עוצרים את הגירוש לאוגנדה
אוגנדה מכחישה שתקבל פליטים שיגורשו מישראל, אבל ביבי נואש ומתעקש לשכנע מדינות באפריקה לשתף פעולה עם הגירוש - ורק לחץ אזרחי יבטיח שהגירוש האכזרי יבוטל. כשהסכם הגירוש עם רואנדה קרס, ביבי הסית נגד הקרן החדשה לישראל, אפילו שלקרן לא היה קשר לעניין. אבל ביבי הצליח לשכנע אותנו בדבר אחד: לנו, לציבור האזרחים, יש כוח אדיר. בואו לא ניתן להסתה הפרועה לשתק אותנו ונעשה הכל כדי למנוע שליחת עשרות אלפים לסכנת מוות, עינויים ואונס - שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וקראו להם לסרב לקבל את תכנית הגירוש הגזענית. סיגל אביבי ויעל אורגל, ממובילות העתירה נגד הגירוש, פונות לקהילה שלנו בבקשה אישית: שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וספרו להם שכל העולם צופה - כדי שיסרבו לתכנית האכזרית של נתניהו.
קפה ללא ערבית
״אני מבקש לא לנהל שיחות בערבית״ - כך כתב מנהל ״ארומה״ בערד לעובדים. עכשיו רשת ״ארומה״ נותנים להתנהלות הפוגענית הזאת גיבוי בטענה ההזויה שהם רוצים לשמור על ״כבוד הלקוחות״. ב״ארומה״ כנראה שכחו שהערבית היא שפת האם של 20% מהציבור - גם של לקוחות ארומה - ואוסרים על העובדים לדבר בערבית. בואו נעצור את הגזענות עכשיו: ״ארומה״ מתבססת על ציבור לקוחות ורווחים, ולחץ ציבורי כבר גרם להם לחזור מהתנהלות מפלה ופוגענית  בעבר - אנחנו יכולים לעשות את זה גם הפעם. הצטרפו עכשיו וקראו ל״ארומה״ לפרסם הצהרה פומבית ורשמית של הרשת נגד ההנחיה הפוגענית. ארומה כבר פנו אלינו כי נבהלו מהכוח שלך ושל יותר מ-5,000 הפעילים שהצטרפו לקמפיין, אבל הניסיון למחוק את הערבית והערבים מהמרחב הציבורי ממשיך, ואנחנו צריכים אותך כדי להמשיך בקמפיין ולא לתת לנושא לרדת מסדר היום. הצטרפו עכשיו כדי להזכיר לרשת "ארומה" כי הכוח נמצא אצלנו, הצרכנים, ויחד נגרום להם לבטל את ההנחיות הפוגעניות והמפלות אחת ולתמיד.
משביתים את הגירוש
תארו לעצמכם עשרות אלפי עובדים משביתים את המשק בסולידריות עם מבקשי המקלט: אין טיסות מנתב״ג, אין תחבורה, מפעלים שובתים. תוך שעה הממשלה מכנסת פגישה בהולה עם ההסתדרות ולמחרת רה״מ מכריז: הגירוש בוטל. זה לא תרחיש בדיוני - כמה פליטים כבר הגישו בקשת הצטרפות להסתדרות, ודובר הארגון כבר הבהיר שמבקשי מקלט רשאים להצטרף כמו כל עובד אחר במשק. להסתדרות יש את הכוח להגן על הפליטים, אבל בינתיים הם מעכבים את אישור ההצטרפות שלהם לארגון וזקוקים לדחיפה שלנו כדי לעשות את הדבר הנכון: יו״ר ההסתדרות ניסנקורן שואף להיות מנהיג ציבור - בואו נראה לו שסולידריות עם הפליטים תקנה לו הרבה נקודות. גירוש הפליטים למותם צפוי להתחיל בסוף החודש - שלחו אימייל דחוף ישירות לניסנקורן בדרישה לקבל את מבקשי המקלט להסתדרות! כמו שיודעים גם בהסתדרות, אמנות בינלאומיות מחייבות איגודי עובדים לקבל כל עובד, כולל מבקשי מקלט. ומרגע שהפליטים יהיו מאוגדים - הכוח האדיר של ההסתדרות יוכל להגן עליהם מהגירוש ולהבהיר לממשלה שהמחיר שהיא תשלם על המדיניות האכזרית שלה פשוט גבוה מדי. אבל בהסתדרות גוררים רגליים ועוד לא אישרו את בקשתם של מספר פליטים להצטרף כחברים. ופה אנחנו נכנסים לתמונה - הלחץ שלנו יכול לשכנע את ניסנקורן לקפוץ למים - שלחו עכשיו מסר אישי לניסנקרון לעמוד לצד הפליטים.
לביבי אין מנדט
המשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ועכשיו כבר אין ספק - לביבי אין מנדט. וכשביבי נאחז בכסא, זו חובתו של השר כחלון לדאוג לאינטרס הציבורי: קראו עכשיו לכחלון לפרוש מממשלת החשודים בשחיתות. כחלון מספר שהוא דואג נטו לאזרחים, אבל בינתיים הוא דואג נטו לכסא של ביבי. כל רגע שבו כחלון ממשיך לגבות את רה״מ החשוד בשחיתות, הוא יריקה בפרצוף של ציבור האזרחים. קראו עכשיו לשר כחלון להתעשת ולעמוד לצד הציבור. לחשוד בשחיתות, שקנה לעצמו את כותרות העיתון ומנהל את המדינה כעסק פרטי שלו, פשוט אין מנדט לכהן כראש הממשלה. הצטרפו עכשיו לקריאה לכחלון וחברי סיעת כולנו לפרוש מהממשלה.
