דם נשים אינו הפקר
 עדכון 5.12.18 אחרי יום היסטורי של שביתה ומחאות בכל רחבי הארץ - נתניהו הצהיר כי צריך לתת ״חמלה וסיוע״ לנפגעות. אבל לנו נמאס מהבטחות ריקות - חייבות וחייבים להמשיך בלחץ עד שנראה את התקציבים מועברים לתכניות למיגור האלימות. ****אי אפשר להמשיך ככה. רק השבוע נמצאה גופתה של יארא איוב בת ה- 16 בפח זבל בג׳יש, ורק שעות אח״כ נרצחה סילבנה צגאיי, בת 12, בת״א. הן מצטרפות לעוד 22 נשים שנרצחו השנה על ידי גברים אלימים. אבל הממשלה אדישה. תכנית פעולה למיגור אלימות במשפחה ורצח נשים כבר קיימת ומחכה לתקציב - ושום דבר לא קורה. רק לפני יומיים הקואליציה הצביעה נגד הקמת ועדת חקירה בעניין רצח נשים - פשוט כי ההצעה עלתה מטעם האופוזיציה! אנחנו לא יכולים לתת לממשלה לשחק בתרגילים פוליטיים על חשבון חייהן של נשים. קראו עכשיו לנתניהו ולממשלה לעצור את המשחקים הפוליטיים ולתקצב מיד את התכנית - לפני הרצח הבא: בעשור האחרון נרצחו כ-200 נשים, רובן ע״י בני זוגן או אחד מבני המשפחה. בשליש מהמקרים הנשים התלוננו במשטרה לפני שנרצחו - ולא זכו להגנה. במקרים רבים אחרים הרוצח לא נעצר, ואף אחד לא הובא לדין. והממשלה מפנה גב וממשיכה להפקיר את חייהן. אסור לתת לזה להמשיך. במקום לפעול, נתניהו והממשלה מורחים את כולנו, ומקימים עוד ועוד ועדות כדי ליצור מצג שווא שהנושא בטיפול. אבל האמת היא שהתכנית למיגור האלימות כבר יושבת על השולחן ופשוט מחכה לתקציב. קראו עכשיו לנתניהו ולממשלה לתקצב את התכנית ולטפל באלימות נגד נשים, לפני שהאישה הבאה תשלם בחייה:
אפשר לנצח את סתימת הפיות
עדכון 6.12: אחרי המאבק המנצח שלנו  - מירי רגב בלחץ. בהקלטה עם פעיל הימין היא מסבירה כמה החוק הנוראי חשוב לה - ומתחייבת להעביר את החוק מיד אחרי חנוכה. עכשיו היחידים שיכולים למנוע רוב לאישור החוק הם הח״כים של סיעת כולנו ויש לנו רק עד יום שני להכפיל את הלחץ הציבורי כדי לעצור את סתימת הפיות של רגב אחת ולתמיד: בעוד פחות משבוע תעלה הצעת חוק ״נאמנות בתרבות״ לאישור סופי בכנסת, והצנזורית הראשית מירי רגב תוכל להטיל סנקציות, להפחית ולשלול תקציבים ממוסדות תרבות ויצירות שיש לה בעיה פוליטית איתן. אבל הפעם יש לנו סיכוי אמיתי לעצור את זה. עכשיו - אחרי פרישת ישראל ביתנו - הקואליציה השברירית של נתניהו מונה רק 61 ח״כים, ואנחנו יכולים לנצח. רק השבוע הצליחה האופוזיציה להפיל הצעת חוק של הקואליציה - ובתגובה הקואליציה ביטלה הצבעות מחשש שלא יהיה לה רוב. הקרב על חופש הביטוי והיצירה זקוק לדחיפה אחת קטנה - אם חברי מפלגת כולנו וח״כ בגין שכבר הביע את הסתייגותו מהחוק, יעמדו לצד חופש הביטוי - נוכל לנצח. הצטרפו עכשיו לקריאה לח״כ בני בגין ולחברי כולנו לסרב לשתף פעולה עם סתימת הפיות של מירי רגב. מרדיפת הסרט פוקסטרוט ועד המהלכים לשלילת תקציבים מתיאטרון אלמידאן ותיאטרון יפו - שרת התרבות עושה הכל כדי לסתום פיות, גם במחיר של פגיעה אנושה בתרבות. יועמ״ש האוצר כבר הבהיר שהחקיקה החדשה של רגב מיותרת, ובכירי התרבות בארץ יצאו נגד סתימת הפיות - בינתיים את שרת התרבות זה לא מעניין - אבל הפעם אנחנו דווקא יכולים לנצח. אחרי שישראל ביתנו פרשה, הקואליציה זוכה לרוב דחוק של 61 ח״כים - נפתח חלון הזדמנויות לעצור את החוקים ההרסניים של הימין הקיצוני. אם ח״כ בגין וחברי הכנסת של מפלגת כולנו יעמדו מול סתימת הפיות של מירי רגב - החוק לא יוכל לעבור, וחופש הביטוי ינצח. הצטרפו עכשיו וקראו להם לעשות את הדבר הנכון ולא לתת לסתימת הפיות של רגב לעבור:
מצטרפים עכשיו למען תחבורה ציבורית בשבת
תחבורה ציבורית בשבת היא קונצנזוס. זה הכי חברתי. הכי סביבתי. הכי הגיוני. רק שהפוליטיקה שלנו לא תמיד מתנהלת בהיגיון, אפילו שסקרים מראים שלפחות 80% מהציבור תומך בתחבורה ציבורית בשבת, כולל 75% מהיהודים שמגדירים את עצמם כמסורתיים. אבל המציאות יכולה להיות אחרת: בשנת בחירות הפוליטיקאים תלויים בנו והלחץ שלנו יכול לנצח את השיקולים הקואליציוניים: אפילו בתוך הקואליציה יש מפלגות כמו ישראל ביתנו וכולנו, שיתקשו להסביר לתומכיהן הצבעה נגד תחבורה ציבורית בשבת, ואלפי הודעות שיציפו את תיבות האימייל שלהם יכולות להטות את הכף. אנחנו נעקוב אחרי התגובות של הח״כים, ונפרסם את כוונות ההצבעה כדי להגביר את הלחץ וכדי שכולנו נדע - מי מנבחרי הציבור באמת מייצגים אותנו ומי פועלים נגד רצון האזרחים. הצטרפו עכשיו:
נאבקים על הדור הבא
כשאנחנו שומעים שהשרה רגב ״לא חושבת שהייתה הסתה מימין״ לפני רצח רבין ואת השרה שקד טוענת שאין הבדל בין רמת האלימות משמאל ומימין, ברור שאנחנו במאבק על הסיפור שלנו - על ההיסטוריה שלנו ועל העתיד שנוכל, אולי, לבנות מתוכה. אירועי יום הזיכרון לרצח רבין הם חלק מרכזי במאמץ השיטתי של נתניהו וממשלתו לשכתב את ההיסטוריה כדי לסתום לכולנו את הפה: מלימודי האזרחות החסרים תחת השר בנט, דרך חוק ״הנאמנות בתרבות״ ועד למאמצים של נתניהו לשלוט בתקשורת.   ויש לזה רק תשובה אחת: אנחנו חייבות וחייבים להשמיע את האמת בעצמנו, ולצעוק אותה בלי פחד מעל כל במה אפשרית. לקראת ה-4 בנובמבר, נציף את השכונות ואת לוחות המודעות ליד בתי ספר ברחבי הארץ בפוסטרים שמספרים את הסיפור האמיתי של ההסתה לפני 23 שנה - והיום. השתמשו בטופס המאובטח כדי להשתתף במימון הפוסטרים. *אם נגייס סכום גבוה מהדרוש, נפנה את התרומות להמשך הקמפיין ולקמפיינים דומים לו.
