשורים דרשו את פינוי התחנה, התעקשו מול העירייה, הפגינו שוב ושוב, ועכשיו קוצרות את הפירות - וגם יכולות לנשום.