עצרו את ציד המכשפות
עדכון 6.2.20: השבוע קיבלנו תשובה מראש העירייה רז קינסטליך - תשובה מתחמקת מהאחריות לפיטורים ולסתימת הפיות, אבל בינתיים גילינו שהסכם הפיטורים בין העירייה למורה עדיין לא נחתם והעירייה יכולה לחזור בה. זה הזמן להכפיל את הלחץ על העירייה. חתמו ושתפו:==מאיר ברוכין, מורה לאזרחות מראשון לציון, פוטר בשל דעותיו הפוליטיות, אותן ״העז״ להביע בעמוד הפייסבוק שלו - מחוץ לכיתה. פיטוריו של ברוכין צריכים להפחיד כל אחד ואחד מאיתנו - כי המסר העולה מהם הוא שמורה, וכל אדם, צריך ליישר קו עם עמדות מסויימות ולצנזר את עצמו, אחרת הוא צריך לחשוש לפרנסתו. זה הזמן שלנו לעמוד מול ציד המכשפות, וסתימת הפיות -  הצטרפו לדרישה מעיריית ראשון לציון להחזיר את מאיר ברוכין לתפקידו. ברוכין ידוע כמורה המחנך את תלמידיו לחשיבה עצמאית וביקורתיות, והפיטורים שלו צריכים להדאיג גם את מי שלא מסכים עם דעותיו. אם נשתוק עכשיו, ניתן יד לצמצום מגוון הדעות שהילדות והילדים שלנו יכולים להיחשף אליהן, ונסכן את חופש הביטוי של כולנו. הצטרפו לדרישה מעיריית ראשון לציון להחזיר את מאיר ברוכין לתפקידו:
יחד נעצור את ההסתה והשנאה
עדכון 16.1.20הרשימות לכנסת נסגרו: פרץ סיכם עם סמוטריץ׳, שקד ובנט על ריצה משותפת בבחירות. במאמץ אחרון לשותפות, בן גביר הכריז כי הוא מוכן להסיר את תמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין מסלון ביתו - אבל את בנט זה לא שכנע, ופרץ נאלץ לבטל את ההסכם: בן גביר ועוצמה יהודית ירוצו כרשימה נפרדת בבחירות.בעוד שבועות ספורים, ועדת הבחירות תכריע לגבי פסילת מועמדים מהתמודדות בבחירות: יחד או לחוד, בן גביר ופרץ מקדמים שנאת האחר וגזענות. הצטרפו לקריאה לועדת הבחירות לפסול את מועמדותם.*******בסלון של איתמר בן גביר, הכהניסט שהורשע בהסתה לגזענות ותמיכה בארגון טרור, תלויה תמונה של הרוצח ברוך גולדשטיין - אבל עבור רפי פרץ - בן גביר הוא שותף פוליטי טבעי. הראיון של פרץ בסוף השבוע האחרון הבהיר: עליונות יהודית, סיפוח, שלילת זכויות מפלסטינים וגירוש מבקשי מקלט: זה החזון המשותף של שר החינוך ואיתמר בן גביר.  אנחנו לא יכולים לתת לשותפי תורת הגזע של כהנא לקבוע לנו את העתיד. השבוע יוגשו לועדת הבחירות הרשימות המתמודדות לכנסת, והחוק קובע שמועמדים לכנסת יכולים להיפסל על הסתה לגזענות ואלימות. זו ההזדמנות שלנו להעביר מסר ברור מול ברית השנאה: לא להסתה, גזענות ושנאת האחר - כן לעתיד של שוויון וחופש. הצטרפו עכשיו לקריאה לועדת הבחירות לפסול את מועמדותם של איתמר בן גביר ורפי פרץ:
לעצור את ההסתה
עדכון 1.12.19: אמש ראינו את תוצאות ההסתה המסוכנת, כשחבר הכנסת אחמד טיבי הותקף בכניסה לאירוע שבתרבות ברמת השרון. עכשיו זה ברור, את ההסתה הזאת חייבים לעצור.==אתמול בערב נתניהו סימן 20% מהאזרחים כאויבים והגדיר את הסיכוי לשותפות יהודית-ערבית בממשלה כ״איום קיומי״. זו לא הפעם הראשונה שנתניהו משתלח באזרחים הערבים ובנציגים שלהם בכנסת, אבל הפעם נחצה גבול מסוכן וח״כים ערבים מקבלים איומים על חייהם. נתניהו אינו בוחל בדבר כדי לשמור על כסאו, אבל לנו אסור לשתוק מול ההסתה. חברי כנסת מהרשימה המשותפת כבר הגישו תלונה למשטרה ולקצין הבטחון של הכנסת נגד ההסתה, וזה הזמן להשמיע את הקול שלנו - האזרחיות והאזרחים. הוסיפו את שמכם עכשיו לתלונה שנגיש ליועץ המשפטי לממשלה נגד ההסתה של נתניהו.  כל מי ששותקים עכשיו לנוכח ההסתה הפרועה והתרת הדם של חברי הכנסת הערבים ישאו באחריות. זה הרגע לבחור צד ולעמוד נגד ההסתה: הצטרפו עכשיו לקריאה שלנו ליועמ״ש מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד ההסתה המסוכנת של נתניהו נגד 20% מהאזרחים ונציגיהם בכנסת:
לא למלחמת שלום הכסא
מאות אלפים מאיתנו התעוררו הבוקר לקול האזעקות, אבל מצפים שנשתוק. בחוץ עפים טילים, ואומרים לנו שזה לא הזמן לפוליטיקה, כי יש מלחמה. אבל המלחמה היא פוליטית. ומי שמשלמים את המחיר הם אנחנו - האנשים הרגילים. נשים, ילדים וגברים בשני צידי הגבול ובכל מקום.  תוצאות המלחמה הזו עשויות להיות ממשלת אחדות או בחירות חוזרות, אבל דבר אחד בטוח: היא לא תשיג שקט וביטחון לתושבי הדרום או תפתור את המשבר ההומניטרי בעזה. הגיע הזמן לומר די: לנתניהו ולממשלת המעבר אין מנדט למלחמה. אומרים לא למלחמת שלום הכסא. לא להרג, סבל ופחד.  קשה שלא לראות את האינטרסים הפוליטיים מאחורי עיתוי ההתנקשות בבכיר הג׳יהאד, שהובילה למתקפת הטילים הנוכחית. ובאמת, ההישג הפוליטי הגיע מהר: הנשיא רבלין ורוב ראשי המפלגות מגבים את הממשלה ואת הקבינט ובתקשורת ממהרים לנזוף במי שמעיזים להשמיע ביקורת.  עד שכולם יתעוררו, יהיה מאוחר מדי. זה הזמן שלנו, האזרחים, להשמיע קול ברור - הצטרפו עכשיו כדי שנגיע ל-10,000 חתימות:
עוצרים את גירוש הילדים
ביהמ״ש ביטל את הגירוש של 2 ילדים ואמותיהן - מפני שטובת הילדים לא נלקחה בחשבון. זה ניצחון חשוב במאבק לעצור את גירוש הילדים שנולדו וגדלו בישראל לפיליפינים ולמדינות אחרות - אבל זה לא מספיק.  משטרת ההגירה עדיין עוצרת ילדים בדרכם לבית הספר, ונראה שרשות האוכלוסין מנסה לנצל את היעדרה של ממשלה מתפקדת כדי להכניס את גירוש הילדים בדלת האחורית. כבר כמעט שנה שאין ממשלה ואין מנדט - אבל במשרדי המדינה כנראה חושבים שלא נשים לב, או שנפקיר את המשפחות לבד מול מדיניות הגירוש. אסור לנו לתת לזה לעבור בשקט, במיוחד כשברור לכולם שבהיעדר ממשלה - פשוט אין מנדט לגירוש. הצטרפו עכשיו וקראו למנכ״ל רשות האוכלוסין לעצור מיד את גירוש הילדים והמשפחות:
הבדואים בנגב רוצים להצביע
16.9.19: ועדת הבחירות קיבלה את עתירת הליכוד נגד זזים והוציאה צו מניעה שמונע מאיתנו לארגן את ההסעות לקלפי. לחצו לפרטים. בכפרים הבדואים הלא מוכרים בנגב מתגוררים כ-50,000 בעלי זכות הצבעה ללא קלפי קרובה, ללא תשתית של תחבורה ציבורית ובלי רכב פרטי. רבים מהתושבים רוצים להצביע, אבל אין להם איך. במועד אפריל של הבחירות, הסענו בזכות תרומות קטנות של מאות פעילים כ-4,000 מצביעים בנגב לקלפי. הפעם, בזכות שכלול של המערך ונהגות מתנדבות נפלאות שיוכלו להסיע נשים שלא יכולות לעלות לרכב עם גבר זר, נוכל להסיע כ-15,000 בדואים ולאפשר להם לממש את זכותם הדמוקרטית בקלפי.  מול ההסתה ודיכוי ההצבעה, הקהילה שלנו מושיטה יד בסולידריות לאזרחים הבדואים בנגב וקוראת בקול ברור: אנחנו סופרים את הקול שלכם.  כל תרומה קטנה תעזור לנו להביא יותר מצביעים לקלפי. העזר/י בטופס המאובטח כדי לתרום:    לתשומת לבך: יוזמת ההסעות שלנו היא מוסרית, דמוקרטית וחוקית לחלוטין. בכל זאת, בליכוד עתרו לועדת הבחירות בדרישה לעצור אותנו. אנחנו לא חושבים שזה יקרה, אבל אם ועדת הבחירות תחליט לעצור אותנו, זה יקרה ברגע האחרון ואנחנו נאלץ לכסות את ההוצאות שכבר התחייבנו להן. במקרה כזה, התרומה שלך תהיה הכרחית ליציבות של הארגון שלנו וליכולת שלנו להמשיך לפעול לאורך השנה. אם נגייס יותר מהדרוש לכיסוי ההוצאות, נפנה את התרומות לטובת קמפיינים אחרים נגד גזענות ולמען שוויון.
ככה נלחם בדיכוי ההצבעה
אלו השלטים שהעלינו בזכות תרומות של הפעילים. ביום הבחירות נפעיל קו חם בערבית שיתן מענה בזמן אמת להפרעות להצבעה. לחצו לתמיכה בפעילות שלנו: פייק-ניוז של הליכוד על כך שהאזרחים הערבים ״גונבים את הבחירות״ וספינים על חקיקה שתאשר מצלמות בקלפי מטעם המפלגות בניגוד להחלטת ועדת הבחירות - רגע לפני הבחירות, המאמצים להרתיע את האזרחים הערבים מלהצביע עולים מדרגה.  מול ההסתה, זה מה שנעשה כדי להבטיח שוויון בקלפי: ביום הבחירות, נפעיל עם הארגון המשפטי עדאלה ״קו חם״ בערבית לדיווח על הפרעות בקלפי. עדאלה יספקו ייעוץ משפטי בזמן אמת ואנחנו נהיה מוכנים להגיב לכל ניסיון לפגוע בשוויון בקלפי.  כדי שהקו החם יהיה נגיש לכל מי שזקוק לו, בנינו תכנית שתפיץ את פרטיו למאות אלפי מצביעים באתרים בערבית, ברשתות ובשילוט ברחבי הארץ. עלות הפרסום והמערך כולו היא כ-40,000 ש״ח. תוכל/י לתרום עכשיו כדי לעצור את דיכוי ההצבעה בחברה הערבית? לתשומת לבך, אם נגייס יותר מהדרוש לקו החם, נפנה את התרומות לקמפיינים נוספים למען שוויון ודמוקרטיה. 