עוצרים את ההסתה
״בוגד״ ו - ״מבוקש - חי או מת״ כך כתב השבוע ח״כ אורן חזן על חגי אלעד מנכ״ל בצלם, בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו. בתגובות כבר קוראים להוציא להורג את ה״בוגדים״, חזן מסרב להתנצל - ובינתיים ועדת האתיקה של הכנסת שותקת. אבל לנו אסור לשתוק, ואת ההסתה הפרועה אנחנו חייבים לעצור לפני שיהיה מאוחר. ועדת האתיקה של הכנסת אמורה לדאוג שחברי הכנסת ינהגו בדרך ההולמת את תפקידם כנבחרי ציבור. הועדה יכולה להשעות את חזן - אבל בשביל שהם יתחילו  להזיז את העניינים, אנחנו חייבים להפעיל לחץ ציבורי שהם לא יוכלו להתעלם ממנו. הצטרפו עכשיו לקריאה שלנו לועדת האתיקה להשעות את חזן ולשים קץ להסתה הפרועה: ח״כ חזן כבר הושעה בעבר מהכנסת בעקבות ההתבטאויות הבוטות והגזעניות שלו לאחר שלעג לח״כ אלהרר על המוגבלות הפיזית שלה, ותקף בבוטות ח״כים נוספים. עכשיו, עם תחילת מושב החורף של הכנסת, הוא שוב מעלה הילוך בשנאה. רק בשבוע שעבר הוא הציג את השחקן צחי הלוי כמי שמשתף פעולה עם האויב, פשוט כי הוא העז להתחתן עם לוסי אהריש, ועכשיו הוא מסמן את חגי אלעד מנכ״ל בצלם, כמטרה - ומסכן את כולנו. זה הזמן שלנו לעמוד מול הרדיפה ונגד ההסתה, לפני שיהיה מאוחר: ועדת האתיקה יכולה להשעות את חזן ולייצר הרתעה נגד חברי כנסת מסיתים אחרים. אבל זה לא יקרה בלי הלחץ שלנו. בואו נגיע לאלפי מצטרפים, כדי שהועדה לא תוכל להתעלם מאיתנו: הצטרפו עכשיו לקריאה לועדת האתיקה של הכנסת לפעול נגד ההסתה המסוכנת, ולהשעות את ח״כ אורן חזן מיד:
הגירוש חוזר - אנחנו לא מוותרים
מפגינים נרצחים ברחובות, פעילי אופוזיציה נזרקים לכלא, והמדינה קורסת מעוני - קונגו היא אחת המדינות הלא-יציבות בעולם, אבל בשבוע שעבר שר הפנים אריה דרעי, הודיע לכ-400 מבקשי מקלט קונגולזים החיים בארץ, שהם חייבים לעזוב בתוך 90 יום - או שיגורשו. רשות האוכלוסין וההגירה מעולם לא עברה על מאות בקשות המקלט שהוגשו, אבל את דרעי זה לא מעניין. הוא מנסה להשיג תמונת ניצחון של הגירוש - גם במחיר של שליחת פליטים לסכנת מוות. יחד כבר עצרנו את תכנית הגירוש ההמוני של הממשלה - בואו נעשה את זה שוב. הצטרפו עכשיו לקריאה למשרד הפנים ולרשות האוכלוסין לבטל מיד את הודעת הגירוש ולבחון את כל בקשות המקלט: כמה מאות פליטים מקונגו חיים כיום בישראל - הם הגיעו לישראל בתחילת שנות ה-2000 וקיבלו הגנה מהמדינה. רבים הגיעו כילדים או נולדו בישראל, למדו בבתי ספר ישראלים, עובדים ולומדים באוניברסיטאות - ופשוט לא מכירים מקום אחר. המצב בקונגו לא יציב, ואין אף מדינה אחרת בעולם שאפילו חושבת על להחזיר פליטים קונגולזים למדינה השסועה והמסוכנת. אבל דרעי והממשלה נחושים לגרש מבקשי מקלט כדי לקושש עוד קולות מהימין הקיצוני ולהשיג תמונת ניצחון של גירוש - אחרי המחאה הציבורית האדירה נגד הגירוש, דרעי יודע שגירוש המוני לא יעבור, אז הוא מנסה לגרש את הפליטים לאט לאט - וחושב שאנחנו לא נשים לב. בואו נעצור את זה עכשיו - קראו לשר דרעי לבטל את הודעת הגירוש לאזרחי קונגו, ולבחון את כל בקשות המקלט שהוגשו:
חוק הלאום לא מייצג אותי
המדינה גועשת. מאז שחוק הלאום עבר בכנסת, מאות אלפים יצאו לרחובות בכל רחבי הארץ - והמחאה למען שוויון ממשיכה לצבור תאוצה. ח״כים מהאופוזיציה כבר הצליחו לכנס דיון חירום, שיתקיים בעוד פחות מ- 48 שעות, על חוק הלאום והפגיעה בשוויון - אבל כדי לעצור את האפליה אנחנו חייבים להשמיע את הקול שלנו בכל מקום: בכנסת, ברחובות וגם ברשתות החברתיות. בואו נהדהד את המחאה ברחובות ונכפיל את הלחץ הציבורי: יחד נשמיע קול אדיר למען שוויון, ונבהיר לממשלת הימין - חוק הלאום הגזעני לא מייצג אותנו, ולא את הערכים שלנו. שלחו עכשיו הודעה שתגיע ישירות לתיבות המייל של חברי וחברות הכנסת. נתניהו כנראה נבהל מהמחאה ברחובות, אז הוא עשה את מה שהוא יודע לעשות והסית נגד הקרן החדשה לישראל בעוד נסיון נואש לגרוף תמיכה מהימין הקיצוני. אבל התרגילים לא יעזרו - מאות אלפים כבר הוכיחו שהציבור תומך בשוויון והמחאה לא הולכת לשום מקום. נשארו פחות מ -48 שעות עד דיון החירום שכינסה האופוזיציה בנושא חוק הלאום, וזה הזמן שלנו להדהד את המחאה גם ברשת. לחצו עכשיו כדי לשלוח הודעה ישירות למייל של חברי וחברות הכנסת: ״חוק הלאום לא מייצג אותי, ולא תואם את הערכים שלי - גם אני תומך/ת בשוויון״.