לא מטיסים פליטים אל מותם
5.3.18: עשרות אלפים בעולם מצטרפים לדרישה שלנו לחברות התעופה הזרות לעצור את טיסות הגירוש! הוסיפו את שמכם עכשיו כדי שהקול המשמעותי ביותר יגיע מישראל: מספר התומכים בעולם נכון ל-18.3.18: 69,749 - יחד נפעיל לחץ צרכני בינלאומי שיעצור את הגירוש! --------- עדכון 5.2.18:מעל מאה טייסים ואנשי צוותי אוויר כבר נענו והתחייבו לא לשתף פעולה עם שליחת בני אדם למותם! אבל חברות תעופה בינלאומיות כבר משתתפות בגירוש של מאות פליטים בחודש: הצרטפו עכשיו וקראו לחברות התעופה לא לשתף פעולה עם הגירוש ולא להטיס פליטים אל מותם.  ---------- תבחרו: כליאה ללא הגבלת זמן, או גירוש למדינה בה נשקפת לך סכנת חיים? אלו האפשרויות של מבקשי המקלט בתכנית האכזרית של הממשלה. אחרי שנים של התעללות, הממשלה מתכננת לגרש עשרות אלפי בני אדם למדינות באפריקה בהן נשקפת סכנה לחייהם - אבל יש דרך לעצור את הגירוש.הטייסים הישראלים וצוותי הקרקע בנתב״ג יכולים לסרב לשתף פעולה עם האכזריות של הממשלה ופשוט לא להשתתף בטיסות הגירוש של מבקשי המקלט. טייסים באירופה כבר סירבו להטיס פליטים אל מותם ועצרו מאות גירושים - ואנחנו יכולים לעשות את זה גם כאן! שלחו עכשיו אימייל אישי שיגיע ישר לאיגוד הטייסים הישראלי ולחברות שירותי הקרקע. בחודשים האחרונים טייסים גרמנים הצליחו לעצור יותר מ- 200 גירושים, כי הם נאחזו בטיעון שהטסת מבקשי מקלט בניגוד לרצונם, עלולה להוות סכנה בטיחותית לטיסה כולה. בלונדון, טייס פשוט סירב להמריא כאשר נודע לו שיש פליט מגורש במטוס. בכל העולם אזרחים נאבקים בגזירות גירוש אכזריות, ועומדים לצד פליטים ומבקשי מקלט - בואו נעשה את זה גם כאן. זו שעת מבחן - מה שנעשה עכשיו יקבע את גורלם של עשרות אלפי בני אדם - קראו לטייסים ולצוותי הקרקע לומר לא לגירוש. יותר מ-13,000 בקשות מקלט הוגשו בשנים האחרונות, אבל רובן כלל לא נבדקו על-ידי המדינה ורק בודדים קיבלו הכרה כפליטים. במדינות אירופאיות יותר מ70% מבקשות המקלט של פליטים מאריתראה וסודן מתקבלות, אבל אצלנו הרשויות מתעלמות בשיטתיות מרובן המוחלט ועכשיו הממשלה מקדמת גירוש המוני, ואפילו מציעה להעלות פליטים בכוח על מטוסים. אבל ההוצאה לפועל של הגירוש הבלתי מוסרי תלויה בשיתוף הפעולה של הטייסים ומפעילי המטוסים - ואנחנו יכולים להשפיע: קראו לטייסים ולצוותי הקרקע לסרב להטיס פליטים אל מותם!
צדק לנפגעות
14 נשים התלוננו נגד אלון קסטיאל על עבירות מין, חמש מתוכן על אונס. אבל בהסדר הטיעון שנחתם אתו אתמול, נכללו ארבע עבירות בלבד, אף אחת מהן אינה אונס. הפרקליטות מפקירה את הנפגעות, אבל אנחנו נעמוד לצידן. עירד מרציאנו צייגר התלוננה נגד קסטיאל על אונס, אבל לא נכללה בכתב האישום. היא עמדה מולו באומץ בבית המשפט עם השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״, ולנו יש את הכוח לתמוך בה ובמתלוננות הנוספות ולמחות נגד הסדרי הטיעון שבאים שוב ושוב על חשבון הנפגעות. הצטרפו לקריאה - גם אני מאמינ/ה לנשים שקסטיאל פגע בהן. כשנגיע ל-1,500 מצטרפים, נעביר את שמות החותמים לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין. זאת היתה שנה עוצמתית למאבק נגד אלימות מינית. עשרות מליונים קראו #גם_אני, והציבו את הנושא בראש סדר היום העולמי. אלימות מינית קורית כל הזמן, בכל מקום, אבל הפרקליטות ובתי המשפט עדיין מפקירים את נפגעות ונפגעי אלימות מינית - רוב הנאשמים בעבירות מין הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שאינם דואגים לנפגעות ונפגעי אלימות מינית. המעשה האמיץ של עירד אתמול קורא לכל אחת ואחד מאיתנו להתעורר.עירד, שיחד איתה עוד שלוש נשים שהתלוננו על אונס לא נכללו בכתב האישום נגד קסטיאל, אמרה אתמול ש "ביהמ"ש הוא לא מקום של צדק ולא מקום של אמת", וקראה לתמוך בה ולחתום על השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״. עד שהפרקליטות תתעשת ותדאג קודם כל לנפגעים ונפגעות - אנחנו נעמוד אחת לצד השנייה. הצטרפו לקריאה שלנו לעירד, לנשים שקסטיאל פגע בהן ולנפגעות אלימות מינית: גם אני מאמינ/ה לך. את השמות החותמים נעביר לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין.