טוהר הבחירות בסכנה
עדכון 8.8.19: הקול שלנו נשמע בוועדת הבחירות: בזכות הפניה של מעל 4,000 פעילות ופעילי זזים, השופט מלצר הזמין אותנו להצטרף כצד רשמי בדיון - והבוקר הופענו בכנסת וקראנו לשופט מלצר לפסול את התכנית הגזענית של הליכוד להציב מצלמות בקלפיות ביישובים ערבים.  עכשיו נשאר לנו רק שבוע עד להחלטה של ועדת הבחירות - ואנחנו חייבים להכפיל את הלחץ. חתמו עכשיו על הקריאה הדחופה:  *****נתניהו והליכוד מנסים לשבש שוב, לכאורה, את הבחירות - והם עושים הכל כדי להפחיד את המצביעים הערבים ולגרום להם להישאר בבית. בליכוד הודיעו אתמול שישקיעו יותר מ-2 מיליון ש״ח בהצבת מצלמות בקלפיות ומאות פעילי ימין בישובים הערבים, אפילו בליווי מאבטחים - ועכשיו הם מבקשים מוועדת הבחירות לאשר את המהלך הגזעני והאנטי-דמוקרטי שלהם. אנחנו חייבים לעצור את זה כבר עכשיו. הצטרפו לקריאה הדחופה לשופט חנן מלצר ולוועדת הבחירות לפסול את תכנית הליכוד ולעצור מיד את הפגיעה החמורה בחשאיות ההצבעה, בהליך הדמוקרטי התקין, ובעיקרון השוויון בקלפי של האזרחים הערבים:
התשובה לדה-לגיטימציה
בימין עושים הכל בשביל לפגוע בשוויון ולנסות למחוק את הערבית והערביות מהמרחב הציבורי. מהמצלמות ודיכוי ההצבעה של הליכוד ועד לתעמולה מסיתה נגד נציגי האזרחים הערבים בכנסת - הכל כדי לפגוע בלגיטימציה של 20% מהאזרחים. אבל אנחנו יכולים לעצור את סחף הגזענות: כיום פתקי הצבעה בשתי השפות יחד מופצים רק ביישובים ערבים, או לפי בקשה מיוחדת - אבל לחץ אזרחי יכול לגרום לועדת הבחירות לשנות את המצב. פתקים דו-לשוניים בקלפי לא יעצרו את ההסתה - אבל זה צעד קטן שיכול להעביר מסר ענק של שוויון אל מול הדה לגיטימציה. הצטרפו עכשיו לקריאה לועדת הבחירות להפיץ פתקי הצבעה דו לשוניים בכל הקלפיות:
מניעת כניסתן של חברות הקונגרס לא תעלים את הכיבוש
משרד ראש הממשלה הודיע היום שבכוונתו למנוע את כניסתן של שתי חברות הקונגרס האמריקאי, אילהאן עומאר ורשידה טליב, לישראל בגלל התנגדותן לכיבוש.  מניעת כניסה של מבקרי המדיניות הישראלית לא תעלים את הכיבוש - ומול הרדיפה הפוליטית ונסיונות ההשתקה, אנחנו חייבים להשמיע מסר אזרחי אלטרנטיבי של אלפי אזרחיות ואזרחים המתנגדים לכיבוש ותומכים בדמוקרטיה:  לחצו כאן כדי להצטרף לקריאה שנשלח ישירות לחברות הקונגרס:   Prime Minister Netanyahu's office announced today that he intends to prevent the entry of 2 US Members of Congress, Ilhan Omar and Rashida Tlaib, into Israel because of their opposition of the occupation. Preventing the entry of critics to Israeli policy will not make the occupation disappear. Against the racism and attempts to silence any criticism - We must answer with an alternative, civil message of thousands of Israeli citizens who oppose the occupation and support democracy: Click here to join this message that we will send directly to Representatives Omar and Tlaib: 
הסעות לקלפי - גוש חוסם להסתה
 עדכון 9.4: הדמוקרטיה והשוויון נצחו היום: ועדת הבחירות דחתה את עתירת הליכוד ואם תרצו לעצור את יוזמת ההסעות לקלפי שלנו. 50 מיניבוסים יגיעו היום לנגב החל מהבוקר כדי לאפשר לתושבי הכפרים הלא מוכרים לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע. העזרו בטופס כדי לתמוך בפעילות שלנו גם אחרי ה-10 באפריל, למען עתיד טוב יותר לכולנו: ------------- תנועת הימין הקיצוני ״אם תרצו״ ומפלגת הליכוד מנסים למנוע מאזרחים לממש את זכותם הדמוקרטית בקלפי, והגישו נגדנו עתירה לוועדת הבחירות - כדי לעצור את היוזמה שלנו להסעת בדואים מהכפרים הלא מוכרים לקלפי. היוזמה שלנו כמובן חוקית לגמרי - זו תביעת השתקה קלאסית של בעלי כוח וממון, נגד כל אחת ואחד בקהילה שלנו, שמרימים את קולם נגד ההסתה ובעד שוויון אזרחי בקלפי. ובעיקר - זו תביעת השתקה כלפי כלל האזרחים הערבים ובתוכם הבדואים בכפרים הבלתי מוכרים, שבלי גישה לקלפיות המרוחקות לא יוכלו להצביע. 1,500 אזרחים כבר תרמו כדי ש-50 טרנזיטים יוכלו להסיע אלפי אזרחים בדואים לקלפיות מרוחקות - אבלכדי להצליח לעמוד מול המשאבים האדירים שמושקעים בהשתקת הקהילה שלנו, וכדי שנוכל להמשיך לפעול בכל הכוח למען שוויון - אנחנו צריכים את התמיכה שלך עוד היום! השתמשו בטופס המאובטח כדי לתרום לפעילות שלנו:  
אין כניסה לנשים
על פי הפרסומים האחרונים, נתניהו אישר במשא ומתן הקואליציוני את דרישת החרדים לבטל את איסור ההפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים, כך שהדרת נשים לא תיחשב יותר כאפלייה. הם יעשו הכל בשביל להציל את הכסא ולבנות קואליציה, על חשבוננו כנשים, על חשבון שוויון וכבוד האדם. מול יוזמות קידום אפרטהייד מגדרי ששם את כולנו - ואת השוויון הבסיסי ביותר - בסכנה, חייבות וחייבים להרים קול ברור: לא ניתן להעלים נשים מהמרחב הציבורי ולא ניתן לעגן אפלייה בחוק. הצטרפו עכשיו לקריאה:
מגישים תלונה על שיבוש הבחירות
עדכון 15.4.19: אתמול הגשנו את התלונות של מעל 6,000 אזרחיות ואזרחים ליועמ״ש, מבקר המדינה, ומשטרת ישראל. כדי שהם יגנו על ההליך הדמוקרטי התקין, ועל השוויון בקלפי של האזרחים הערבים - אנחנו צריכים עוד אלפים איתנו. הצטרפו עכשיו לתלונה הדחופה:נתניהו והליכוד שיבשו לכאורה את הבחירות כדי להוריד את אחוזי ההצבעה בקרב אזרחים ערבים: הליכוד הציב 1,200 מצלמות בקלפיות ביישובים ערבים כדי להפחיד את המצביעים ולגרום להם להישאר בבית. במשרד יחסי הציבור שהליכוד שכר לפעולה מתרברבים בכך שהצליחו להוריד את אחוז ההצבעה בקרב האזרחים הערבים - זה ההמשך הישיר של האמירה המסיתה של נתניהו ב-2105 על ״הערבים הנעים בכמויות לקלפי״ והחרפה מסוכנת של ההסתה והדה-לגיטימציה כלפי 20% מאזרחי המדינה. בליכוד חייבים לתת את הדין על הפגיעה החמורה לכאורה בחשאיות ההצבעה, בהליך הדמוקרטי התקין ובעיקר: בעיקרון השוויון בקלפי של האזרחים הערבים. הצטרפו עכשיו להגשת תלונה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה, למבקר המדינה ולמשטרה: רק לפני כמה ימים הליכוד ו״אם תרצו״ ניסו לעצור את היוזמה שלנו להסעת מצביעים מהכפרים הבלתי מוכרים בנגב לקלפיות מרוחקות - ונכשלו. עכשיו מסתבר שמדובר במאמץ מאורגן ורחב למנוע מאזרחים ערבים לממש את זכותם הדמוקרטית ולצאת להצביע. זה הזמן לצאת למתקפה ולהגן על הדמוקרטיה - הצטרפו עכשיו.