די לרדיפה פוליטית במדע
ציד המכשפות של הימין חוזר - ועכשיו שר המדע אופיר אקוניס מונע מפרופ׳ יעל אמיתי, מדענית מובילה בתחום חקר המוח, לשבת בוועדה מדעית בינלאומית בגלל הדעות הפוליטיות שלה. ראשי האוניברסיטאות כבר פנו לאקוניס ולראש הממשלה והזהירו אותם שההתערבות הפוליטית תזיק קשות למחקר ולמדע - אבל נראה שבינתיים שר המדע מעדיף לחפש שמאלנים ולצבור עוד כמה נקודות פוליטיות בימין הקיצוני. בואו נהדהד את הקריאה של ראשי האוניברסיטאות ויחד נעצור את הרדיפה הפוליטית המסוכנת הזאת. הצטרפו עכשיו וקראו לאופיר אקוניס לאשר מיד את המינוי של פרופ׳ אמיתי. משרד המדע עצמו הוא זה שביקש מפרופ׳ יעל אמיתי להצטרף לוועדה, אבל אקוניס התערב ברגע האחרון בטענה שפרופ׳ אמיתי חתמה על עצומה התומכת בחיילים שסירבו לשרת בשטחים הכבושים לפני יותר מעשור. אבל האמת שזה בכלל לא משנה מתי ועל מה היא חתמה - הדעות שלה פשוט לא אמורות להיכלל בשיקולים המקצועיים של משרד המדע. אבל לאקוניס ולימין בקואליציה אין חזון - ולכן הם עסוקים בלרדוף שמאלנים ולסתום את הפה לכל מי שלא מיישר קו עם העמדות הקיצוניות שלהם. רק השבוע בטורקיה הנשיא ארדואן פיטר כמעט 20,000 פקידים, פרופסורים ועובדי ציבור בגלל התנגדות למשטר - ואם לא נעמוד מול הרדיפה הפוליטית של הימין עכשיו, זה העתיד שמצפה לנו. אנחנו חייבים לעצור את סתימת הפיות כבר היום - לפני שיהיה מאוחר מדי. קראו לשר המדע אקוניס להפסיק לסתום פיות ופשוט לעשות את העבודה שלו ולאשר את המינוי של פרופ׳ אמיתי.
עכשיו בסוריה
מטוסי קרב רוסים, הפגזות של חיילי אסד, עשרות הרוגים. זה מה שקורה עכשיו ממש מעבר לגבול. אלפי נשים, גברים וילדים נמלטו לכיוון ישראל מההפצצות האכזריות של משטר אסד שטובח בבני עמו. אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד כשאלפים מגיעים לאזור גדר הגבול, מתחננים על חייהם ונמצאים בסכנה מיידית. כוחות פיקוד הצפון כבר מספקים סיוע הומניטרי מצומצם - אבל זה לא מספיק. אנחנו יכולים וחייבים לעשות יותר כדי להציל חיים: שלחו עכשיו מייל דחוף ישירות לרמטכ״ל ולאלוף פיקוד צפון, וקראו להם להרחיב את הסיוע ההומניטרי, לאפשר כניסה של פצועים לטיפול רפואי, ולספק הגנה למשפחות מזוועות המשטר הסורי. מאות אלפי אזרחים נטבחו בסוריה בשנים האחרונות, והמשפחות שהגיעו לאזור  הגבול עם ישראל מספרות על זוועות המשטר - אלפים חיים בפחד, בלי חשמל או מים,  ואלפים נוספים עדיין מחפשים את קרובי משפחתם שנשארו מאחור. בינתיים צבא אסד ומטוסי קרב רוסים ממשיכים להפציץ בשיטתיות עשרות כפרים ועיירות בגולן הסורי, והמקום הבטוח היחיד שנשאר הוא גבול ישראל, אליו חיילי אסד בינתיים נרתעים מלהגיע. צה״ל  כבר העביר ציוד ואוהלים למשפחות, ורק אתמול ארבעה ילדים הועברו לטיפול רפואי בישראל לאחר שנפגעו קשות בהפגזה רוסית. אבל זה לא מספיק - חיילי אסד מתקרבים בכל יום, והסכנה לחייהם של משפחות הפליטים באזור הגבול הולכת וגוברת - אנחנו חייבים לעשות יותר כדי להציל את חייהן. קראו עכשיו לרמטכ״ל ולאלוף פיקוד צפון להגן על הפליטים ולהגדיל את הסיוע ההומניטרי למשפחות:
הכנסת נגד להט״ב
מחקיקה נגד הקהילה ועד היעדר תקציבים - הכנסת ומוסדות המדינה ממשיכים להקריב אותנו בשם שיקולים קואליציונים ולמען כוחות שמרניים וקיצוניים. אבל הציבור תומך בשוויון, בהמוניו. הלחץ האזרחי האדיר שמובילים ארגוני הקהילה הלהט״בית ממשיך לצבור תאוצה - וזה הזמן להכפיל את הלחץ גם ברשתות, ולהגיע לעוד עשרות אלפים. הצטרפו עכשיו לקריאה האזרחית כדי לתמוך בשוויון זכויות מלא ללהט״ב, ולהציב אלטרנטיבה להומופוביה בממשלה. כשנאסוף 10,000 חתימות, נגיע איתן ישירות עד פתח ביתו של רה״מ. חוק הפונדקאות היה הקש ששבר את גב הגמל. אבל הקהילה הלהט״בית סובלת מאפליה יומיומית - תקיפות של נשים טרנסג׳נדריות, אפליה בקבלה לעבודה, להט״בופוביה בבתי הספר, בעיות רישום במשרד הפנים. שר הפנים דרעי אמר השבוע בנוגע לרישום הורים להט״בים, ש״הנושא שנוי במחלוקת ציבורית״. אבל האמת היא, שהוא ויתר ההומופובים במסדרונות הכנסת הם אלה שמייצרים את המחלוקת. אבל בינתיים בציבור הרחב התמיכה בשוויון רק הולכת וגוברת. הסקרים האחרונים מראים כי כ -60% מהציבור בארץ תומך בשוויון מלא לקהילות הלהט״ביות, ובהכרה בנישואים גאים. עכשיו, אחרי מחאת הענק בת"א, זה הזמן להגביר את הלחץ גם ברשתות - ולצרף עוד עשרות אלפים. הצטרפו עכשיו לקריאה כדי להציב אלטרנטיבה אזרחית להומופוביה של הממשלה - ויחד נשמיע קול ברור למען שוויון, ונגד אפליה.
מצילים את החופים
עונת הרחצה כבר התחילה - אבל זה עלול להיות הקיץ האחרון בו נוכל לבלות בחוף הים. תכניות למלונות יוקרה ומגדלי ענק מאכזיב ועד פלמחים מאיימות לסגור לנו את החופים, ולהשאיר אותם לטייקונים. אבל עכשיו יש לנו הזדמנות נדירה להציל את החופים אחת ולתמיד. התיקון לחוק החופים - שיעצור את תכניות הבנייה ההרסניות - יעלה להצבעה בוועדת השרים בכנסת בעוד פחות משבועיים. בשנה שעברה חסרו לנו רק 2 קולות כדי להעביר את החוק - והפעם אנחנו יכולים לנצח. בהצבעה הקודמת, הלחץ שלנו גרם לכחלון לתמוך בחוק, וכדי לנצח הפעם אנחנו צריכים לשכנע גם את השר להגנת הסביבה זאב אלקין - דמות מפתח בקואליציה שהתמיכה שלו תוכל לסחוף גם את שאר שרי הקואליציה. אלקין כבר אותת שהוא נוטה לתמוך בחוק, והלחץ שלנו יכול להטות את הכף: קראו עכשיו  לשר להגנת הסביבה ולשאר השרים בוועדה: אל תפקירו את הציבור - אשרו את תיקון חוק החופים! בזכות לחץ ציבורי אושר ב-2004 החוק להגנת החופים, אבל פרצה בחוק מאפשרת לתכניות בניה שאושרו לפני שעבר החוק להפר את התקנות, ולבנות מלונות יוקרה ממש על קו החוף. התיקון לחוק החופים יסתום את הפרצה ויגן על החופים שלנו. בכל שנה, יש פחות ופחות מקומות שבהם אנחנו יכולים לבלות בחינם ולהתרענן בקיץ החם. החופים הם כמעט המקום היחידי שנשאר לנו - ובלי התיקון לחוק גם זה יעלם. אבל אנחנו לא מוותרים: הקהילה שלנו כבר פעלה למען החוק כשהוא עלה להצבעה בשנה שעברה, ובזכות יותר מ-26,000 זזות וזזים שהצטרפו למאבק, השגנו את ההצבעה הכי קרובה למען הסביבה כבר שנים וגרמנו לכחלון לעמוד לצד האזרחים. בהצבעה הקודמת ביולי, אלקין הביע תמיכה עקרונית, אבל דחה את הצעת החוק בחצי שנה ל״דיון נוסף״. עכשיו זה הזמן שלנו לפעול שוב - ולנצח: הצטרפו עכשיו לקריאה לשר להגנת הסביבה אלקין ולוועדת השרים לתמוך בחוק ולהגן על החופים של כולנו.