תשוחרר עהד תמימי
עדכון (15.1.18): בית המשפט הצבאי האריך שוב את מעצרה של עהד תמימי - מעצרן של עהד ואימה נרימן נמשך כבר קרוב לחודש, וההתנכלות למשפחת תמימי רק גוברת. נור תמימי שנעצרה בעקבות האירוע אמנם שוחררה כבר, אבל בינתיים קרוב משפחה אחר נעצר. ועכשיו שר הביטחון ליברמן הורה להטיל הגבלות חדשות על חופש התנועה של בני המשפחה, ולאסור על אביה של עהד, באסם תמימי ממובילי המאבק הבלתי אלים בנבי סאלח, לצאת לחו״ל.בואו נעמוד לצד עהד ומשפחתה - הצטרפו לקריאה לשחרר את נשות משפחת תמימי.---------- תארו לכם שחיילים חמושים פולשים לחצר הבית שלכם, בלי צו ובלי הסבר. מה תעשו? זה בדיוק מה שקרה לעהד תמימי בת ה-17, שהעזה לעמוד בידיים חשופות מול החיילים שפלשו לביתה. בתגובה, היא נעצרה באישון לילה ואחריה נעצרו גם  אמה ובת דודה. ועכשיו, אחרי שבוע במעצר, בית המשפט הצבאי האריך שוב את מעצרה! עהד עמדה לבדה מול החיילים החמושים שעה קלה אחרי שבן דודה נורה בראשו ונפצע קשה, במה שעבורה היה רק עוד יום בשגרה הקשה של חיים תחת הכיבוש. התגובה הקשה של הצבא ומערכת המשפט הצבאית נועדה להצדיק ולשמר את המשך הכיבוש - בואו נראה להם שזה לא יעבוד. בואו נעמוד לצד עהד ומשפחתה - הצטרפו לקריאה לשחרר את נשות משפחת תמימי. משפחת תמימי ותושבי הכפר נבי סאלח מובילים מאבק נחוש ובלתי-אלים כבר קרוב לעשור, אחרי שמתנחלים השתלטו על אדמות ומעיין הכפר. התושבים משלמים מחיר כבד על מאבקם: תקופות כליאה ארוכות ואלימות מתמשכת; שני קרובי משפחה של עהד, מוסטפא וראשדי תמימי, נהרגו לאחר שנורו על ידי חיילים במהלך הפגנות בכפר - ועכשיו נערה בת 17 נזרקת לכלא. עהד, משפחת תמימי, ותושבי נבי סאלח הוכיחו שוב ושוב שבריונות הצבא, המתנחלים ומערכת המשפט הצבאי לא תשבור אותם. הם עומדים נחושים ונחושות מול הכיבוש - בואו נעמוד יחד איתן. לצד הקריאה העולמית לשחרר את עהד, חשוב שנשמיע את הקול שלנו, בעברית ובערבית, כדי להשפיע על הדיון הציבורי המקומי ולשחרר את עהד ובנות משפחתה. 
ביטוח סיעודי עכשיו!
יו״ר הקואליציה החדש דוד אמסלם חתום על הצעת החוק לביטוח סיעודי ממלכתי, שיאפשר להורים שלנו לחיות בכבוד. זו הזדמנות נדירה לקדם את החוק שתקוע כבר חודשים - אבל זה תלוי רק בנו. הצעת החוק החשובה זוכה לתמיכה רחבה של כ -80 ח״כים, 24 מתוכם חברי קואליציה. רק שהקואליציה עסוקה בהישרדות פוליטית, ואם אנחנו לא נפעיל לחץ - החוק לא יזוז. שלחו עכשיו הודעה ישירה ליו״ר אמסלם ולשאר חברי הקואליציה שחתומים על החוק, כדי שיעשו את הדבר הנכון. גמלת סיעוד מירבית עומדת על כ- 3000 ש"ח בחודש, אבל ההוצאות של אדם במצב סיעודי עם מטפל/ת מגיעות ל- 10,000 ש"ח בחודש בממוצע, כשהעול נופל על בני משפחה שקורסים תחת הנטל הכלכלי והנפשי. הצעת החוק החדשה שזוכה לתמיכה מצד מומחים ואנשי מקצוע תקועה בוועדת השרים כבר חודשים, ואי אפשר לקדם אותה בלי היו״ר אמסלם וחברי הקואליציה.  יותר מ- 86,000 (!) פעילות ופעילים כבר הצטרפו לקמפיין להעלאת קצבאות הסיעוד שיזמה פעילת זזים. יחד קידמנו את הנושא בתקשורת ומול ח״כים, וגייסנו תמיכה ציבורית אדירה. אבל הקואליציה לא יציבה ועכשיו הזמן להגביר את הלחץ לפני שיהיה מאוחר מדי. בואו נציף את הח״כים החתומים על ההצעה בפניות ונגרום להם להזיז את אמסלם ולקדם את החוק.