יחד שברנו את החומות
יותר מ 150 ישראלים ו-10 פעילות ופעילים מעזה השתתפו בשיחת וידאו ישירה השבוע - ויחד עשינו את הצעד הראשון כדי לשבור יחד את החומות. אנחנו חייבות וחייבים לעשות הכל כדי להביא את קולם של הצעירים והצעירות מעזה לציבור הרחב. את הפעילות מעוררת ההשראה, את האומץ העצום אל מול מציאות החיים תחת מצור. בזכות מאות פעילי ופעילות זזים שתרמו להכנה והפצה של סרטונים בהם תושבי חברון הפלסטינים פונים למצביעים ישראלים, הצלחנו להביא את קולם לעשרות אלפי צופים ברשת. בימים הקרובים נפיץ סרטונים בהם צעירי עזה פונים לישראלים לקראת הבחירות. השאיפה שלנו היא להגיע לכמות אנשים ששווה ל-4 מנדטים - אבל הפרסום ברשת דורש משאבים רבים: השתמש/י בטופס המאובטח כאן כדי לתרום, וכדי שהקריאה לסיים את הכיבוש ולהסיר את המצור תעבור את אחוז החסימה: *אם נגייס סכום גבוה מהדרוש נפנה את התרומות להמשך הקמפיין וקמפיינים דומים לו
לא קונים את ההסתה של הימין
עדכון 10.3: ועדת הבחירות אישרה את ההתמודדות של איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי, ופסלה את זו של נציג חד"ש עופר כסיף ואת רשימות בל"ד-רע"ם. אבל אנחנו לא נתן למסע ההסתה של נתניהו והימין הקיצוני לנצח - ודווקא כשהם מנסים להשתיק את קול השוויון, הדמוקרטיה וסיום הכיבוש, אנחנו הולכים לפעול במלוא המרץ כדי להחזיר בדיוק את אותו קול למרכז הבמה - הצטרפו עכשיו: בעוד 3 ימים תתכנס ועדת הבחירות המרכזית כדי לדון בפסילת מפלגות מהתמודדות בבחירות. אחרי בקשת הליכוד לפסול את מפלגת רע״ם-בל״ד, ובקשת שותפיו של נתניהו בימין הכהניסטי לפסול את חד״ש-תע״ל: אנחנו חייבים לפעול מהר נגד ההסתה.בשביל לגרום לוועדת הבחירות לפסול את הרשימות, בימין צריכים תמיכה של מפלגות נוספות, גם מהמרכז, והמפלגות יחליטו האם לתמוך בפסילה - כבר היום או מחר! הזמן הולך ואוזל ואנחנו חייבים לגרום ללפיד-גנץ, גבאי וראשי המפלגות, לעמוד לצד השוויון והדמוקרטיה, ולהתנגד לדה לגיטימציה של האזרחים הערבים.בבחירות הקודמות, חברי המחנה הציוני נכנעו לספין האנטי-דמוקרטי ותמכו בפסילת נציגות מרשימת בל״ד - הפעם אנחנו חייבים לעצור את זה ולהשיג רוב בוועדת הבחירות. הצטרפו עכשיו לקריאה ללפיד, גנץ, גבאי וכל ראשי המפלגות לא לשתף פעולה עם ההסתה של הימין נגד 20% מהאזרחים - ולהתנגד לפסילת רשימות בל״ד-רע"מ וחד"ש-תע"ל, ולפגיעה בדמוקרטיה: פוליטיקאים בימין רוצים להשוות את בל״ד-רע״מ לרשימת הכהניסטים, ובמרכז שוב מדברים על ״קיצונים משני הצדדים״. אבל האמת היא שכאשר מצד אחד יש קריאות של ״מוות לערבים״ סגידה לרוצחים, ואלימות גזענית - ומצד שני דרישה לשוויון, המטרה האמיתית של הימין נחשפת: לערער על הלגיטימיות של 20% מהאזרחים, ולהפוך כל שותפות עם נציגי האזרחים הערבים בכנסת לפסולה. אם נעמוד לצד האזרחים הערבים ולמען הדמוקרטיה, נוכל לפרק את המשוואה ולא לאפשר להסתה לנצח. 
הדרך לבלפור עוברת בחברון
בזמן שבימין ״המתון״ מפנטזים על סיפוח, בימין הקיצוני מאמצים את תורת כהנא, ובמחנה שאמור להציג אלטרנטיבה מפחדים לדבר על הכיבוש - אנחנו מביאים קול חד וברור נגד הכיבוש ולמען העתיד של כולנו. בזכות תרומות של עשרות פעילות ופעילים כמוך, כבר הצפנו את הרחובות בתל-אביב, באר-שבע וירושלים בפוסטרים שמזמינים את המועמדים לבא לראות את המציאות בחברון. עכשיו אנחנו צריכים אותך גם כדי להביא את קולם של הפלסטינים בחברון אל הציבור הישראלי, בסרטון שבו פלסטינים פונים ישירות למצביעים הישראלים בבקשה לזכור אותם כשאנחנו הולכים להצביע. צילום והפקת הסרטונים בעברית וערבית יעלו 10,500 ש״ח. השתמש/י בטופס המאובטח כאן כדי לתרום - ויחד נצליח להביא את המציאות בשטחים ישירות ללב השיח הציבורי:
עוצרים את הכהניסטים
עדכון 4.3.19בעוד 48 שעות תתכנס ועדת הבחירות כדי לדון בפסילת מפלגות מהתמודדות לכנסת - 14 אלף אזרחיות ואזרחים כבר הצטרפו לקריאה שלנו לראשי המפלגות לדרוש מועדת הבחירות לפסול את הרשימה הכהניסטית. בזכות התמיכה הציבורית האדירה - גם במרכז הבינו שאסור לשתוק. אבל המאבק שלנו לא נגמר, המפלגות צריכות לתמוך בפסילה מול ועד הבחירות וזה הזמן להגביר את הלחץ שלנו על ראשי המפלגות. אנחנו לא נעצור עד שנעצור את כניסת ממשיכי דרכו של כהנא לכנסת. ***״הגענו אל הרכב שלו, נגיע גם לרבין״ זה מה שאמר איתמר בן גביר אחרי שהוא ופעילי תנועת כך תלשו את סמל המכונית של רה״מ רבין, זמן קצר לפני הרצח. עכשיו הוא בדרך לכנסת - בחסות נתניהו. חייבים לעצור את זה מיד - החוק מאפשר פסילה של רשימות שמסיתות לגזענות: הצטרפו לדרישה לפסול את הרשימה הכהניסטית. בשנות ה-80 הוצאה תנועת כך הגזענית מחוץ לכנסת, ואחרי הטבח שביצע ברוך גולדשטיין, אחד מחסידי כהנא, הוגדרה כארגון טרור והוצאה מחוץ לחוק. כשתנועת כך, שהסיתה נגד ערבים וקראה לגרשם, ניסתה לרוץ שוב לכנסת, השרים והח״כים סירבו לשתף פעולה עם הגזענות והעבירו חוק שאוסר על רשימות שמסיתות לגזענות מהתמודדות בבחירות, ופסלו את רשימת כך. מאז המסיתים הראשיים והמסוכנים ברוך מרזל, מיכאל בן ארי וחבריהם - שמטילים אימה על תושבי חברון הפלסטינים, וממשיכים לצעוק ״מוות לערבים״ בכל הזדמנות - מקימים תנועות גזעניות שממשיכות את דרכה של תנועת כך, כל פעם בשם אחר. אבל אצל ביבי כל האמצעים כשרים כדי לשמור על הכסא - כולל להכניס את כהנא לכנסת. חייבים לעצור את זה גם הפעם - הצטרפו לדרישה לפסול את הרשימה הכהניסטית איחוד מפלגות הימין (עוצמה יהודית- האיחוד הלאומי- הבית היהודי). שעות ספורות אחרי שהרוצח ישי שליסל דקר ששה צועדים.ות ורצח את שירה בנקי ז״ל במצעד הגאווה בירושלים, הסתובב בנצי גופשטיין ברחבי העיר עם פוסטרים נגד הקהילה הלהט״בית. עכשיו הוא בדרך לכנסת. לסמוטריץ׳, ההומופוב הגאה שארגן את ״מצעד הבהמות״ כמחאה נגד מצעד הגאווה - ביבי כבר הבטיח שהמפלגה שלו תקבל את תיק החינוך בכנסת הבאה. חייבים לעצור את זה כבר עכשיו. הצטרפו לקריאה לראשי המפלגות לעתור לועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את המפלגה הכהניסטית והמסוכנת, לפני שיהיה מאוחר.
דרישה מהמועמדים: שוויון, שותפות וסיום הכיבוש
לאחרונה שמענו את גנץ אומר שצריך לסיים את השליטה בעם אחר - ומיד מזגזג חזרה - בינתיים מועמדים אחרים אפילו לא מוכנים לדבר על הכיבוש, רה״מ נתניהו עסוק בהסתה, ומנסה להפחיד אותנו מפני מועמדים שישבו עם נבחרי הציבור הערבים בכנסת, ובמפלגות עדיין עסוקים במשחקי כוח פנימיים ומסתפקים בקלישאות. זה הזמן שלנו להשפיע על שיח הבחירות.המועמדים רגילים לשמוע רק את הצד השני. את אלו שצועקים נגד השוויון מתוך פחד או משנאה. עכשיו הגיע הזמן שהם ישמעו אותנו, את הציבור הרחב שהם יצטרכו לייצג אחר-כך בכנסת. הצטרפו עכשיו לדרישה מכל המועמדים בבחירות להציג תכנית לסיום הכיבוש ולהצהיר שיהיו חלק מגוש חוסם יהודי-ערבי.בכל יום שבו לא סיימנו את הכיבוש, העמקנו את האפרטהייד בשטחים. כל יום שבו האזרחים הערבים לא נחשבים כשותפים לגיטימיים בשלטון, מרסק את הדמוקרטיה גם בתוך גבולות ישראל. כדי להציל את הדמוקרטיה השברירית שלנו, אלו בדיוק הנושאים שאנחנו חייבים להציב במרכז הדיון הציבורי של הבחירות. בשנות ה-90, ראש הממשלה רבין פעל באומץ לסיים את הכיבוש. הוא עשה זאת בתמיכת המפלגות הערביות בכנסת. היום קשה אפילו לדמיין את זה: הממשלה הנוכחית, שהתחילה את הקדנציה עם ״הערבים נוהרים לקלפיות״, עירערה בשיטתיות על זכותם הבסיסית של האזרחים הערבים לבחור ולהיבחר. אותה ממשלה דאגה גם למחוק את המילה ״כיבוש״ מהשיח הציבורי וקידמה מדיניות גלויה של סיפוח. זה לא מקרי: הם יודעים שאת הכיבוש נצליח לסיים רק בשותפות יהודית-ערבית, והם עושים כל מה שהם יכולים כדי לערער על הלגיטימיות של נבחרי הציבור הערבים, להחליש אותנו ולרסק את הדמוקרטיה. אנחנו חייבים וחייבות להפעיל לחץ על המועמדים: הוסיפו עכשיו את שמכם לדרישה מהמועמדים להציג תכנית לסיום הכיבוש ולהצהיר שיהיו חלק מגוש חוסם יהודי-ערבי, ויחד נמקד את שיח הבחירות בנושאים שחשובים באמת:
סלקציה בבית החולים
עדכון 23.1.19 בזכות אלפי החתימות וההתגייסות של פעילים בתרומות ובשטח, הנהלת ביה״ח הזמינה אותנו לפגישה, והבטיחה לבחון מחדש את ההפרדה הגזענית בין יהודים וערבים באוטובוס. זה הישג חשוב, אבל זה לא מספיק. עכשיו כשכבר ברור שהלחץ שלנו משפיע ואחרי שהצלחנו לפתוח ערוץ קשר ישיר עם הנהלת בית החולים, אנחנו ממשיכים בכל הכוח - עד שננצח ונבטל את ההפרדה. ***זה מרתיח. כל בוקר, בקו האוטובוס באשקלון שעובר דרך בית החולים ברזילי, עולה לאוטובוס מאבטח פרטי שמחפש נוסעים ״בעלי חזות״ ערבית, ומכריח אותם לרדת ולחכות בצד בזמן שהאוטובוס - עכשיו ליהודים בלבד - עושה סיבוב דרך בית החולים. כשהאוטובוס יוצא - הם מורשים לעלות עליו בחזרה. בעקבות חשיפת הנוהל המחריד, מנהל בית החולים נאחז בתירוצים על ״ביטחון,״ וניסה לטעון שזה נעשה ״תוך כיבוד הזולת.״ האמת - זה פשוט מביך. דוקא במקום כמו בית החולים ברזילי, בו עובדים רופאים ערבים ויהודים זה לצד זה, הלחץ הציבורי שלנו יכול להשפיע. בואו נזכיר להם את מה שהם אמורים לדעת: הפרדה אתנית היא לא לגיטימית, נקודה. קראו עכשיו למנהל ביה״ח ברזילי ולחברת ״דן דרום״ לבטל מיד את הנוהל הגזעני בו נוסעים ערבים נאלצים לרדת מהאוטובוס, ולהתחייב למנוע הפרדה אתנית:
זזים למיליון - יש לנו עד ה-31.12!