לפני ההרוג הבא
עדכון 29.5:  בג״ץ דחה את העתירה שהגישו ארגוני זכויות אדם כדי לשנות את הוראות הפתיחה באש בגבול עזה ולעצור את הירי על המפגינים. ההפגנה הגדולה הבאה צפויה ב5.6, וחייהם של אלפי מפגינים בסכנה. עכשיו אנחנו שוב על סף סבב מלחמה נוסף שתוצאותיו ידועות מראש. אפשר גם אחרת, אבל במקום להסיר את הסגר, לקדם פתרון אמיתי, ולתת תקווה לתושבים - בממשלה ממשיכים לשחק בחיים של תושבי הדרום, תושבי עזה - ושל כולנו.חיי אדם בסכנה: מעל 100 איש נהרגו בשבועות האחרונים בהפגנות בגבול עזה, ביניהם ילדים בני 14, ולפחות שני עיתונאים, אלפים נפגעו מירי אש חיה. ארגוני זכויות אדם פנו לבג״ץ כדי לשנות את הוראות הפתיחה באש - אבל בג״ץ דחה את העתירה. ההפגנות ההמוניות באזור הגבול נמשכות - וחיי המפגינים בסכנה. לאחרונה דווח כי החיילים בשטח קיבלו הנחיה לירות אש חיה על מפגינים - מאז נהרגו יותר מ-60 מפגינים, ומספר ההרוגים לא מפסיק לעלות. חיי המפגינים בסכנה - בג״ץ דחה את העתירה שדרשה לשנות את הוראות הפתיחה באש, אבל המפקד האחראי יכול למנוע עוד הרג. בואו נרים קול למען תושבי עזה ונקרא יחד לאלוף פיקוד דרום: די להרג - שנה את הפקודות והנחה את החיילים להפסיק מיד לירות על מפגינים בעזה! המצב בעזה מדרדר מיום ליום - מתקני טיהור השפכים קרסו, אספקת החשמל ירדה לשעות ספורות ביום, הסגר מתהדק, ואין שום תקווה באופק. עשרות אלפי תושבים יצאו בחודש וחצי האחרונים להפגין ולמחות על המצב הנואש - ושבוע אחר שבוע, צלפים ישראלים, שמקבלים הוראות ברורות מלמעלה ורוח גבית מקיצונים ופוליטיקאים מסיתים, פותחים באש חיה אל מול מפגינים לא חמושים - והתוצאות ידועות. יש דין, האגודה לזכויות האזרח, גישה והמוקד להגנת הפרט הגישו עתירה דחופה לבג״ץ כדי לעצור את ההרג ולשנות את הוראות הפתיחה באש - אבל בג״ץ דחה את העתירה למרות הסכנה הנשקפת לחיי המפגינים. עוד עשרות אלפים צפוים להגיע להפגנות השבוע, וההרוג הבא לא יכול לחכות. בואו נרים יחד קול למען תושבי עזה: קראו עכשיו לאלוף פיקוד דרום: די להרג - שנה את הפקודות והנחה את החיילים להפסיק מיד לירות על מפגינים בעזה!
עוצרים את המתנחלים האלימים
מתנחלים אלימים מסתערים על עדרי צאן של רועים פלסטינים בפראות, דופקים על סירים ומבריחים את הכבשים לכל עבר. התוצאות הן קטלניות - הצאן לא מגיע למרעה, כבשות הרות בורחות בבעתה ומפילות את עובריהן, ומשפחות שלמות מאבדות את פרנסתן ונאלצות לעזוב את בתיהן - זוהי טקטיקה אכזרית במיוחד לגירוש קהילות פלסטיניות בבקעת הירדן ובדרום הר חברון, שעוברת מתחת לרדאר הציבורי. אבל ההתגייסות שלנו יכולה להפנות את תשומת הלב הציבורית והתקשורתית לתופעה ולגרום לגורמי האכיפה בצבא לעצור את המתנחלים האלימים. אנחנו חייבים למהר: עונת המרעה הקצרה עומדת להסתיים וזו תקופה קריטית - רועי הצאן לא יכולים לשלם על מספוא קנוי, ואם הכבשים לא יאכלו מספיק עכשיו בחוץ, הם יאלצו למכור את העדרים ולעזוב. וזה בדיוק מה שהמתנחלים התוקפים רוצים - אלא אם כן אנחנו נפעל עכשיו: במציאות הלא שוויונית בשטח, לחץ של אזרחים ישראלים הוא אחד הדברים היחידים שיכולים להשפיע על הצבא. זה כבר הצליח בעבר, והקול של הקהילה שלנו יכול להטות הפעם את הכף: חתמו עכשיו על הקריאה לראש המנהל האזרחי ולאלוף פיקוד המרכז לעצור מיד את אלימות המתנחלים. בשנה האחרונה נראה שבנט וחבריו בימין הקיצוני פועלים בכל הכוח לגרש את כל הקהילות הפלסטיניות הסמוכות להתנחלויות. משרד הביטחון פיזר צווי פינוי והריסה בעשרות כפרים ומאות משפחות עלולות לאבד את ביתן. השיטה החדשה והאכזרית של המתנחלים האלימים לפגוע בכבשים כדי לגרש משפחות היא התוצאה של ניסיונות הסיפוח, והגירוש, וההסתה - ובימין הקיצוני נחושים להגשים את חלום הבלהות הזה. רק סיום הכיבוש יעצור את האלימות כלפי המשפחות ויגן על רועי הצאן - אבל עד אז לצבא יש מחויבות להגן על התושבים מפני האלימות והתקיפות של מתנחלים בשטח. פעילים בשטח מדווחים על אלימות קשה. אם נצטרף אליהם ונעמוד נחושים מול ניסיונות הגירוש והסיפוח ונעצור את המתנחלים האלימים - נוכל לשנות את כל המשוואה. בואו נפעל עכשיו כדי לעצור את האלימות ואת גירוש המשפחות.
