מה שעשינו ביחד

22/05/2019

אני גאה בכל אחת ואחד מ-135,000 הפעילים בתנועה שלנו. בפחות מ-3 חודשים הגענו לפחות ל-650,000 ישראלים, ברשת, בתקשורת ובשטח. בזכות ההתגייסות של הפעילים שלנוהצלחנו לעורר דיון ציבורי על סיום הכיבוש, נתנו פייט להסתה וקידמנו שותפות יהודית-ערבית. הנה חלק ממה שעשינו יחד:

היינו בחברון: הבאנו 200 ישראלים למגה-סיור של שוברים שתיקה ופירסמנו אלפי פוסטרים ברחבי הארץ, שקראו למועמדים השונים להגיע לסיור כדי להכיר מקרוב את המציאות בשטח. הכנו יחד סרטון שהגיע ל-190,000 ישראלים, שבו פלסטינים מחברון מבקשים מהמצביעים הישראלים לזכור אותם בקלפי ולהצביע בעד סיום הכיבוש.

עמדנו מול הכהניסטים ובעד שותפות יהודית-ערבית: 18,000 ישראלים הצטרפו לקריאה שלנו לפסול את עוצמה יהודית הכהניסטית מלרוץ לכנסת ונגד הפסילה של המפלגות הערביות. מאות פעילי זזים הגיעו ל-30 כנסים של המפלגות השונות, כדי לדרוש מכל המועמדים לתמוך בגוש חוסם יהודי-ערבי נגד ההסתה.

בנינו גשר עם צעירים בעזה: 200 ישראלים השתתפו בשיחת וידיאו היסטורית ומרגשת עם צעירים מעזה, בשבוע שבו נפלו הטילים במרכז ובדרום הארץ וצה״ל הפציץ את עזה. הגענו ל-35,000 ישראלים עם סרטונים מתוך השיחה, כדי שהקולות מעזה יעברו את אחוז החסימה.

הסענו אלפי מצביעים בדואים לקלפי: בזכות תרומות קטנות של אלפי ישראלים, הצלחנו להוציא 50 מיניבוסים שהסיעו כ-4,000 בדואים בכפרים הלא מוכרים בנגב לקלפיות מרוחקות ולא נגישות. בליכוד ניסו למנוע ממצביעים ערבים להגיע לקלפי ולעצור את היוזמה שלנו בעתירה לוועדת הבחירות, אבל הקהילה הנחושה שלנו ניצחה את המשאבים והכוח של מפלגת השלטון.


בשנה האחרונה גייסנו כ-14,000 ישראלים למאבק בחוק הלאום והפגנו יחד, שוב ושוב, נגד ההסתה ובעד שוויון. כדי שנוכל להמשיך להשפיע מול קואליציה שתמשיך במדיניות של הדרה ודה-לגיטימציה של 20% מהאזרחים, לחצ/י כדי לתמוך בפעילות שלנו בתרומה חודשית קבועה:כן, אתמוך בזזים בתרומה חודשית

כמו כולנו, גם אני קמתי ב-10 באפריל עם הרבה חששות ודאגה מהעתיד לבוא. אבל אני גם יודעת שהתנועה שלנו יצאה ממערכת הבחירות הזו חזקה יותר, נחושה יותר וגדולה יותר – ואני סומכת עליך, עלינו, שהכוח הזה יתורגם לשינוי אמיתי. זה ידרוש זמן ואורך רוח, ובעיקר את ההתגייסות של כל אחת ואחד מאיתנו.

בנחישות – רלוקה