הכוח שלנו הוא בעצמאות שלנו. תרומות קטנות של פעילים ופעילות כמוך, מאפשרות לנו לקדם יחד את הערכים המשותפים שלנו בלי מגבלות. ב-2018, גייסנו מאלפי פעילים תרומות קטנות בסך של 950,000 ש״ח (הסכום המדויק נכון לכתיבת שורות אלו הוא 950,020 ש״ח. בדיוק.) - זה אומר שחסרים לנו 50,000 ש״ח כדי להגיע למיליון. מיליון שקל בתרומות קטנות מישראלים וישראליות כמוך, זה כוח אדיר. זה קצת יותר מ-60% מתקציב ההוצאות שלנו ב-2018. זה אומר שהקהילה שלנו שייכת אך ורק לך ולשאר הפעילים. שתי פעילות זזים התגייסו כדי לעזור והתחייבו כל אחת לתרומה נדיבה כדי שנגיע למיליון - אם נצליח לגייס 25,000 ש״ח עד ל-31.12.18 בלילה, הן תכפילנה יחד את הסכום ב-25,000 ש״ח נוספים, כך שבסך הכל נגייס 50,000 ש״ח ונגיע למיליון! כדי שזה יעבוד, אנחנו צריכים אותך - תרמ/י בעזרת הטופס המאובטח כדי שנגיע למיליון ונכפיל את הכוח שלנו ב-2019!  אין לנו משרד, אנחנו עובדים מהבית ונפגשים פיזית פעם בשבוע. התקציב שלנו מספיק לכל השלטים, המודעות, הסיורים, הפעולות, לתשתית הטכנולוגית שלנו ול-7 אנשי צוות, 5 מהם במשרה מלאה. מאחורי כל הזדמנות לפעולה שאנחנו שולחים לכם, יש הרבה עבודה מקצועית של כולנו - מהמחקר הראשוני, זיהוי הזדמנות לפעולה אפקטיבית, גיבוש הקמפיין ותיאוריית השינוי שלו, חידוד המסרים כדי לשכנע קהל רחב ככל האפשר, קשר עם נבחרי הציבור שאליהם ממוענים הקמפיינים שלנו כדי לוודא שהקול שלנו נשמע, ארגון פעולות בשטח, והכי חשוב - הקשר אתכם, 135,000 הפעילים והפעילות שלנו. יש לנו רק כמה ימים לעשות היסטוריה, לגייס מיליון ש״ח בתרומות קטנות של ישראלים, ולקדם את התנועה שלנו עוד צעד בדרך לעצמאות מלאה. הצוות של זזים ידאג שכל שקל שלך ושל הפעילים האחרים יכפיל את הכוח וההשפעה שלנו ב-2019. העזר/י בטופס המאובטח כדי לתמוך בזזים:
זכות הציבור לדעת
השעון מתקתק: הבחירות יתקיימו בעוד כשלושה חודשים, אבל היועמ״ש עדיין מתלבט מתי לפרסם את החלטתו לגבי הגשת כתבי אישום נגד נתניהו. מנדלבליט מורח את כולנו כבר יותר משנתיים - אבל עכשיו כבר אין זמן למשחקים: יש לנו, האזרחים, זכות לקבל את המידע לפני שנקבל את ההחלטה למי להצביע.   כדי להבטיח את עתיד הדמוקרטיה שלנו ולהחזיר את אמון הציבור במערכת, היועמ״ש חייב לפרסם את הכרעתו מיד.  רק לפני מספר חודשים, לקראת הבחירות המקומיות, הצהיר פרקליט המדינה שי ניצן שלציבור הבוחרים יש זכות לדעת אם התקבלה החלטה להגיש כתב אישום נגד מועמד - כדי שיוכלו להצביע ללא חשש. זאת זכות בסיסית בכל דמוקרטיה - אבל היועמ״ש עדיין לא מפרסם את החלטתו למרות התאריך הגורלי. היועמ"ש טוען שהוא חושש שהודעה לפני הבחירות, תתפרש כהתערבות פוליטית - אבל האמת שההפך הוא נכון. לא משנה מה יהיו תוצאות ההחלטה של היועמ״ש, הציבור חייב לדעת האם נגד ראש הממשלה, שמציב את עצמו כמועמד פעם נוספת, עומדים להיות מוגשים כתבי אישום - או לא. הצטרפו לקריאה ליועמ״ש לפרסם את הכרעתו מבלי לחכות עוד רגע אחד:
משמרות הצניעות בבתי הספר
הפרדה בין בנים ובנות בפעילויות ספורט לבתי ספר יסודיים בת״א, נערות שמודדים להן את אורך המכנסיים בכניסה לביה״ס ברחבי הארץ, וילדי הגן לומדים איך לבנות את בית המקדש השלישי. אחרי שנים של שליטת הימין במשרד החינוך, ככה נראית היום המערכת. עכשיו יש לנו הזדמנות לעצור את הגלגל: מחר יצביעו חברי הכנסת על תיקון לחוק החינוך הממלכתי, שיאסור פעילות שמקדמת הדרת נשים, גזענות, הדתה או שנאה בשל נטייה מינית במוסדות חינוך ממלכתיים. יש לנו רק 24 שעות כדי לגרום לח״כים לעמוד בצד הנכון - ולדאוג שקומץ קיצוניים יפסיקו לכפות את האידיאולגיה שלהם על כלל האוכלוסיה.  משרד החינוך בראשותו של בנט מנצל את מערכת החינוך הממלכתית כדי לקדם מטרות פוליטיות ודתיות. בתי הספר אמורים ללמד על ערכים של כבוד הדדי, דמוקרטיה ושוויון, ולאפשר מרחב לבעלי כל האמונות והתפיסות - דתיות וחילוניות, אבל במשרד החינוך של בנט מאפשרים פעילויות שמעבירות מסרים של הסתה, גזענות, פגיעה בשוויון לנשים וחופש - וכל זאת במסווה של פעילות חינוכית. בנט טוען שהמאבק נגד הדתה בבתי ספר הוא מאבק נגד יהדות ונגד דתיים - אבל האידיאולוגיה של בנט והימין הקיצוני היא הבעיה - לא הדת, ולא אנשים מאמינים. כשבבתי הספר ילדים וילדות נחשפים למסרים ופעילויות המקדמים הדרה וגזענות, ופוגעים בשוויון - כולנו מפסידים, דתיים וחילונים כאחד. הצטרפו עכשיו וקראו לח״כים לעצור את תהליכי ההדתה וההקצנה הפוליטית במערכת החינוך:
דם נשים אינו הפקר
עדכון 11.12.18אימאן, בת 29, נרצחה היום בביתה בעכו - המשטרה עדיין חוקרת, אבל לנו אסור לשתוק כשנשים משלמות בחייהן.יותר מ - 6,200 פעילות ופעילים קראו לממשלה להעביר את התקציב לתכנית לטיפול באלימות נגד נשים, שיושבת על השולחן כבר שנים. אחרי המחאה ההיסטורית, נתניהו רץ להצהיר כי צריך לתת ״חמלה וסיוע״ לנפגעות. אבל לנו נמאס מהבטחות ריקות - וזה הזמן להגביר את הלחץ.****אי אפשר להמשיך ככה. רק השבוע נמצאה גופתה של יארא איוב בת ה- 16 בפח זבל בג׳יש, ורק שעות אח״כ נרצחה סילבנה צגאיי, בת 12, בת״א. הן מצטרפות לעוד 22 נשים שנרצחו השנה על ידי גברים אלימים. אבל הממשלה אדישה. תכנית פעולה למיגור אלימות במשפחה ורצח נשים כבר קיימת ומחכה לתקציב - ושום דבר לא קורה. רק לפני יומיים הקואליציה הצביעה נגד הקמת ועדת חקירה בעניין רצח נשים - פשוט כי ההצעה עלתה מטעם האופוזיציה! אנחנו לא יכולים לתת לממשלה לשחק בתרגילים פוליטיים על חשבון חייהן של נשים. קראו עכשיו לנתניהו ולממשלה לעצור את המשחקים הפוליטיים ולתקצב מיד את התכנית - לפני הרצח הבא: בעשור האחרון נרצחו כ-200 נשים, רובן ע״י בני זוגן או אחד מבני המשפחה. בשליש מהמקרים הנשים התלוננו במשטרה לפני שנרצחו - ולא זכו להגנה. במקרים רבים אחרים הרוצח לא נעצר, ואף אחד לא הובא לדין. והממשלה מפנה גב וממשיכה להפקיר את חייהן. אסור לתת לזה להמשיך. במקום לפעול, נתניהו והממשלה מורחים את כולנו, ומקימים עוד ועוד ועדות כדי ליצור מצג שווא שהנושא בטיפול. אבל האמת היא שהתכנית למיגור האלימות כבר יושבת על השולחן ופשוט מחכה לתקציב. קראו עכשיו לנתניהו ולממשלה לתקצב את התכנית ולטפל באלימות נגד נשים, לפני שהאישה הבאה תשלם בחייה:
אפשר לנצח את סתימת הפיות
עדכון 6.12: אחרי המאבק המנצח שלנו  - מירי רגב בלחץ. בהקלטה עם פעיל הימין היא מסבירה כמה החוק הנוראי חשוב לה - ומתחייבת להעביר את החוק מיד אחרי חנוכה. עכשיו היחידים שיכולים למנוע רוב לאישור החוק הם הח״כים של סיעת כולנו ויש לנו רק עד יום שני להכפיל את הלחץ הציבורי כדי לעצור את סתימת הפיות של רגב אחת ולתמיד: בעוד פחות משבוע תעלה הצעת חוק ״נאמנות בתרבות״ לאישור סופי בכנסת, והצנזורית הראשית מירי רגב תוכל להטיל סנקציות, להפחית ולשלול תקציבים ממוסדות תרבות ויצירות שיש לה בעיה פוליטית איתן. אבל הפעם יש לנו סיכוי אמיתי לעצור את זה. עכשיו - אחרי פרישת ישראל ביתנו - הקואליציה השברירית של נתניהו מונה רק 61 ח״כים, ואנחנו יכולים לנצח. רק השבוע הצליחה האופוזיציה להפיל הצעת חוק של הקואליציה - ובתגובה הקואליציה ביטלה הצבעות מחשש שלא יהיה לה רוב. הקרב על חופש הביטוי והיצירה זקוק לדחיפה אחת קטנה - אם חברי מפלגת כולנו וח״כ בגין שכבר הביע את הסתייגותו מהחוק, יעמדו לצד חופש הביטוי - נוכל לנצח. הצטרפו עכשיו לקריאה לח״כ בני בגין ולחברי כולנו לסרב לשתף פעולה עם סתימת הפיות של מירי רגב. מרדיפת הסרט פוקסטרוט ועד המהלכים לשלילת תקציבים מתיאטרון אלמידאן ותיאטרון יפו - שרת התרבות עושה הכל כדי לסתום פיות, גם במחיר של פגיעה אנושה בתרבות. יועמ״ש האוצר כבר הבהיר שהחקיקה החדשה של רגב מיותרת, ובכירי התרבות בארץ יצאו נגד סתימת הפיות - בינתיים את שרת התרבות זה לא מעניין - אבל הפעם אנחנו דווקא יכולים לנצח. אחרי שישראל ביתנו פרשה, הקואליציה זוכה לרוב דחוק של 61 ח״כים - נפתח חלון הזדמנויות לעצור את החוקים ההרסניים של הימין הקיצוני. אם ח״כ בגין וחברי הכנסת של מפלגת כולנו יעמדו מול סתימת הפיות של מירי רגב - החוק לא יוכל לעבור, וחופש הביטוי ינצח. הצטרפו עכשיו וקראו להם לעשות את הדבר הנכון ולא לתת לסתימת הפיות של רגב לעבור:
מצטרפים עכשיו למען תחבורה ציבורית בשבת
תחבורה ציבורית בשבת היא קונצנזוס. זה הכי חברתי. הכי סביבתי. הכי הגיוני. רק שהפוליטיקה שלנו לא תמיד מתנהלת בהיגיון, אפילו שסקרים מראים שלפחות 80% מהציבור תומך בתחבורה ציבורית בשבת, כולל 75% מהיהודים שמגדירים את עצמם כמסורתיים. אבל המציאות יכולה להיות אחרת: בשנת בחירות הפוליטיקאים תלויים בנו והלחץ שלנו יכול לנצח את השיקולים הקואליציוניים: אפילו בתוך הקואליציה יש מפלגות כמו ישראל ביתנו וכולנו, שיתקשו להסביר לתומכיהן הצבעה נגד תחבורה ציבורית בשבת, ואלפי הודעות שיציפו את תיבות האימייל שלהם יכולות להטות את הכף. אנחנו נעקוב אחרי התגובות של הח״כים, ונפרסם את כוונות ההצבעה כדי להגביר את הלחץ וכדי שכולנו נדע - מי מנבחרי הציבור באמת מייצגים אותנו ומי פועלים נגד רצון האזרחים. הצטרפו עכשיו:
עוצרים את ההסתה
״בוגד״ ו - ״מבוקש - חי או מת״ כך כתב השבוע ח״כ אורן חזן על חגי אלעד מנכ״ל בצלם, בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו. בתגובות כבר קוראים להוציא להורג את ה״בוגדים״, חזן מסרב להתנצל - ובינתיים ועדת האתיקה של הכנסת שותקת. אבל לנו אסור לשתוק, ואת ההסתה הפרועה אנחנו חייבים לעצור לפני שיהיה מאוחר. ועדת האתיקה של הכנסת אמורה לדאוג שחברי הכנסת ינהגו בדרך ההולמת את תפקידם כנבחרי ציבור. הועדה יכולה להשעות את חזן - אבל בשביל שהם יתחילו  להזיז את העניינים, אנחנו חייבים להפעיל לחץ ציבורי שהם לא יוכלו להתעלם ממנו. הצטרפו עכשיו לקריאה שלנו לועדת האתיקה להשעות את חזן ולשים קץ להסתה הפרועה: ח״כ חזן כבר הושעה בעבר מהכנסת בעקבות ההתבטאויות הבוטות והגזעניות שלו לאחר שלעג לח״כ אלהרר על המוגבלות הפיזית שלה, ותקף בבוטות ח״כים נוספים. עכשיו, עם תחילת מושב החורף של הכנסת, הוא שוב מעלה הילוך בשנאה. רק בשבוע שעבר הוא הציג את השחקן צחי הלוי כמי שמשתף פעולה עם האויב, פשוט כי הוא העז להתחתן עם לוסי אהריש, ועכשיו הוא מסמן את חגי אלעד מנכ״ל בצלם, כמטרה - ומסכן את כולנו. זה הזמן שלנו לעמוד מול הרדיפה ונגד ההסתה, לפני שיהיה מאוחר: ועדת האתיקה יכולה להשעות את חזן ולייצר הרתעה נגד חברי כנסת מסיתים אחרים. אבל זה לא יקרה בלי הלחץ שלנו. בואו נגיע לאלפי מצטרפים, כדי שהועדה לא תוכל להתעלם מאיתנו: הצטרפו עכשיו לקריאה לועדת האתיקה של הכנסת לפעול נגד ההסתה המסוכנת, ולהשעות את ח״כ אורן חזן מיד:
הגירוש חוזר - אנחנו לא מוותרים
מפגינים נרצחים ברחובות, פעילי אופוזיציה נזרקים לכלא, והמדינה קורסת מעוני - קונגו היא אחת המדינות הלא-יציבות בעולם. רק השבוע נהרגו לפחות 4 אזרחים במהלך הפגנות נגד הרודן ששולט כבר 16 שנים. אבל המדינה הודיעה למבקשי מקלט קונגולזים החיים בארץ שהם חייבים לעזוב החודש - או שיגורשו. רשות האוכלוסין וההגירה מעולם לא בחנה את מאות בקשות המקלט שהוגשו, אבל את הממשלה זה לא מעניין.  הם רוצים להשיג תמונת ניצחון של הגירוש לקראת הבחירות - גם במחיר של שליחת פליטים לסכנת מוות. בעקבות עתירת חירום של ארגוני הפליטים - בית המשפט המחוזי הקפיא את הודעות הגירוש באופן זמני (!). עכשיו יש לנו שבוע עד לדיון הבא - וזה חלון ההזדמנות שלנו לעצור את גירוש מבקשי המקלט הקונגולזים אחת ולתמיד. הצטרפו עכשיו לקריאה למשרד הפנים ולרשות האוכלוסין לבטל מיד את הודעת הגירוש לקונגו, ולבחון את כל בקשות המקלט! כמה מאות פליטים מקונגו חיים כיום בישראל - הם הגיעו לישראל בתחילת שנות ה-2000 וקיבלו הגנה מהמדינה. רבים הגיעו כילדים או נולדו בישראל, למדו בבתי ספר ישראלים, עובדים ולומדים באוניברסיטאות - ופשוט לא מכירים מקום אחר. המצב בקונגו לא יציב, ואין אף מדינה אחרת בעולם שאפילו חושבת על להחזיר פליטים קונגולזים למדינה השסועה והמסוכנת. אבל בממשלה נחושים לגרש מבקשי מקלט כדי לקושש עוד קולות מהימין הקיצוני ולהשיג תמונת ניצחון של גירוש - אחרי המחאה הציבורית האדירה, בממשלה יודעים שתכנית לגירוש המוני לא תעבור, אז הם מנסה לגרש את הפליטים לאט לאט - וחושבים שאנחנו לא נשים לב. בואו נעצור את זה עכשיו - קראו לשר הפנים לבטל את הודעת הגירוש לאזרחי קונגו, ולבחון את כל בקשות המקלט שהוגשו:
חוק הלאום לא מייצג אותי
המדינה גועשת. מאז שחוק הלאום עבר בכנסת, מאות אלפים יצאו לרחובות בכל רחבי הארץ - והמחאה למען שוויון ממשיכה לצבור תאוצה. ח״כים מהאופוזיציה כבר הצליחו לכנס דיון חירום, שיתקיים בעוד פחות מ- 48 שעות, על חוק הלאום והפגיעה בשוויון - אבל כדי לעצור את האפליה אנחנו חייבים להשמיע את הקול שלנו בכל מקום: בכנסת, ברחובות וגם ברשתות החברתיות. בואו נהדהד את המחאה ברחובות ונכפיל את הלחץ הציבורי: יחד נשמיע קול אדיר למען שוויון, ונבהיר לממשלת הימין - חוק הלאום הגזעני לא מייצג אותנו, ולא את הערכים שלנו. שלחו עכשיו הודעה שתגיע ישירות לתיבות המייל של חברי וחברות הכנסת. נתניהו כנראה נבהל מהמחאה ברחובות, אז הוא עשה את מה שהוא יודע לעשות והסית נגד הקרן החדשה לישראל בעוד נסיון נואש לגרוף תמיכה מהימין הקיצוני. אבל התרגילים לא יעזרו - מאות אלפים כבר הוכיחו שהציבור תומך בשוויון והמחאה לא הולכת לשום מקום. נשארו פחות מ -48 שעות עד דיון החירום שכינסה האופוזיציה בנושא חוק הלאום, וזה הזמן שלנו להדהד את המחאה גם ברשת. לחצו עכשיו כדי לשלוח הודעה ישירות למייל של חברי וחברות הכנסת: ״חוק הלאום לא מייצג אותי, ולא תואם את הערכים שלי - גם אני תומך/ת בשוויון״.
די לרדיפה פוליטית במדע
ציד המכשפות של הימין חוזר - ועכשיו שר המדע אופיר אקוניס מונע מפרופ׳ יעל אמיתי, מדענית מובילה בתחום חקר המוח, לשבת בוועדה מדעית בינלאומית בגלל הדעות הפוליטיות שלה. ראשי האוניברסיטאות כבר פנו לאקוניס ולראש הממשלה והזהירו אותם שההתערבות הפוליטית תזיק קשות למחקר ולמדע - אבל נראה שבינתיים שר המדע מעדיף לחפש שמאלנים ולצבור עוד כמה נקודות פוליטיות בימין הקיצוני. בואו נהדהד את הקריאה של ראשי האוניברסיטאות ויחד נעצור את הרדיפה הפוליטית המסוכנת הזאת. הצטרפו עכשיו וקראו לאופיר אקוניס לאשר מיד את המינוי של פרופ׳ אמיתי. משרד המדע עצמו הוא זה שביקש מפרופ׳ יעל אמיתי להצטרף לוועדה, אבל אקוניס התערב ברגע האחרון בטענה שפרופ׳ אמיתי חתמה על עצומה התומכת בחיילים שסירבו לשרת בשטחים הכבושים לפני יותר מעשור. אבל האמת שזה בכלל לא משנה מתי ועל מה היא חתמה - הדעות שלה פשוט לא אמורות להיכלל בשיקולים המקצועיים של משרד המדע. אבל לאקוניס ולימין בקואליציה אין חזון - ולכן הם עסוקים בלרדוף שמאלנים ולסתום את הפה לכל מי שלא מיישר קו עם העמדות הקיצוניות שלהם. רק השבוע בטורקיה הנשיא ארדואן פיטר כמעט 20,000 פקידים, פרופסורים ועובדי ציבור בגלל התנגדות למשטר - ואם לא נעמוד מול הרדיפה הפוליטית של הימין עכשיו, זה העתיד שמצפה לנו. אנחנו חייבים לעצור את סתימת הפיות כבר היום - לפני שיהיה מאוחר מדי. קראו לשר המדע אקוניס להפסיק לסתום פיות ופשוט לעשות את העבודה שלו ולאשר את המינוי של פרופ׳ אמיתי.