עוצרים את הגירוש לאוגנדה
אוגנדה מכחישה שתקבל פליטים שיגורשו מישראל, אבל ביבי נואש ומתעקש לשכנע מדינות באפריקה לשתף פעולה עם הגירוש - ורק לחץ אזרחי יבטיח שהגירוש האכזרי יבוטל. כשהסכם הגירוש עם רואנדה קרס, ביבי הסית נגד הקרן החדשה לישראל, אפילו שלקרן לא היה קשר לעניין. אבל ביבי הצליח לשכנע אותנו בדבר אחד: לנו, לציבור האזרחים, יש כוח אדיר. בואו לא ניתן להסתה הפרועה לשתק אותנו ונעשה הכל כדי למנוע שליחת עשרות אלפים לסכנת מוות, עינויים ואונס - שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וקראו להם לסרב לקבל את תכנית הגירוש הגזענית. סיגל אביבי ויעל אורגל, ממובילות העתירה נגד הגירוש, פונות לקהילה שלנו בבקשה אישית: שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וספרו להם שכל העולם צופה - כדי שיסרבו לתכנית האכזרית של נתניהו.
קפה ללא ערבית
״אני מבקש לא לנהל שיחות בערבית״ - כך כתב מנהל ״ארומה״ בערד לעובדים. עכשיו רשת ״ארומה״ נותנים להתנהלות הפוגענית הזאת גיבוי בטענה ההזויה שהם רוצים לשמור על ״כבוד הלקוחות״. ב״ארומה״ כנראה שכחו שהערבית היא שפת האם של 20% מהציבור - גם של לקוחות ארומה - ואוסרים על העובדים לדבר בערבית. בואו נעצור את הגזענות עכשיו: ״ארומה״ מתבססת על ציבור לקוחות ורווחים, ולחץ ציבורי כבר גרם להם לחזור מהתנהלות מפלה ופוגענית  בעבר - אנחנו יכולים לעשות את זה גם הפעם. הצטרפו עכשיו וקראו ל״ארומה״ לפרסם הצהרה פומבית ורשמית של הרשת נגד ההנחיה הפוגענית. ארומה כבר פנו אלינו כי נבהלו מהכוח שלך ושל יותר מ-5,000 הפעילים שהצטרפו לקמפיין, אבל הניסיון למחוק את הערבית והערבים מהמרחב הציבורי ממשיך, ואנחנו צריכים אותך כדי להמשיך בקמפיין ולא לתת לנושא לרדת מסדר היום. הצטרפו עכשיו כדי להזכיר לרשת "ארומה" כי הכוח נמצא אצלנו, הצרכנים, ויחד נגרום להם לבטל את ההנחיות הפוגעניות והמפלות אחת ולתמיד.
לחשוד בשחיתות אין מנדט - בחירות עכשיו
המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בחשד לעבירות שוחד, גם בתיק 4000 (וואלה-בזק). על פי ההמלצה, ״נתניהו ומקורביו התערבו באופן בוטה ויום יומי בתכנים באתר וואלה״, ובתמורה נתניהו קידם את האינטרסים של בעל ההון אלוביץ׳ - במקום את האינטרסים שלנו, אזרחי ואזרחיות המדינה. עכשיו כבר אין ספק -לביבי אין מנדט. וכשביבי נאחז בכסא, זו חובתם של הח״כים לדאוג לאינטרס הציבורי: קראו עכשיו לסיעות הקואליציה לפרוש מממשלת החשודים בשחיתות.לחשוד בשחיתות, שקנה לעצמו את כותרות העיתון ומנהל את המדינה כעסק פרטי שלו, פשוט אין מנדט לכהן כראש הממשלה. חברי וחברות הכנסת מספרים לנו שהם דואגים לאינטרס הציבורי - אבל כל רגע שבו הח״כים ממשיכים לשבת בממשלה ולגבות את רה״מ החשוד בשחיתות, הוא יריקה בפרצוף של ציבור האזרחים. הצטרפו עכשיו ושלחו הודעה לח״כים: לביבי אין מנדט - הודיעו על פרישה מממשלת נתניהו.
צדק לנפגעות
14 נשים התלוננו נגד אלון קסטיאל על עבירות מין, חמש מתוכן על אונס. אבל בהסדר הטיעון שנחתם אתו אתמול, נכללו ארבע עבירות בלבד, אף אחת מהן אינה אונס. הפרקליטות מפקירה את הנפגעות, אבל אנחנו נעמוד לצידן. עירד מרציאנו צייגר התלוננה נגד קסטיאל על אונס, אבל לא נכללה בכתב האישום. היא עמדה מולו באומץ בבית המשפט עם השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״, ולנו יש את הכוח לתמוך בה ובמתלוננות הנוספות ולמחות נגד הסדרי הטיעון שבאים שוב ושוב על חשבון הנפגעות. הצטרפו לקריאה - גם אני מאמינ/ה לנשים שקסטיאל פגע בהן. כשנגיע ל-1,500 מצטרפים, נעביר את שמות החותמים לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין. זאת היתה שנה עוצמתית למאבק נגד אלימות מינית. עשרות מליונים קראו #גם_אני, והציבו את הנושא בראש סדר היום העולמי. אלימות מינית קורית כל הזמן, בכל מקום, אבל הפרקליטות ובתי המשפט עדיין מפקירים את נפגעות ונפגעי אלימות מינית - רוב הנאשמים בעבירות מין הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שאינם דואגים לנפגעות ונפגעי אלימות מינית. המעשה האמיץ של עירד אתמול קורא לכל אחת ואחד מאיתנו להתעורר.עירד, שיחד איתה עוד שלוש נשים שהתלוננו על אונס לא נכללו בכתב האישום נגד קסטיאל, אמרה אתמול ש "ביהמ"ש הוא לא מקום של צדק ולא מקום של אמת", וקראה לתמוך בה ולחתום על השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״. עד שהפרקליטות תתעשת ותדאג קודם כל לנפגעים ונפגעות - אנחנו נעמוד אחת לצד השנייה. הצטרפו לקריאה שלנו לעירד, לנשים שקסטיאל פגע בהן ולנפגעות אלימות מינית: גם אני מאמינ/ה לך. את השמות החותמים נעביר לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין.
ביטוח סיעודי עכשיו!
יו״ר הקואליציה החדש דוד אמסלם חתום על הצעת החוק לביטוח סיעודי ממלכתי, שיאפשר להורים שלנו לחיות בכבוד. זו הזדמנות נדירה לקדם את החוק שתקוע כבר חודשים - אבל זה תלוי רק בנו. הצעת החוק החשובה זוכה לתמיכה רחבה של כ -80 ח״כים, 24 מתוכם חברי קואליציה. רק שהקואליציה עסוקה בהישרדות פוליטית, ואם אנחנו לא נפעיל לחץ - החוק לא יזוז. שלחו עכשיו הודעה ישירה ליו״ר אמסלם ולשאר חברי הקואליציה שחתומים על החוק, כדי שיעשו את הדבר הנכון. גמלת סיעוד מירבית עומדת על כ- 3000 ש"ח בחודש, אבל ההוצאות של אדם במצב סיעודי עם מטפל/ת מגיעות ל- 10,000 ש"ח בחודש בממוצע, כשהעול נופל על בני משפחה שקורסים תחת הנטל הכלכלי והנפשי. הצעת החוק החדשה שזוכה לתמיכה מצד מומחים ואנשי מקצוע תקועה בוועדת השרים כבר חודשים, ואי אפשר לקדם אותה בלי היו״ר אמסלם וחברי הקואליציה.  יותר מ- 86,000 (!) פעילות ופעילים כבר הצטרפו לקמפיין להעלאת קצבאות הסיעוד שיזמה פעילת זזים. יחד קידמנו את הנושא בתקשורת ומול ח״כים, וגייסנו תמיכה ציבורית אדירה. אבל הקואליציה לא יציבה ועכשיו הזמן להגביר את הלחץ לפני שיהיה מאוחר מדי. בואו נציף את הח״כים החתומים על ההצעה בפניות ונגרום להם להזיז את אמסלם ולקדם את החוק.