#גם_אני בעד חינוך נגד אלימות מינית
עשרות מיליוני (!) נשים בכל העולם מרימות עכשיו את קולן ואומרות - #גם_אני. ובזכותן, תופעת האלימות המינית נמצאת עכשיו על השולחן. כולנו יודעים ויודעות שזה קורה כל הזמן, בכל מקום, לכל אחת. הכוח האדיר הזה הוא הזדמנות לשינוי עמוק של החברה שלנו: כדי שעוד 10 שנים המספרים יהיו אחרים, החינוך של הילדים שלנו צריך להשתנות - הבנות, וקודם כל הבנים שלנו, צריכים ללמוד מגיל צעיר על גבולות, על הסכמה ועל כבוד אחד לשנייה. הצטרפו עכשיו לדרישה ממשרד החינוך להחיל תכנית חינוך לאומית למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית. חשיפת התקיפות וההטרדות המיניות של המפיק ההוליוודי הציתה את הדיון בנושא בעולם כולו וגם כאן. הדיון הזה עלול להתמסמס, ואנחנו נחזור לשגרה של נשיא לשעבר שהורשע באונס, יום זיכרון ממלכתי למי שלפי עדויות רבות היה אנס ותוקף סדרתי, ושלל פרשות חדשות שצצות כל הזמן - במשטרה, בתעשיית המוזיקה ואיפה לא. או שננצל את הרגע הזה כדי לטפל בבעיה מהשורש. כבר יש תכניות חינוך שמאושרות על-ידי משרד החינוך, שעוסקות במניעת אלימות מינית, פורנוגרפיה, חינוך למיניות בריאה, ואפילו אושר פיילוט של תכנית חינוך מתאימה ב-5 ישובים. כל מה שצריך, הוא להפוך אותן לחובה לכל התלמידים והתלמידות במערכת החינוך. בקרוב יצוין היום העולמי למאבק באלימות נגד נשים - בואו נגיע עד אז ל-20,000 חתימות, כדי לדרוש מהממשלה להכריז על תכנית לאומית לחינוך למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית.
מוכרים את הים
המאבק למען עתיד החופים שלנו ממשיך - ובהצבעה הבאה אנחנו ננצח! חסרו לנו שני קולות (!) כדי לנצח בהצבעה הקודמת, אבל למרות שהחוק לא עבר הפעם - זו היתה ההצבעה הכי קרובה בכנסת למען נושא סביבתי כבר שנים, ואפילו הח״כים שהתנגדו מבינים שאנחנו על סף ניצחון. בעוד כמה חודשים, כשהכנסת תשוב מפגרת הקיץ, התיקון לחוק החופים יעלה להצבעה נוספת ואנחנו נהיה שם כדי להבטיח שהפעם ננצח - בואו נכפיל את הכוח שלנו עד אז - הצטרפו עכשיו! בכל שנה, יש פחות ופחות מקומות שבהם אנחנו יכולים לבלות בחינם ולהתרענן בקיץ החם. החופים הם כמעט המקום היחידי שנשאר לנו - אבל מינהל התכנון במשרד האוצר מנסה לקחת לנו גם את זה. בחסות פרצה בחוק להגנת החופים, שלא דורשת מתכניות בניה שאושרו לפני החוק לעמוד בתקנות החדשות, מנהל התכנון מקדם תכנית הרסנית שתחמוס מחצית משטחי החוף המוגנים - שטח שגדול פי 3 מרמת-גן! לכן אנחנו נאבקים למען תיקון קריטי לחוק החופים, שיעצור את ההשתוללות של תאגידי הנדל״ן וישמור על חופים פתוחים לכולנו. זו ההזדמנות להגן על חוף הים מפני הטייקונים - ואנחנו חייבים לנצח.   מאבק של אזרחים הציל את החופים שלנו בעבר כאשר לחץ ציבורי הוביל לאישור החוק המקורי להגנת החופים – ואנחנו יכולים לעשות את זה שוב! התיקון לחוק החופים יסתום את הפרצה בחוק ויגן על החופים שלנו. הצטרפו עכשיו לקריאה לחברי הכנסת לתמוך בחוק ולהגן על החופים של כולנו.