עכשיו בסוריה
מטוסי קרב רוסים, הפגזות של חיילי אסד, עשרות הרוגים. זה מה שקורה עכשיו ממש מעבר לגבול. אלפי נשים, גברים וילדים נמלטו לכיוון ישראל מההפצצות האכזריות של משטר אסד שטובח בבני עמו. אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד כשאלפים מגיעים לאזור גדר הגבול, מתחננים על חייהם ונמצאים בסכנה מיידית. כוחות פיקוד הצפון כבר מספקים סיוע הומניטרי מצומצם - אבל זה לא מספיק. אנחנו יכולים וחייבים לעשות יותר כדי להציל חיים: שלחו עכשיו מייל דחוף ישירות לרמטכ״ל ולאלוף פיקוד צפון, וקראו להם להרחיב את הסיוע ההומניטרי, לאפשר כניסה של פצועים לטיפול רפואי, ולספק הגנה למשפחות מזוועות המשטר הסורי. מאות אלפי אזרחים נטבחו בסוריה בשנים האחרונות, והמשפחות שהגיעו לאזור  הגבול עם ישראל מספרות על זוועות המשטר - אלפים חיים בפחד, בלי חשמל או מים,  ואלפים נוספים עדיין מחפשים את קרובי משפחתם שנשארו מאחור. בינתיים צבא אסד ומטוסי קרב רוסים ממשיכים להפציץ בשיטתיות עשרות כפרים ועיירות בגולן הסורי, והמקום הבטוח היחיד שנשאר הוא גבול ישראל, אליו חיילי אסד בינתיים נרתעים מלהגיע. צה״ל  כבר העביר ציוד ואוהלים למשפחות, ורק אתמול ארבעה ילדים הועברו לטיפול רפואי בישראל לאחר שנפגעו קשות בהפגזה רוסית. אבל זה לא מספיק - חיילי אסד מתקרבים בכל יום, והסכנה לחייהם של משפחות הפליטים באזור הגבול הולכת וגוברת - אנחנו חייבים לעשות יותר כדי להציל את חייהן. קראו עכשיו לרמטכ״ל ולאלוף פיקוד צפון להגן על הפליטים ולהגדיל את הסיוע ההומניטרי למשפחות:
הכנסת נגד להט״ב
מחקיקה נגד הקהילה ועד היעדר תקציבים - הכנסת ומוסדות המדינה ממשיכים להקריב אותנו בשם שיקולים קואליציונים ולמען כוחות שמרניים וקיצוניים. אבל הציבור תומך בשוויון, בהמוניו. הלחץ האזרחי האדיר שמובילים ארגוני הקהילה הלהט״בית ממשיך לצבור תאוצה - וזה הזמן להכפיל את הלחץ גם ברשתות, ולהגיע לעוד עשרות אלפים. הצטרפו עכשיו לקריאה האזרחית כדי לתמוך בשוויון זכויות מלא ללהט״ב, ולהציב אלטרנטיבה להומופוביה בממשלה. כשנאסוף 10,000 חתימות, נגיע איתן ישירות עד פתח ביתו של רה״מ. חוק הפונדקאות היה הקש ששבר את גב הגמל. אבל הקהילה הלהט״בית סובלת מאפליה יומיומית - תקיפות של נשים טרנסג׳נדריות, אפליה בקבלה לעבודה, להט״בופוביה בבתי הספר, בעיות רישום במשרד הפנים. שר הפנים דרעי אמר השבוע בנוגע לרישום הורים להט״בים, ש״הנושא שנוי במחלוקת ציבורית״. אבל האמת היא, שהוא ויתר ההומופובים במסדרונות הכנסת הם אלה שמייצרים את המחלוקת. אבל בינתיים בציבור הרחב התמיכה בשוויון רק הולכת וגוברת. הסקרים האחרונים מראים כי כ -60% מהציבור בארץ תומך בשוויון מלא לקהילות הלהט״ביות, ובהכרה בנישואים גאים. עכשיו, אחרי מחאת הענק בת"א, זה הזמן להגביר את הלחץ גם ברשתות - ולצרף עוד עשרות אלפים. הצטרפו עכשיו לקריאה כדי להציב אלטרנטיבה אזרחית להומופוביה של הממשלה - ויחד נשמיע קול ברור למען שוויון, ונגד אפליה.
מצילים את החופים
עונת הרחצה כבר התחילה - אבל זה עלול להיות הקיץ האחרון בו נוכל לבלות בחוף הים. תכניות למלונות יוקרה ומגדלי ענק מאכזיב ועד פלמחים מאיימות לסגור לנו את החופים, ולהשאיר אותם לטייקונים. אבל עכשיו יש לנו הזדמנות נדירה להציל את החופים אחת ולתמיד. התיקון לחוק החופים - שיעצור את תכניות הבנייה ההרסניות - יעלה להצבעה בוועדת השרים בכנסת בעוד פחות משבועיים. בשנה שעברה חסרו לנו רק 2 קולות כדי להעביר את החוק - והפעם אנחנו יכולים לנצח. בהצבעה הקודמת, הלחץ שלנו גרם לכחלון לתמוך בחוק, וכדי לנצח הפעם אנחנו צריכים לשכנע גם את השר להגנת הסביבה זאב אלקין - דמות מפתח בקואליציה שהתמיכה שלו תוכל לסחוף גם את שאר שרי הקואליציה. אלקין כבר אותת שהוא נוטה לתמוך בחוק, והלחץ שלנו יכול להטות את הכף: קראו עכשיו  לשר להגנת הסביבה ולשאר השרים בוועדה: אל תפקירו את הציבור - אשרו את תיקון חוק החופים! בזכות לחץ ציבורי אושר ב-2004 החוק להגנת החופים, אבל פרצה בחוק מאפשרת לתכניות בניה שאושרו לפני שעבר החוק להפר את התקנות, ולבנות מלונות יוקרה ממש על קו החוף. התיקון לחוק החופים יסתום את הפרצה ויגן על החופים שלנו. בכל שנה, יש פחות ופחות מקומות שבהם אנחנו יכולים לבלות בחינם ולהתרענן בקיץ החם. החופים הם כמעט המקום היחידי שנשאר לנו - ובלי התיקון לחוק גם זה יעלם. אבל אנחנו לא מוותרים: הקהילה שלנו כבר פעלה למען החוק כשהוא עלה להצבעה בשנה שעברה, ובזכות יותר מ-26,000 זזות וזזים שהצטרפו למאבק, השגנו את ההצבעה הכי קרובה למען הסביבה כבר שנים וגרמנו לכחלון לעמוד לצד האזרחים. בהצבעה הקודמת ביולי, אלקין הביע תמיכה עקרונית, אבל דחה את הצעת החוק בחצי שנה ל״דיון נוסף״. עכשיו זה הזמן שלנו לפעול שוב - ולנצח: הצטרפו עכשיו לקריאה לשר להגנת הסביבה אלקין ולוועדת השרים לתמוך בחוק ולהגן על החופים של כולנו.
לפני ההרוג הבא
עדכון 29.5:  בג״ץ דחה את העתירה שהגישו ארגוני זכויות אדם כדי לשנות את הוראות הפתיחה באש בגבול עזה ולעצור את הירי על המפגינים. ההפגנה הגדולה הבאה צפויה ב5.6, וחייהם של אלפי מפגינים בסכנה. עכשיו אנחנו שוב על סף סבב מלחמה נוסף שתוצאותיו ידועות מראש. אפשר גם אחרת, אבל במקום להסיר את הסגר, לקדם פתרון אמיתי, ולתת תקווה לתושבים - בממשלה ממשיכים לשחק בחיים של תושבי הדרום, תושבי עזה - ושל כולנו.חיי אדם בסכנה: מעל 100 איש נהרגו בשבועות האחרונים בהפגנות בגבול עזה, ביניהם ילדים בני 14, ולפחות שני עיתונאים, אלפים נפגעו מירי אש חיה. ארגוני זכויות אדם פנו לבג״ץ כדי לשנות את הוראות הפתיחה באש - אבל בג״ץ דחה את העתירה. ההפגנות ההמוניות באזור הגבול נמשכות - וחיי המפגינים בסכנה. לאחרונה דווח כי החיילים בשטח קיבלו הנחיה לירות אש חיה על מפגינים - מאז נהרגו יותר מ-60 מפגינים, ומספר ההרוגים לא מפסיק לעלות. חיי המפגינים בסכנה - בג״ץ דחה את העתירה שדרשה לשנות את הוראות הפתיחה באש, אבל המפקד האחראי יכול למנוע עוד הרג. בואו נרים קול למען תושבי עזה ונקרא יחד לאלוף פיקוד דרום: די להרג - שנה את הפקודות והנחה את החיילים להפסיק מיד לירות על מפגינים בעזה! המצב בעזה מדרדר מיום ליום - מתקני טיהור השפכים קרסו, אספקת החשמל ירדה לשעות ספורות ביום, הסגר מתהדק, ואין שום תקווה באופק. עשרות אלפי תושבים יצאו בחודש וחצי האחרונים להפגין ולמחות על המצב הנואש - ושבוע אחר שבוע, צלפים ישראלים, שמקבלים הוראות ברורות מלמעלה ורוח גבית מקיצונים ופוליטיקאים מסיתים, פותחים באש חיה אל מול מפגינים לא חמושים - והתוצאות ידועות. יש דין, האגודה לזכויות האזרח, גישה והמוקד להגנת הפרט הגישו עתירה דחופה לבג״ץ כדי לעצור את ההרג ולשנות את הוראות הפתיחה באש - אבל בג״ץ דחה את העתירה למרות הסכנה הנשקפת לחיי המפגינים. עוד עשרות אלפים צפוים להגיע להפגנות השבוע, וההרוג הבא לא יכול לחכות. בואו נרים יחד קול למען תושבי עזה: קראו עכשיו לאלוף פיקוד דרום: די להרג - שנה את הפקודות והנחה את החיילים להפסיק מיד לירות על מפגינים בעזה!