#גם_אני בעד חינוך נגד אלימות מינית
נשים בכל העולם מרימות את קולן נגד אלימות מינית - בזכותן תופעת האלימות המינית נמצאת בראש סדר היום הציבורי. כולנו יודעים ויודעות שזה קורה כל הזמן, בכל מקום, לכל אחת, לנשים ולגברים. הכוח האדיר הזה הוא הזדמנות לשינוי עמוק של החברה שלנו: כדי שעוד 10 שנים המספרים יהיו אחרים, החינוך של הילדים שלנו חייב להשתנות - הבנות, וקודם כל הבנים שלנו, צריכים ללמוד מגיל צעיר על מיניות בריאה, גבולות, על הסכמה ועל כבוד אחד לשנייה. הצטרפו עכשיו לדרישה ממשרד החינוך להחיל תכנית חינוך לאומית למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית. משופט המועמד לבית המשפט העליון בארה״ב ועד עולם התקשורת - חשיפת התקיפות וההטרדות המיניות הציתה את הדיון בנושא בעולם כולו וגם כאן. אבל הדיון הזה עלול להתמסמס, ואנחנו נחזור לשגרה של נשיא לשעבר שהורשע באונס, ושלל פרשות חדשות שצצות כל הזמן - במשטרה, בתעשיית המוזיקה ובכל מקום. או שננצל את הרגע הזה כדי לטפל בבעיה מהשורש. כבר יש תכניות שאושרו על-ידי משרד החינוך, שעוסקות במניעת אלימות מינית וחינוך למיניות בריאה, ואפילו אושר פיילוט של תכנית חינוך מתאימה ב-5 ישובים. כל מה שצריך, הוא להפוך אותן לחובה לכל התלמידים והתלמידות במערכת החינוך.רגע לפני פתיחת מושב הכנסת, זה הזמן לדרוש מהממשלה להכריז על תכנית לאומית לחינוך למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית.
מונעים אסון בעזה
עדכון (18.9): העולם שלנו באמת מטורף - ל-2 מיליון הנשים, הילדים והגברים בעזה יש עכשיו 5 שעות חשמל במקום 3, וזה מספיק כדי למחוק אותם מסדר היום. אבל אנחנו לא שוכחים - למרות השיפור הקטן, תושבי עזה עדיין על סף אסון ודרוש שינוי חד במדיניות - הצטרפו עכשיו לקריאה: כדי להבטיח עתיד טוב באמת לתושבי עזה אנחנו חייבים להמשיך לפעול לשינוי המדיניות ההרסנית של הממשלה. הצטרפו לקריאה ויחד נמשיך לפעול למען עתיד טוב יותר לכולנו. עדכון (31.8): אלפי אזרחי ישראל מתחייבים למנוע אסון הומוניטרי ולשלם את החשמל לתושבי עזה! יותר מ-6,500 פעילי זזים כבר פעלו למען עזה והתחייבו להוסיף 3% לחשבון החשמל החודשי שלהם כדי להזרים חשמל לתושבי עזה. הקריאה שלנו מהדהדת - ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הכוח כדי לעצור את האסון. עדכון (20.7): אחרי שעשרות פעילי זזים הפריחו פנסי נייר בחוף אשקלון בסולידריות עם תושבי עזה, השבוע תלינו 1000 כרזות ליד הבית של ביבי וברחבי ירושלים ותל אביב בדרישה לממשלה לבטל את קיצוץ החשמל לעזה. רגע לפני שהאסון קורה, הצטרפו עכשיו כדי שהממשלה תקבל את המסר: --------------חם כל-כך. כבר הדלקת מזגן היום? ל-2 מיליון בני-האדם שחיים בעזה אין אפילו מים קרים במקרר, כי החשמל עובד רק 4 שעות ביום. ישראל שולטת על העברת החשמל לרצועה, אבל במקום להזרים עוד חשמל כדי למנוע אסון, הממשלה מתערבת במאבק כוח בין אבו-מאזן לחמאס על חשבון שני מיליון הילדים, הנשים והגברים שחיים בעזה - והחליטה לקצץ את אספקת החשמל לרצועה בחצי. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון למנוע אסון ולהזרים חשמל לעזה! בתי החולים בעזה נאלצים להשבית מחלקות שלמות, מפעל התפלת המים מושבת והמחסור במי שתייה מחריף. מיליוני ליטר של שפכים לא מטוהרים זורמים לים התיכון עד כדי סכנת מגיפה אזורית, כי מתקן הטיהור מושבת גם הוא. מיליוני תושבי עזה עומדים בפני אסון הומניטרי חסר תקדים - ואסור לנו לעמוד מנגד. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון להזרים חשמל לעזה. תושבי עזה סובלים ממחסור בחשמל כבר שנים, אבל המצב החמיר כשישראל הפציצה את תחנת הכוח היחידה ברצועה ב-2006 ושוב במהלך המלחמה ב-2014. כמעט שלוש שנים אחרי המלחמה, ישראל עדיין מונעת כניסה של חלקי חילוף לתיקון תחנת הכוח. עכשיו אבו-מאזן הודיע שהוא מקצץ בכמעט 40% את העברות הכספים לישראל עבור אספקת חשמל לעזה, כדי ללחוץ על שלטון החמאס. ישראל יישרה קו עם אבו-מאזן, והחליטה לצמצם בכמעט חצי את אספקת החשמל, על חשבון 2 מיליון תושבי עזה - למרות שגם לצבא וגם לשרים ברור שההחלטה עלולה להוביל לאסון הומניטרי חסר תקדים - בואו נפעיל עכשיו לחץ על שר הביטחון כדי למנוע אסון.