מונעים אסון בעזה
עדכון (18.9): העולם שלנו באמת מטורף - ל-2 מיליון הנשים, הילדים והגברים בעזה יש עכשיו 5 שעות חשמל במקום 3, וזה מספיק כדי למחוק אותם מסדר היום. אבל אנחנו לא שוכחים - למרות השיפור הקטן, תושבי עזה עדיין על סף אסון ודרוש שינוי חד במדיניות - הצטרפו עכשיו לקריאה: כדי להבטיח עתיד טוב באמת לתושבי עזה אנחנו חייבים להמשיך לפעול לשינוי המדיניות ההרסנית של הממשלה. הצטרפו לקריאה ויחד נמשיך לפעול למען עתיד טוב יותר לכולנו. עדכון (31.8): אלפי אזרחי ישראל מתחייבים למנוע אסון הומוניטרי ולשלם את החשמל לתושבי עזה! יותר מ-6,500 פעילי זזים כבר פעלו למען עזה והתחייבו להוסיף 3% לחשבון החשמל החודשי שלהם כדי להזרים חשמל לתושבי עזה. הקריאה שלנו מהדהדת - ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הכוח כדי לעצור את האסון. עדכון (20.7): אחרי שעשרות פעילי זזים הפריחו פנסי נייר בחוף אשקלון בסולידריות עם תושבי עזה, השבוע תלינו 1000 כרזות ליד הבית של ביבי וברחבי ירושלים ותל אביב בדרישה לממשלה לבטל את קיצוץ החשמל לעזה. רגע לפני שהאסון קורה, הצטרפו עכשיו כדי שהממשלה תקבל את המסר: --------------חם כל-כך. כבר הדלקת מזגן היום? ל-2 מיליון בני-האדם שחיים בעזה אין אפילו מים קרים במקרר, כי החשמל עובד רק 4 שעות ביום. ישראל שולטת על העברת החשמל לרצועה, אבל במקום להזרים עוד חשמל כדי למנוע אסון, הממשלה מתערבת במאבק כוח בין אבו-מאזן לחמאס על חשבון שני מיליון הילדים, הנשים והגברים שחיים בעזה - והחליטה לקצץ את אספקת החשמל לרצועה בחצי. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון למנוע אסון ולהזרים חשמל לעזה! בתי החולים בעזה נאלצים להשבית מחלקות שלמות, מפעל התפלת המים מושבת והמחסור במי שתייה מחריף. מיליוני ליטר של שפכים לא מטוהרים זורמים לים התיכון עד כדי סכנת מגיפה אזורית, כי מתקן הטיהור מושבת גם הוא. מיליוני תושבי עזה עומדים בפני אסון הומניטרי חסר תקדים - ואסור לנו לעמוד מנגד. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון להזרים חשמל לעזה. תושבי עזה סובלים ממחסור בחשמל כבר שנים, אבל המצב החמיר כשישראל הפציצה את תחנת הכוח היחידה ברצועה ב-2006 ושוב במהלך המלחמה ב-2014. כמעט שלוש שנים אחרי המלחמה, ישראל עדיין מונעת כניסה של חלקי חילוף לתיקון תחנת הכוח. עכשיו אבו-מאזן הודיע שהוא מקצץ בכמעט 40% את העברות הכספים לישראל עבור אספקת חשמל לעזה, כדי ללחוץ על שלטון החמאס. ישראל יישרה קו עם אבו-מאזן, והחליטה לצמצם בכמעט חצי את אספקת החשמל, על חשבון 2 מיליון תושבי עזה - למרות שגם לצבא וגם לשרים ברור שההחלטה עלולה להוביל לאסון הומניטרי חסר תקדים - בואו נפעיל עכשיו לחץ על שר הביטחון כדי למנוע אסון.
הכרה, צדק, ריפוי
״סליחה, את יודעת איפה הילד שלי?״ כך שאלה אחת המשתתפות בהפגנה על חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן. עברו כמעט 70 שנים מאז היום הנורא בו לקחו לה את הילד. היא לא זכתה לשמוע אותו קורא לה אמא או לראות את צעדיו הראשונים. ויש עוד כל-כך הרבה משפחות שנאמר להן שילדן מת, אבל אין גופה או קבר - וההכחשה של העוול המטלטל הזה עוד נמשכת. אבל אחרי שנים של מאבק, פעילים שאספו עדויות וגילויים חדשים, יש לנו עכשיו הזדמנות היסטורית לתיקון העוול שקורע את החברה שלנו. הדרישה הבסיסית של המשפחות והתנאי לתיקון, צדק וריפוי, הוא הכרה של הממסד ושלנו כחברה בפרשה - הצטרפו עכשיו לקריאה לנשיא ולרה״מ לצאת בהכרזה רשמית שמכירה בפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח והבלקן! אלפי ילדים ותינוקות נעלמו בשנותיה הראשונות של המדינה. שני-שליש מהם ממשפחות של עולים מתימן, אחרים ממשפחות עולים מזרחיות אחרות או מהבלקן. אלפי עדויות של המשפחות מעידות על שיטה שבה הורים נדרשו למסור את ילדיהם או שאלו נלקחו בכוח לבתי תינוקות או בתי חולים לצורך ״טיפול הולם יותר״. לאחר מכן ההורים קיבלו הודעה כי ילדם מת, בלי אפשרות לקבור אותו ובלי תעודות פטירה. עד היום, בדיקות רשמיות של הפרשה מטעם המדינה כשלו במתן תשובות למשפחות ובחשיפת העובדות. עכשיו, הגילויים החדשים בפרשה על מחקרים רפואיים בילדים שנעלמו, מחייבים אותנו כחברה לחשבון נפש נוקב ולקריאה ברורה לעשיית צדק: הצטרפו עכשיו לדרישה להכרה רשמית בפרשה.העדויות קורעות הלב של המשפחות מוכיחות יותר מהכל שלא מדובר בפרשה היסטורית שאפשר להשאיר מאחורינו, אלא בפצע מדמם. בלי הכרה בעבר, לא נוכל לבנות כאן עתיד טוב יותר עבור כולנו - תופעות כאלו של גזענות רפואית ממסדית ימשיכו להתקיים, עד שנביט באומץ אל העבר שלנו. זה הזמן להכרה.