עוצרים את המתנחלים האלימים
מתנחלים אלימים מסתערים על עדרי צאן של רועים פלסטינים בפראות, דופקים על סירים ומבריחים את הכבשים לכל עבר. התוצאות הן קטלניות - הצאן לא מגיע למרעה, כבשות הרות בורחות בבעתה ומפילות את עובריהן, ומשפחות שלמות מאבדות את פרנסתן ונאלצות לעזוב את בתיהן - זוהי טקטיקה אכזרית במיוחד לגירוש קהילות פלסטיניות בבקעת הירדן ובדרום הר חברון, שעוברת מתחת לרדאר הציבורי. אבל ההתגייסות שלנו יכולה להפנות את תשומת הלב הציבורית והתקשורתית לתופעה ולגרום לגורמי האכיפה בצבא לעצור את המתנחלים האלימים. אנחנו חייבים למהר: עונת המרעה הקצרה עומדת להסתיים וזו תקופה קריטית - רועי הצאן לא יכולים לשלם על מספוא קנוי, ואם הכבשים לא יאכלו מספיק עכשיו בחוץ, הם יאלצו למכור את העדרים ולעזוב. וזה בדיוק מה שהמתנחלים התוקפים רוצים - אלא אם כן אנחנו נפעל עכשיו: במציאות הלא שוויונית בשטח, לחץ של אזרחים ישראלים הוא אחד הדברים היחידים שיכולים להשפיע על הצבא. זה כבר הצליח בעבר, והקול של הקהילה שלנו יכול להטות הפעם את הכף: חתמו עכשיו על הקריאה לראש המנהל האזרחי ולאלוף פיקוד המרכז לעצור מיד את אלימות המתנחלים. בשנה האחרונה נראה שבנט וחבריו בימין הקיצוני פועלים בכל הכוח לגרש את כל הקהילות הפלסטיניות הסמוכות להתנחלויות. משרד הביטחון פיזר צווי פינוי והריסה בעשרות כפרים ומאות משפחות עלולות לאבד את ביתן. השיטה החדשה והאכזרית של המתנחלים האלימים לפגוע בכבשים כדי לגרש משפחות היא התוצאה של ניסיונות הסיפוח, והגירוש, וההסתה - ובימין הקיצוני נחושים להגשים את חלום הבלהות הזה. רק סיום הכיבוש יעצור את האלימות כלפי המשפחות ויגן על רועי הצאן - אבל עד אז לצבא יש מחויבות להגן על התושבים מפני האלימות והתקיפות של מתנחלים בשטח. פעילים בשטח מדווחים על אלימות קשה. אם נצטרף אליהם ונעמוד נחושים מול ניסיונות הגירוש והסיפוח ונעצור את המתנחלים האלימים - נוכל לשנות את כל המשוואה. בואו נפעל עכשיו כדי לעצור את האלימות ואת גירוש המשפחות.
עוצרים את הגירוש לאוגנדה
אוגנדה מכחישה שתקבל פליטים שיגורשו מישראל, אבל ביבי נואש ומתעקש לשכנע מדינות באפריקה לשתף פעולה עם הגירוש - ורק לחץ אזרחי יבטיח שהגירוש האכזרי יבוטל. כשהסכם הגירוש עם רואנדה קרס, ביבי הסית נגד הקרן החדשה לישראל, אפילו שלקרן לא היה קשר לעניין. אבל ביבי הצליח לשכנע אותנו בדבר אחד: לנו, לציבור האזרחים, יש כוח אדיר. בואו לא ניתן להסתה הפרועה לשתק אותנו ונעשה הכל כדי למנוע שליחת עשרות אלפים לסכנת מוות, עינויים ואונס - שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וקראו להם לסרב לקבל את תכנית הגירוש הגזענית. סיגל אביבי ויעל אורגל, ממובילות העתירה נגד הגירוש, פונות לקהילה שלנו בבקשה אישית: שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וספרו להם שכל העולם צופה - כדי שיסרבו לתכנית האכזרית של נתניהו.
קפה ללא ערבית
״אני מבקש לא לנהל שיחות בערבית״ - כך כתב מנהל ״ארומה״ בערד לעובדים. עכשיו רשת ״ארומה״ נותנים להתנהלות הפוגענית הזאת גיבוי בטענה ההזויה שהם רוצים לשמור על ״כבוד הלקוחות״. ב״ארומה״ כנראה שכחו שהערבית היא שפת האם של 20% מהציבור - גם של לקוחות ארומה - ואוסרים על העובדים לדבר בערבית. בואו נעצור את הגזענות עכשיו: ״ארומה״ מתבססת על ציבור לקוחות ורווחים, ולחץ ציבורי כבר גרם להם לחזור מהתנהלות מפלה ופוגענית  בעבר - אנחנו יכולים לעשות את זה גם הפעם. הצטרפו עכשיו וקראו ל״ארומה״ לפרסם הצהרה פומבית ורשמית של הרשת נגד ההנחיה הפוגענית. ארומה כבר פנו אלינו כי נבהלו מהכוח שלך ושל יותר מ-5,000 הפעילים שהצטרפו לקמפיין, אבל הניסיון למחוק את הערבית והערבים מהמרחב הציבורי ממשיך, ואנחנו צריכים אותך כדי להמשיך בקמפיין ולא לתת לנושא לרדת מסדר היום. הצטרפו עכשיו כדי להזכיר לרשת "ארומה" כי הכוח נמצא אצלנו, הצרכנים, ויחד נגרום להם לבטל את ההנחיות הפוגעניות והמפלות אחת ולתמיד.
צדק לנפגעות
14 נשים התלוננו נגד אלון קסטיאל על עבירות מין, חמש מתוכן על אונס. אבל בהסדר הטיעון שנחתם אתו אתמול, נכללו ארבע עבירות בלבד, אף אחת מהן אינה אונס. הפרקליטות מפקירה את הנפגעות, אבל אנחנו נעמוד לצידן. עירד מרציאנו צייגר התלוננה נגד קסטיאל על אונס, אבל לא נכללה בכתב האישום. היא עמדה מולו באומץ בבית המשפט עם השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״, ולנו יש את הכוח לתמוך בה ובמתלוננות הנוספות ולמחות נגד הסדרי הטיעון שבאים שוב ושוב על חשבון הנפגעות. הצטרפו לקריאה - גם אני מאמינ/ה לנשים שקסטיאל פגע בהן. כשנגיע ל-1,500 מצטרפים, נעביר את שמות החותמים לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין. זאת היתה שנה עוצמתית למאבק נגד אלימות מינית. עשרות מליונים קראו #גם_אני, והציבו את הנושא בראש סדר היום העולמי. אלימות מינית קורית כל הזמן, בכל מקום, אבל הפרקליטות ובתי המשפט עדיין מפקירים את נפגעות ונפגעי אלימות מינית - רוב הנאשמים בעבירות מין הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שאינם דואגים לנפגעות ונפגעי אלימות מינית. המעשה האמיץ של עירד אתמול קורא לכל אחת ואחד מאיתנו להתעורר.עירד, שיחד איתה עוד שלוש נשים שהתלוננו על אונס לא נכללו בכתב האישום נגד קסטיאל, אמרה אתמול ש "ביהמ"ש הוא לא מקום של צדק ולא מקום של אמת", וקראה לתמוך בה ולחתום על השלט ״אלון קסטיאל אנס אותי״. עד שהפרקליטות תתעשת ותדאג קודם כל לנפגעים ונפגעות - אנחנו נעמוד אחת לצד השנייה. הצטרפו לקריאה שלנו לעירד, לנשים שקסטיאל פגע בהן ולנפגעות אלימות מינית: גם אני מאמינ/ה לך. את השמות החותמים נעביר לפרקליטות בדרישה לשנות את היחס לעבירות מין.
ביטוח סיעודי עכשיו!
יו״ר הקואליציה החדש דוד אמסלם חתום על הצעת החוק לביטוח סיעודי ממלכתי, שיאפשר להורים שלנו לחיות בכבוד. זו הזדמנות נדירה לקדם את החוק שתקוע כבר חודשים - אבל זה תלוי רק בנו. הצעת החוק החשובה זוכה לתמיכה רחבה של כ -80 ח״כים, 24 מתוכם חברי קואליציה. רק שהקואליציה עסוקה בהישרדות פוליטית, ואם אנחנו לא נפעיל לחץ - החוק לא יזוז. שלחו עכשיו הודעה ישירה ליו״ר אמסלם ולשאר חברי הקואליציה שחתומים על החוק, כדי שיעשו את הדבר הנכון. גמלת סיעוד מירבית עומדת על כ- 3000 ש"ח בחודש, אבל ההוצאות של אדם במצב סיעודי עם מטפל/ת מגיעות ל- 10,000 ש"ח בחודש בממוצע, כשהעול נופל על בני משפחה שקורסים תחת הנטל הכלכלי והנפשי. הצעת החוק החדשה שזוכה לתמיכה מצד מומחים ואנשי מקצוע תקועה בוועדת השרים כבר חודשים, ואי אפשר לקדם אותה בלי היו״ר אמסלם וחברי הקואליציה.  יותר מ- 86,000 (!) פעילות ופעילים כבר הצטרפו לקמפיין להעלאת קצבאות הסיעוד שיזמה פעילת זזים. יחד קידמנו את הנושא בתקשורת ומול ח״כים, וגייסנו תמיכה ציבורית אדירה. אבל הקואליציה לא יציבה ועכשיו הזמן להגביר את הלחץ לפני שיהיה מאוחר מדי. בואו נציף את הח״כים החתומים על ההצעה בפניות ונגרום להם להזיז את אמסלם ולקדם את החוק.
#גם_אני בעד חינוך נגד אלימות מינית
נשים בכל העולם מרימות את קולן נגד אלימות מינית - בזכותן תופעת האלימות המינית נמצאת בראש סדר היום הציבורי. כולנו יודעים ויודעות שזה קורה כל הזמן, בכל מקום, לכל אחת, לנשים ולגברים. הכוח האדיר הזה הוא הזדמנות לשינוי עמוק של החברה שלנו: כדי שעוד 10 שנים המספרים יהיו אחרים, החינוך של הילדים שלנו חייב להשתנות - הבנות, וקודם כל הבנים שלנו, צריכים ללמוד מגיל צעיר על מיניות בריאה, גבולות, על הסכמה ועל כבוד אחד לשנייה. הצטרפו עכשיו לדרישה ממשרד החינוך להחיל תכנית חינוך לאומית למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית. משופט המועמד לבית המשפט העליון בארה״ב ועד עולם התקשורת - חשיפת התקיפות וההטרדות המיניות הציתה את הדיון בנושא בעולם כולו וגם כאן. אבל הדיון הזה עלול להתמסמס, ואנחנו נחזור לשגרה של נשיא לשעבר שהורשע באונס, ושלל פרשות חדשות שצצות כל הזמן - במשטרה, בתעשיית המוזיקה ובכל מקום. או שננצל את הרגע הזה כדי לטפל בבעיה מהשורש. כבר יש תכניות שאושרו על-ידי משרד החינוך, שעוסקות במניעת אלימות מינית וחינוך למיניות בריאה, ואפילו אושר פיילוט של תכנית חינוך מתאימה ב-5 ישובים. כל מה שצריך, הוא להפוך אותן לחובה לכל התלמידים והתלמידות במערכת החינוך.רגע לפני פתיחת מושב הכנסת, זה הזמן לדרוש מהממשלה להכריז על תכנית לאומית לחינוך למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית.