הכרה, צדק, ריפוי
מרגלית מספרת: ״ילדתי בשנת 1949 בן ושמו אברהם, בבית החולים ד׳גאני ביפו. אחרי שבועיים בערך אמרו לי- מאחר והילד צריך להתחזק והיו לו כאבי בטן, שיישאר בבית החולים בינתיים. אחרי חמישה ימים כשאני הולכת להניק אותו ולראות אותו פעמיים ביום, אמרו לי כי התינוק מת. לא הראו לי גופה או תעודת פטירה״.כמעט 70 שנה עברו, אבל הסחבת והסירוב להכיר באחריות לפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן נמשכים. רבים הלכו לעולמם מבלי שידעו מה עלה בגורל יקיריהם, ולמשפחות אין זמן לבזבז. מלשכת רה״מ כבר פנו לארגונים ונציגי המשפחות, אבל בפועל הסחבת נמשכת והממשלה שוב מתנערת מאחריות. יש לנו הזדמנות היסטורית לתיקון העוול: הצטרפו עכשיו לקריאה לרה״מ ולנשיא לקיים משא ומתן ישיר עם המשפחות, עד להכרה רשמית בפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח והבלקן. אלפי ילדים ותינוקות נעלמו בשנותיה הראשונות של המדינה. שני-שליש מהם ממשפחות של עולים מתימן, אחרים ממשפחות עולים מזרחיות אחרות או מהבלקן. אלפי עדויות מעידות על שיטה שבה הורים נדרשו למסור את ילדיהם או שאלו נלקחו בכוח לבתי תינוקות או בתי חולים לצורך ״טיפול הולם יותר״. לאחר מכן ההורים קיבלו הודעה כי ילדם מת, בלי אפשרות לקבור אותו ובלי תעודות פטירה - בדיקות רשמיות מטעם המדינה נכשלו שוב ושוב במתן תשובות למשפחות ובחשיפת העובדות. אחרי עשרות שנים של מאבק, ובזכות הנחישות של בני משפחה, פעילות וארגונים - בשנתיים האחרונות קרתה פריצת דרך במאבק הציבורי שזוכה לחשיפה ותמיכה רחבה. אבל זה לא מספיק, המשפחות מתדפקות על דלתות משרד רה״מ, ובמקום לדבר איתן - שולחים מתווכים, במקום הכרה וצדק - מציעים סחבת ודורשים לוותר על הדרישות הבסיסיות. בינתיים בני ובנות המשפחות הולכים ומזדקנים, והזמן הולך ואוזל. הצטרפו עכשיו לדרישה לרה״מ לקיים משא ומתן ישיר עם המשפחות.השנים הרבות שעברו, הטיוח, והנסיונות למסמס את המאבק ולמרוח את המשפחות, מחייבים אותנו כחברה לחשבון נפש נוקב ולקריאה ברורה לעשיית צדק: הצטרפו לדרישה למשא ומתן ישיר ומיידי עם המשפחות, עד להכרה רשמית בפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן - בלי הכרה בעבר, לא נוכל לבנות כאן עתיד טוב יותר עבור כולנו.
כן לאמנות חופשית, לא לסתימת פיות
שרת התרבות מתעקשת לזכות בתואר הצנזורית הראשית, ומנסה להשתלט סופית על התכנים בתחום הקולנוע. התיקון לחוק הקולנוע - שיעלה להצבעה מיד עם פתיחת מושב הכנסת הקרוב - יאפשר לה לעקוף את קרנות הקולנוע הקיימות, ולהפעיל תחת סמכותה מאגר לקטורים שיחליטו לאשר או לפסול יצירות ב״מבחן התמיכה״. השרה מוכיחה שוב כי היא לא מעוניינת בקידום התרבות, אלא בקידום תרבות סתימת הפיות.הנימוק הדמגוגי של רגב על ״חופש המימון״ עשוי לשכנע, עד שנזכרים שבישראל, כמו בכל העולם, אמנות לא יכולה לשגשג בלי תמיכה כספית של הממסד. רק שהמימון הזה לא מקנה לממשלה את הזכות להפוך את האמנות החופשית לתעמולה של השלטון. קל להסכים עם רגב על הצורך הדחוף בגיוון תרבותי - במתן במה לקול המזרחי, לקול הערבי, ולקולות מודרים אחרים. אבל באמצעות שורה של מהלכים מכוונים לפגיעה בחופש הביטוי והאמנות, רגב מובילה מדיניות שיטתית של סתימת פיות פוליטית, שאין דבר בינה לבין גיוון תרבותי.מהמהלכים של רגב לשלילת התקציב מתיאטרון אלמידאן, התיאטרון הערבי היחיד שקיבל תקציב מהמדינה, דרך  הצנזורה שריסקה את פסטיבל עכו, ועד לתיקון לחוק הקולנוע - לכולם כבר ברור שהשרה רגב מעוניינת לסתום פיות, לא לקדם את התרבות. הלך הרוח המסוכן שמפיץ משרד התרבות סחף אחריו כבר רבים, בהם גם את שר האוצר כחלון, שאיים בשנה שעברה לשלול את התקציב מתיאטרון יפו, רק בגלל שאירח אירוע פוליטי שאינו תואם קו הממשלה. במקום לחכות שיכניסו אותנו ל״רשימות שחורות״, נעמוד יחד, בלי להתחבא או לפחד, ונמשיך להשמיע קול ברור נגד הצנזורה ובעד חופש האמנות. הצטרפו אלינו!
עוצרים את המלחמה הבאה
לפני יומיים, נתניהו הצהיר שמלחמה בדרום היא מיותרת. שעות ספורות לאחר-מכן, התרחשה התקרית המבצעית ברצועה, שבעקבותיה אנחנו נגררים בדיוק לאותה מלחמה מיותרת - תושבי הדרום תחת אש כבדה וקטלנית ודם נשפך בשני הצדדים. כולם, כולל נתניהו שאמר זאת בעצמו, יודעים שאחרי עוד סבב לחימה, נמצא את עצמנו באותה נקודה בדיוק. התוצאה המובטחת היחידה של מלחמה בעזה, היא עוד מוות. הרוגים. דם והרס.   אנחנו חייבים לעצור את הסיחרור הקטלני הזה - מאמצי התיווך להשגת הפסקת אש נמשכים גם עכשיו ונתניהו זקוק לגב ציבורי שיאפשר לו לגלות מנהיגות ולעמוד מול מחרחרי המלחמה בממשלה וברחוב. בואו נשמיע קול רם וברור נגד המלחמה בעד הסדרה, כדי שהקול שלנו יגבר על הקולות הקיצוניים: מלחיץ להיווכח שוב עד כמה המצב בעזה שברירי ועד כמה ביטחונם של מאות אלפי ישראלים בדרום תלוי ביכולתו של נתניהו למכור למיעוט קיצוני את הצורך בהסדרה. לכן אסור לנו להפקיר את הדיון הציבורי לקיצונים - כל רגע בלי הפסקת אש פירושו עוד סבל למשפחות ולתושבים באזור. הוסיפו את שמכם לקריאה להסדרה, כדי להטות את הכף נגד הקיצוניות והמלחמה:
לא להרס אום אלחיראן
עדכון (25.5):תוכנית המקור לא מותירה ספק: היה ניתן להגיע להסכמה עם תושבי הכפר ללא עקירת משפחות מבתיהם וללא הרג חפים מפשע- הצטרפו עכשיו: ---- תושבי אום אל-חיראן מבקשים את עזרתנו: חודש וחצי אחרי שנהרגו שני אנשים בפינוי האלים באום אל-חיראן והשאירו עוד עשרות בלי קורת גג, הרשויות חילקו שוב צווי הריסה לבתי הכפר. הדחפורים עלולים להגיע לכפר בכל רגע, בכל שעה של היום או הלילה - ולכן אנחנו חייבים לפעול עכשיו. אפשר לעצור את ההרס - בנגב יש מקום לכולם, ואפשר לשנות את תכנית המתאר כך שהישוב היהודי המתוכנן יקום לצידו של אום אל-חיראן, ולא במקומו. הרשויות כבר מנהלות משא ומתן עם התושבים, ועכשיו תורנו להפעיל לחץ - הצטרפו עכשיו. התושבים הבדואים של אום אל-חיראן מתגוררים בכפר כבר שישים שנה באישור המדינה, אבל התושבים נדרשים לעזוב את בתיהם בלי שהוצעה להם חלופה ראויה. והכל כדי להקים בדיוק באותו המקום ישוב אחר, שמיועד ליהודים בלבד. אחרי חקירת המשטרה את הרג המורה יעקוב אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי, השר ארדן קרא לאירוע הקשה ״טעות מצערת״. האמת היא שאין כאן טעות, אלא מדובר במדיניות הממשלה כלפי הבדואים בנגב. אבל יש דרך אחרת - הצטרפו לקריאה לשרים האחראים לעצור לפני שיהיה מאוחר, ולחשב מסלול מחדש. הקמפיין נעשה בשיתוף עם תושבי אום אל-חיראן, פורום דו-קיום בנגב, סיכוי-העמותה לקידום שוויון אזרחי וחקל- ברית להגנה על זכויות אדם.  