לכולם מגיע לחיות בכבוד
עדכון 28.6.17: מאבק הנכים לחיות בכבוד ממשיך בנחישות, וועדות כבר המליצו על צעדים לשיפור המצב, אבל נתניהו והממשלה מתמהמהים לאשר את המסקנות. עכשיו חייבים להגביר את המאבק - לפני שהתכנית להעלות את קצבת הנכים תרד מהפרק -  וכולנו נפסיד. הצטרפו לקריאה: לכולנו מגיע לחיות בכבוד - מינימום 5,000 ש״ח לחודש, לכולם!   הכנסת חזרה מהפגרה, ומאבקי האגו המטופשים התחדשו - על חשבוננו: שרי הליכוד מתנגדים לתכנית של כחלון, הממשלה מטרפדת את הצעת החוק לקיום בכבוד לנכים, וכשהשרים מתווכחים למי מגיע יותר -  הקשישים או הנכים - כולנו מפסידים. האמת היא, שלכולנו מגיע - נכים, קשישים, אמהות חד הוריות, שכר מינימום לעובדות ולעובדים. הממשלה יכולה וצריכה לאפשר לכולנו לחיות בכבוד - הצטרפו עכשיו לדרישה למינימום 5,000 לכולם! כשנגיע ל-5,000 המצטרפים הראשונים, נדאג להגיע לכל אחד מ-120 חברי הכנסת ונדרוש תשובות.  מאות אלפי נכים וקשישים חיים על קצבה שהיא חצי משכר המינימום החודשי. אלפי אנשים נאלצים לבחור בין מוצרים בסיסיים לתרופות מצילות חיים. אחד מתוך שלושה ילדים חי בעוני (!). אלו לא סתם מספרים, אלא בני אדם - גברים, נשים וילדים - שהממשלה נטשה. בואו נזכיר לשרים שהאחריות שלהם היא קודם כל כלפי האזרחים - הצטרפו עכשיו לדרישה למינימום 5,000 ש״ח לחודש לכולם.
כן לאמנות חופשית, לא לסתימת פיות
עדכון (16.11.17): השרה רגב מבקשת לקנוס את סינמטק ת״א בגלל אירוח פסטיבל ״48 מ״מ״ של עמותת זוכרות שמציג סרטים על הנכבה וזכות השיבה. רגב מתעקשת לזכות בתואר הצנזורית הראשית ולא בוחלת באמצעים כדי להשתיק קולות ביקורתיים. רק השבוע ביקר בג״ץ את משרד התרבות על העיכוב בבחינת בקשת התמיכה של אלמידאן, ונציגי המשרד אף סירבו להצעות הפשרה של השופטים. זה הזמן להזכיר לרגב כי מימון לא מקנה את הזכות להפוך את האומנות החופשית לתעמולה של השלטון- הצטרפו עכשיו: --------- הצנזורה כבר כאן. משרד התרבות שוקל לשלול  את התמיכה מפרס אופיר לקולנוע אחרי שהשרה רגב לא הוזמנה לטקס, אבל זו רק השערורייה התורנית בשורה ארוכה של מהלכים מכוונים לפגיעה בחופש הביטוי והאמנות. הנימוק הדמגוגי של רגב על ״חופש המימון״ עשוי לשכנע, עד שנזכרים שבישראל, כמו בכל העולם, אמנות לא יכולה לשגשג בלי תמיכה כספית של הממסד. רק שהמימון הזה לא מקנה לממשלה את הזכות להפוך את האמנות החופשית לתעמולה של השלטון. קל גם להסכים עם רגב על הצורך הדחוף בגיוון תרבותי - במתן במה לקול המזרחי, לקול הערבי ולקולות מודרים אחרים. אבל משלילת התקציב מתיאטרון אלמידאן, התיאטרון הערבי היחיד שקיבל תקציב מהמדינה, דרך הביקורת המשתלחת בסרט פוקסטרוט ועד לצנזורה שריסקה את פסטיבל עכו - השרה רגב מובילה מדיניות שיטתית ועקבית של סתימת פיות פוליטית, שאין דבר בינה לבין גיוון תרבותי. ועכשיו, הלך הרוח המסוכן שמפיץ משרד התרבות סוחף אחריו גם את שר האוצר כחלון, שמאיים לשלול את התקציב מתיאטרון יפו, רק בגלל שאירח אירוע פוליטי שאינו תואם קו הממשלה. במקום לחכות שיכניסו אותנו ל״רשימות שחורות״, אנחנו עומדות ועומדים יחד, בלי להתחבא או לפחד, ומשמיעים קול ברור נגד הצנזורה ובעד חופש האמנות. הצטרפו אלינו!