ארדן ואלשיך, תתפטרו!
עדכון 11.6.18 השבוע פורסם כי רכז החקירה בשב״כ קבע כי הדריסה באום אל חיראן היא כשל משטרתי, לא פיגוע ולא סניף של דעאש. כל מידע חדש שמתפרסם מוכיח - המפכ״ל אלשיך והשר ארדן שיקרו מהרגע הראשון.ארדן ואלשיך צריכים לתת את הדין - הצטרפו עכשיו לקריאה לארדן ואלשיך לקחת אחריות ולהתפטר.---------- הממשלה והמשטרה פתחו במלחמה נגד 20% מאתנו - האזרחים הערבים. עוד לפני שהסתיים האירוע הטראגי באום אלחיראן, שבו נהרגו מורה תושב המקום יעקוב אבו אלקיעאן והשוטר ארז לוי, השר ארדן כבר דיבר על טרור בנגב והמפכ״ל אלשיך קבע שהמורה שנהרג היה פעיל דאע״ש. סרטון מהאירוע וניתוח הגופה של של המורה אבו-אלקיעאן סותרים את ההצהרות של ארדן ואלשיך, ועכשיו בעקבות העדות החדשה שפורסמה ברור כי גם בשב״כ התריעו על כך שמדובר בכשל משטרתי ולא בפיגוע.על פי הפרסומים, אפילו ארדן ואלשיך בעצמם הבינו שהעדות של חוקר השב״כ חושפת כשל חמור, וניסו לסגור את העניינים ביניהם לבין הפרקליטות במקום לקחת אחריות. אבל הנזק כבר נעשה: הקורבנות הם תושבי אום אלחיראן וכמובן ההרוגים יעקוב מוסא אבו-אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי. אבל המשך ההסתה והטיוח פוגעים בכולנו. ארדן ואלשיך מעלו בתפקידם. הם אחראים לפינוי האלים ולתוצאותיו, לאובדן אמון מוחלט במשטרה ובמערכת החוק ולהסלמה בשטח. רכז השב״כ האחראי על החקירה העביר חומרים וקביעה כי הדריסה קרתה במסגרת כשל משטרתי, אבל פרקליט המדינה התעלם מהדו״ח. ואם זה לא מספיק, על פי הפרסומים המפכ״ל עדיין מתאר את האירוע כפיגוע. כשמגבוה נושבת רוח של הסתה שקרית ומסוכנת, התוצאות בשטח הן בלתי נמנעות. מ״טרור ההצתות״ שהסתיים בלא כלום ועד לתא הדמיוני של דאע״ש באום אלחיראן, הסכנה האמיתית לשקט ולחיים המשותפים מגיעה מלמעלה - ארדן ואלשיך חייבים להתפטר.
שומר הראש של נתניהו
עדכון 1.2.18: הפרסומים האחרונים מוכיחים שוב שמנדלבליט לא כשיר למלא את תפקידו. הפעם היועמ״ש הסתיר מאיתנו, הציבור, מידע חיוני על פרשת הצוללות ודאג לשמור על המעסיק שלו, רה״מ נתניהו, מחוץ לחדר החקירות. כדי שנגיע לחקר האמת, קראו עכשיו למנדלבליט להשעות את עצמו: ------- מי שאמור להחליט אם להגיש כתב אישום נגד ביבי הוא שומר הראש של משפחת נתניהו, לא שלנו. האינטרס הציבורי מחייב שמנדלבליט ישעה את עצמו.    היועץ המשפטי לממשלה קבר אצלו את הקלטות של ביבי ונוני מוזס יותר מחצי שנה ועיכב את החקירה. הוא מתנגד לפרסום מלא של השיחות ומסתיר מידע מאתנו, הציבור. ויש עוד ועוד מקרים שבהם שמנדלבליט, שהיה מזכיר הממשלה של נתניהו, פועל במה שנראה כניגוד עניינים נגד טובת הציבור ובעד הבוס נתניהו.   עכשיו זה ברור: כדי שנדע את האמת, מנדלבליט חייב להשעות את עצמו. איבדנו את האמון ביועץ המשפטי. היועץ המשפטי לממשלה הוא עוד אחד משומרי הסף של הדמוקרטיה שנתניהו דאג להפוך לשומרי הראש האישיים שלו. בפרשת נתניהו-מוזס, לא משנה איך היא תגמר, אנחנו רואים כמה רחוק נתניהו הלך עם הניסיון לשלוט בתקשורת. במקביל, הכנסת חלשה מתמיד וכמוה גם מערכת המשפט. כמעט ולא נשארו לנו דרכים לתבוע דין וחשבון מהממשלה. אם נעבור על זה לסדר היום וניתן למנדלבליט להמשיך לטפל בפרשות נתניהו, רה״מ יצליח לנטרל את אחד הערוצים האחרונים לביקורת ציבורית. אסור לנו לתת לזה לקרות.
חיי עובדי הבניין שווים יותר מרווחי התאגידים
הממשלה מפקירה את פועלי הבניין. משרד העבודה והרווחה ממשיך להקצות משאבים מעטים מדי באופן קיצוני לפיקוח על בטיחות העובדים - והתוצאות קטלניות: בשנתיים וחצי האחרונים נהרגו 100 פועלי בניין בגלל חוסר אכיפה באתרי בנייה מסוכנים. לכל אחד מהם יש שם, סיפור ומשפחה. אבל עבור המדינה, חייהם שווים כנראה פחות מהדירוג הבורסאי של החברה שמעסיקה אותם. מדיניות הממשלה גורמת למוות של עשרות בני אדם כל שנה - מוות שיכול להימנע. ברור לכולם שמשרד הרווחה חייב להגביר משמעותית את מספר מפקחי הבטיחות -אבל חברות הקבלן וחבריהם בממשלה מתנגדים לאכיפה מצילת חיים. אנחנו חייבים להפעיל לחץ נגדי כדי למנוע את האסון הבא: אביגדור קפלן, מנכ"ל משרד העבודה, צריך לשמוע מאתנו ולא רק מאיגוד הקבלנים. בואו נוודא שיפעל בהתאם גם למען עובדי הבניין. דיבורים על חיזוק האכיפה לא ישנו את המצב הנוכחי: מספר מפקחי הבטיחות בישראל הוא שישית (!) מהמקובל במדינות המפותחות. חלק מהתקנים הקיימים עבור מפקחים לא מאויישים בגלל תנאי השכר הבעייתיים, והתקציב בכללותו לא מספיק כדי להגן על העובדים. וזה בדיוק מה שחייב להשתנות, ומיד. קראו לאביגדור קפלן, מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים להגן על חיי העובדים במקום על התאגידים והחברות הגדולות.