עוצרים את המלחמה הבאה
30 בני אדם בעזה נהרגו מאש צה״ל ומאות רבות של מפגינים נפצעו באירועים הקשים בשבועות האחרונים. לפי צילומים מהשטח, מפגינים לא חמושים נורו בגבם וצה״ל ירה אש קטלנית גם כשלא נשקפה סכנת חיים מיידית, בניגוד לנהלים. כשהממשלה כולאת את עזה בסגר שנמשך כבר 11 שנה והתושבים סובלים ממחסור מסכן חיים במים ובחשמל, זו עלולה להיות רק ההתחלה של סיבוב דמים קשה שתוצאותיו ידועות מראש. אבל אפשר גם אחרת. כדי למנוע את ההרוג הבא  - הצטרפו לקריאה לממשלה להסיר את המצור. לחצו על הכפתור כדי שנגיע ל-5,000 מצטרפים עוד לפני ההפגנה הבאה, ביום שישי הקרוב. כשאנחנו שותקים מול הדיווחים על מפגין לא חמוש שנורה בגבו כשהוא מתרחק מהגדר, אנחנו מגבים את התנהלות הצבא והממשלה. כשאנחנו מושכים בכתפינו מול מחלקות שלמות בבתי החולים שסגורות בגלל המחסור בחשמל, אנחנו מזינים את היאוש של תושבי ותושבות עזה. רק קול צעקה שלנו יכול למנוע את הפקודה הבאה לירות במפגינים לא חמושים. והצעקה שלנו חייבת להישמע עכשיו, לפני שעוד בני-אדם ישלמו בחייהם ולפני שתפרוץ מלחמה שתגבה מחיר יקר מכל תושבי האזור. הצטרפו עכשיו.
לא להרס אום אלחיראן
עדכון (25.5):תוכנית המקור לא מותירה ספק: היה ניתן להגיע להסכמה עם תושבי הכפר ללא עקירת משפחות מבתיהם וללא הרג חפים מפשע- הצטרפו עכשיו: ---- תושבי אום אל-חיראן מבקשים את עזרתנו: חודש וחצי אחרי שנהרגו שני אנשים בפינוי האלים באום אל-חיראן והשאירו עוד עשרות בלי קורת גג, הרשויות חילקו שוב צווי הריסה לבתי הכפר. הדחפורים עלולים להגיע לכפר בכל רגע, בכל שעה של היום או הלילה - ולכן אנחנו חייבים לפעול עכשיו. אפשר לעצור את ההרס - בנגב יש מקום לכולם, ואפשר לשנות את תכנית המתאר כך שהישוב היהודי המתוכנן יקום לצידו של אום אל-חיראן, ולא במקומו. הרשויות כבר מנהלות משא ומתן עם התושבים, ועכשיו תורנו להפעיל לחץ - הצטרפו עכשיו. התושבים הבדואים של אום אל-חיראן מתגוררים בכפר כבר שישים שנה באישור המדינה, אבל התושבים נדרשים לעזוב את בתיהם בלי שהוצעה להם חלופה ראויה. והכל כדי להקים בדיוק באותו המקום ישוב אחר, שמיועד ליהודים בלבד. אחרי חקירת המשטרה את הרג המורה יעקוב אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי, השר ארדן קרא לאירוע הקשה ״טעות מצערת״. האמת היא שאין כאן טעות, אלא מדובר במדיניות הממשלה כלפי הבדואים בנגב. אבל יש דרך אחרת - הצטרפו לקריאה לשרים האחראים לעצור לפני שיהיה מאוחר, ולחשב מסלול מחדש. הקמפיין נעשה בשיתוף עם תושבי אום אל-חיראן, פורום דו-קיום בנגב, סיכוי-העמותה לקידום שוויון אזרחי וחקל- ברית להגנה על זכויות אדם.  
ארדן ואלשיך, תתפטרו!
עדכון (23.11): תיעוד תקיפתו של חה״כ איימן עודה שנחשפה אתמול - לא מותירה מקום לספק: המפכ״ל אלשייך והשר ארדן שיקרו מהרגע הראשון, והם צריכים לתת את הדין- הצטרפו עכשיו לקריאה לארדן ואלשיך לקחת אחריות ולהתפטר. ---------- הממשלה והמשטרה פתחו במלחמה נגד 20% מאתנו - האזרחים הערבים. עוד לפני שהסתיים האירוע הטראגי באום אלחיראן, שבו נהרגו מורה תושב המקום ושוטר, השר ארדן כבר דיבר על טרור בנגב והמפכ״ל אלשיך קבע שהמורה שנהרג היה פעיל דאע״ש. סרטון מהאירוע וניתוח הגופה של של המורה אבו-אלקיעאן סותרים את ההצהרות של ארדן ואלשיך, אבל הנזק כבר נעשה: נחצה עוד קו בהסתה הפרועה נגד האזרחים הערבים. הקורבנות הפעם הם תושבי אום אלחיראן וכמובן ההרוגים יעקוב מוסא אבו-אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי. המשך ההסתה פוגע בכולנו. ארדן ואלשיך מעלו בתפקידם. הם אחראים לפינוי האלים ולתוצאותיו, לאובדן אמון מוחלט במשטרה ובמערכת החוק ולהסלמה בשטח. הם צריכים להתפטר. התוצאות הקשות של פינוי אום אל-חיראן היו כמעט צפויות: את ההכנה קיבלנו לפני שבועיים, כשנתניהו פרסם ידיעה על ״כוחותינו״ שמאבטחים הריסת 11 בתים בקלנסואה. ביום רביעי האחרון, מאות שוטרים חמושים נכנסו לאום אלחיראן כדי להרוס את בתי התושבים והתחילו לירות כמעט מיד. עשרות נפצעו, ביניהם חה״כ איימן עודה. כשמגבוה נושבת רוח של הסתה שקרית ומסוכנת, התוצאות בשטח הן בלתי נמנעות. מ״טרור ההצתות״ שהסתיים בלא כלום ועד לתא הדמיוני של דאע״ש באום אלחיראן, הסכנה האמיתית לשקט ולחיים המשותפים מגיעה מלמעלה - ארדן ואלשיך חייבים להתפטר.
שומר הראש של נתניהו
עדכון 1.2.18: הפרסומים האחרונים מוכיחים שוב שמנדלבליט לא כשיר למלא את תפקידו. הפעם היועמ״ש הסתיר מאיתנו, הציבור, מידע חיוני על פרשת הצוללות ודאג לשמור על המעסיק שלו, רה״מ נתניהו, מחוץ לחדר החקירות. כדי שנגיע לחקר האמת, קראו עכשיו למנדלבליט להשעות את עצמו: ------- מי שאמור להחליט אם להגיש כתב אישום נגד ביבי הוא שומר הראש של משפחת נתניהו, לא שלנו. האינטרס הציבורי מחייב שמנדלבליט ישעה את עצמו.    היועץ המשפטי לממשלה קבר אצלו את הקלטות של ביבי ונוני מוזס יותר מחצי שנה ועיכב את החקירה. הוא מתנגד לפרסום מלא של השיחות ומסתיר מידע מאתנו, הציבור. ויש עוד ועוד מקרים שבהם שמנדלבליט, שהיה מזכיר הממשלה של נתניהו, פועל במה שנראה כניגוד עניינים נגד טובת הציבור ובעד הבוס נתניהו.   עכשיו זה ברור: כדי שנדע את האמת, מנדלבליט חייב להשעות את עצמו. איבדנו את האמון ביועץ המשפטי. היועץ המשפטי לממשלה הוא עוד אחד משומרי הסף של הדמוקרטיה שנתניהו דאג להפוך לשומרי הראש האישיים שלו. בפרשת נתניהו-מוזס, לא משנה איך היא תגמר, אנחנו רואים כמה רחוק נתניהו הלך עם הניסיון לשלוט בתקשורת. במקביל, הכנסת חלשה מתמיד וכמוה גם מערכת המשפט. כמעט ולא נשארו לנו דרכים לתבוע דין וחשבון מהממשלה. אם נעבור על זה לסדר היום וניתן למנדלבליט להמשיך לטפל בפרשות נתניהו, רה״מ יצליח לנטרל את אחד הערוצים האחרונים לביקורת ציבורית. אסור לנו לתת לזה לקרות.
חיי עובדי הבניין שווים יותר מרווחי התאגידים
הממשלה מפקירה את פועלי הבניין. כבר יותר משנה שאין מנהל לבטיחות בבנייה - והתוצאות קטלניות: בשנה שעברה נהרגו 48 פועלי בניין בגלל חוסר אכיפה באתרי בנייה מסוכנים. לכל אחד מהם יש שם, סיפור ומשפחה. אבל עבור המדינה, חייהם שווים כנראה פחות מהדירוג הבורסאי של החברה שמעסיקה אותם. ראשת מנהל הבטיחות שאחראית על התחום אמרה לפני כמה חודשים ש"אם יש.. התלבטות בין לפעול נגד איזשהו מפעל בגלל שהוא מסכן את העובדים שלו, לבין העובדה...שאם נפעל נגד המפעל זה עלול לפגוע במצב שלו בבורסה – אז יש פה התלבטות קשה. אנחנו לא מקבלים אור ירוק מיידי״. מדיניות הממשלה גורמת למוות של עשרות בני אדם כל שנה - מוות שיכול להימנע. ברור לכולם שמשרד הרווחה חייב להגביר משמעותית את מספר מפקחי הבטיחות -אבל חברות הקבלן וחבריהם בממשלה מתנגדים לאכיפה מצילת חיים. אנחנו חייבים להפעיל לחץ נגדי כדי למנוע את האסון הבא: שר הרווחה חיים כץ, שמתגאה בתחומי בריאות וזכויות העובדים, צריך לשמוע מאתנו ולא רק מאיגוד הקבלנים. בואו נוודא שיפעל בהתאם גם למען עובדי הבניין. דיבורים על חיזוק האכיפה לא ישנו את המצב הנוכחי: מספר מפקחי הבטיחות בישראל הוא שישית (!) מהמקובל במדינות המפותחות. חלק מהתקנים הקיימים עבור מפקחים לא מאויישים בגלל תנאי השכר הבעייתיים, והתקציב בכללותו לא מספיק כדי להגן על העובדים. וזה בדיוק מה שחייב להשתנות, ומיד. קראו לשר האחראי להגן על חיי העובדים במקום על התאגידים והחברות הגדולות.