מונעים אסון בעזה
עדכון (18.9): העולם שלנו באמת מטורף - ל-2 מיליון הנשים, הילדים והגברים בעזה יש עכשיו 5 שעות חשמל במקום 3, וזה מספיק כדי למחוק אותם מסדר היום. אבל אנחנו לא שוכחים - למרות השיפור הקטן, תושבי עזה עדיין על סף אסון ודרוש שינוי חד במדיניות - הצטרפו עכשיו לקריאה: כדי להבטיח עתיד טוב באמת לתושבי עזה אנחנו חייבים להמשיך לפעול לשינוי המדיניות ההרסנית של הממשלה. הצטרפו לקריאה ויחד נמשיך לפעול למען עתיד טוב יותר לכולנו. עדכון (31.8): אלפי אזרחי ישראל מתחייבים למנוע אסון הומוניטרי ולשלם את החשמל לתושבי עזה! יותר מ-6,500 פעילי זזים כבר פעלו למען עזה והתחייבו להוסיף 3% לחשבון החשמל החודשי שלהם כדי להזרים חשמל לתושבי עזה. הקריאה שלנו מהדהדת - ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הכוח כדי לעצור את האסון. עדכון (20.7): אחרי שעשרות פעילי זזים הפריחו פנסי נייר בחוף אשקלון בסולידריות עם תושבי עזה, השבוע תלינו 1000 כרזות ליד הבית של ביבי וברחבי ירושלים ותל אביב בדרישה לממשלה לבטל את קיצוץ החשמל לעזה. רגע לפני שהאסון קורה, הצטרפו עכשיו כדי שהממשלה תקבל את המסר: --------------חם כל-כך. כבר הדלקת מזגן היום? ל-2 מיליון בני-האדם שחיים בעזה אין אפילו מים קרים במקרר, כי החשמל עובד רק 4 שעות ביום. ישראל שולטת על העברת החשמל לרצועה, אבל במקום להזרים עוד חשמל כדי למנוע אסון, הממשלה מתערבת במאבק כוח בין אבו-מאזן לחמאס על חשבון שני מיליון הילדים, הנשים והגברים שחיים בעזה - והחליטה לקצץ את אספקת החשמל לרצועה בחצי. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון למנוע אסון ולהזרים חשמל לעזה! בתי החולים בעזה נאלצים להשבית מחלקות שלמות, מפעל התפלת המים מושבת והמחסור במי שתייה מחריף. מיליוני ליטר של שפכים לא מטוהרים זורמים לים התיכון עד כדי סכנת מגיפה אזורית, כי מתקן הטיהור מושבת גם הוא. מיליוני תושבי עזה עומדים בפני אסון הומניטרי חסר תקדים - ואסור לנו לעמוד מנגד. הצטרפו עכשיו לקריאה לשר הביטחון להזרים חשמל לעזה. תושבי עזה סובלים ממחסור בחשמל כבר שנים, אבל המצב החמיר כשישראל הפציצה את תחנת הכוח היחידה ברצועה ב-2006 ושוב במהלך המלחמה ב-2014. כמעט שלוש שנים אחרי המלחמה, ישראל עדיין מונעת כניסה של חלקי חילוף לתיקון תחנת הכוח. עכשיו אבו-מאזן הודיע שהוא מקצץ בכמעט 40% את העברות הכספים לישראל עבור אספקת חשמל לעזה, כדי ללחוץ על שלטון החמאס. ישראל יישרה קו עם אבו-מאזן, והחליטה לצמצם בכמעט חצי את אספקת החשמל, על חשבון 2 מיליון תושבי עזה - למרות שגם לצבא וגם לשרים ברור שההחלטה עלולה להוביל לאסון הומניטרי חסר תקדים - בואו נפעיל עכשיו לחץ על שר הביטחון כדי למנוע אסון.
הכרה, צדק, ריפוי
מרגלית מספרת: ״ילדתי בשנת 1949 בן ושמו אברהם, בבית החולים ד׳גאני ביפו. אחרי שבועיים בערך אמרו לי- מאחר והילד צריך להתחזק והיו לו כאבי בטן, שיישאר בבית החולים בינתיים. אחרי חמישה ימים כשאני הולכת להניק אותו ולראות אותו פעמיים ביום, אמרו לי כי התינוק מת. לא הראו לי גופה או תעודת פטירה״.כמעט 70 שנה עברו, אבל הסחבת והסירוב להכיר באחריות לפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן נמשכים. רבים הלכו לעולמם מבלי שידעו מה עלה בגורל יקיריהם, ולמשפחות אין זמן לבזבז. מלשכת רה״מ כבר פנו לארגונים ונציגי המשפחות, אבל בפועל הסחבת נמשכת והממשלה שוב מתנערת מאחריות. יש לנו הזדמנות היסטורית לתיקון העוול: הצטרפו עכשיו לקריאה לרה״מ ולנשיא לקיים משא ומתן ישיר עם המשפחות, עד להכרה רשמית בפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח והבלקן. אלפי ילדים ותינוקות נעלמו בשנותיה הראשונות של המדינה. שני-שליש מהם ממשפחות של עולים מתימן, אחרים ממשפחות עולים מזרחיות אחרות או מהבלקן. אלפי עדויות מעידות על שיטה שבה הורים נדרשו למסור את ילדיהם או שאלו נלקחו בכוח לבתי תינוקות או בתי חולים לצורך ״טיפול הולם יותר״. לאחר מכן ההורים קיבלו הודעה כי ילדם מת, בלי אפשרות לקבור אותו ובלי תעודות פטירה - בדיקות רשמיות מטעם המדינה נכשלו שוב ושוב במתן תשובות למשפחות ובחשיפת העובדות. אחרי עשרות שנים של מאבק, ובזכות הנחישות של בני משפחה, פעילות וארגונים - בשנתיים האחרונות קרתה פריצת דרך במאבק הציבורי שזוכה לחשיפה ותמיכה רחבה. אבל זה לא מספיק, המשפחות מתדפקות על דלתות משרד רה״מ, ובמקום לדבר איתן - שולחים מתווכים, במקום הכרה וצדק - מציעים סחבת ודורשים לוותר על הדרישות הבסיסיות. בינתיים בני ובנות המשפחות הולכים ומזדקנים, והזמן הולך ואוזל. הצטרפו עכשיו לדרישה לרה״מ לקיים משא ומתן ישיר עם המשפחות.השנים הרבות שעברו, הטיוח, והנסיונות למסמס את המאבק ולמרוח את המשפחות, מחייבים אותנו כחברה לחשבון נפש נוקב ולקריאה ברורה לעשיית צדק: הצטרפו לדרישה למשא ומתן ישיר ומיידי עם המשפחות, עד להכרה רשמית בפרשת חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן - בלי הכרה בעבר, לא נוכל לבנות כאן עתיד טוב יותר עבור כולנו.
ארדן ואלשיך, תתפטרו!
עדכון 11.6.18 השבוע פורסם כי רכז החקירה בשב״כ קבע כי הדריסה באום אל חיראן היא כשל משטרתי, לא פיגוע ולא סניף של דעאש. כל מידע חדש שמתפרסם מוכיח - המפכ״ל אלשיך והשר ארדן שיקרו מהרגע הראשון.ארדן ואלשיך צריכים לתת את הדין - הצטרפו עכשיו לקריאה לארדן ואלשיך לקחת אחריות ולהתפטר.---------- הממשלה והמשטרה פתחו במלחמה נגד 20% מאתנו - האזרחים הערבים. עוד לפני שהסתיים האירוע הטראגי באום אלחיראן, שבו נהרגו מורה תושב המקום יעקוב אבו אלקיעאן והשוטר ארז לוי, השר ארדן כבר דיבר על טרור בנגב והמפכ״ל אלשיך קבע שהמורה שנהרג היה פעיל דאע״ש. סרטון מהאירוע וניתוח הגופה של של המורה אבו-אלקיעאן סותרים את ההצהרות של ארדן ואלשיך, ועכשיו בעקבות העדות החדשה שפורסמה ברור כי גם בשב״כ התריעו על כך שמדובר בכשל משטרתי ולא בפיגוע.על פי הפרסומים, אפילו ארדן ואלשיך בעצמם הבינו שהעדות של חוקר השב״כ חושפת כשל חמור, וניסו לסגור את העניינים ביניהם לבין הפרקליטות במקום לקחת אחריות. אבל הנזק כבר נעשה: הקורבנות הם תושבי אום אלחיראן וכמובן ההרוגים יעקוב מוסא אבו-אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי. אבל המשך ההסתה והטיוח פוגעים בכולנו. ארדן ואלשיך מעלו בתפקידם. הם אחראים לפינוי האלים ולתוצאותיו, לאובדן אמון מוחלט במשטרה ובמערכת החוק ולהסלמה בשטח. רכז השב״כ האחראי על החקירה העביר חומרים וקביעה כי הדריסה קרתה במסגרת כשל משטרתי, אבל פרקליט המדינה התעלם מהדו״ח. ואם זה לא מספיק, על פי הפרסומים המפכ״ל עדיין מתאר את האירוע כפיגוע. כשמגבוה נושבת רוח של הסתה שקרית ומסוכנת, התוצאות בשטח הן בלתי נמנעות. מ״טרור ההצתות״ שהסתיים בלא כלום ועד לתא הדמיוני של דאע״ש באום אלחיראן, הסכנה האמיתית לשקט ולחיים המשותפים מגיעה מלמעלה - ארדן ואלשיך חייבים להתפטר.
שומר הראש של נתניהו
עדכון 1.2.18: הפרסומים האחרונים מוכיחים שוב שמנדלבליט לא כשיר למלא את תפקידו. הפעם היועמ״ש הסתיר מאיתנו, הציבור, מידע חיוני על פרשת הצוללות ודאג לשמור על המעסיק שלו, רה״מ נתניהו, מחוץ לחדר החקירות. כדי שנגיע לחקר האמת, קראו עכשיו למנדלבליט להשעות את עצמו: ------- מי שאמור להחליט אם להגיש כתב אישום נגד ביבי הוא שומר הראש של משפחת נתניהו, לא שלנו. האינטרס הציבורי מחייב שמנדלבליט ישעה את עצמו.    היועץ המשפטי לממשלה קבר אצלו את הקלטות של ביבי ונוני מוזס יותר מחצי שנה ועיכב את החקירה. הוא מתנגד לפרסום מלא של השיחות ומסתיר מידע מאתנו, הציבור. ויש עוד ועוד מקרים שבהם שמנדלבליט, שהיה מזכיר הממשלה של נתניהו, פועל במה שנראה כניגוד עניינים נגד טובת הציבור ובעד הבוס נתניהו.   עכשיו זה ברור: כדי שנדע את האמת, מנדלבליט חייב להשעות את עצמו. איבדנו את האמון ביועץ המשפטי. היועץ המשפטי לממשלה הוא עוד אחד משומרי הסף של הדמוקרטיה שנתניהו דאג להפוך לשומרי הראש האישיים שלו. בפרשת נתניהו-מוזס, לא משנה איך היא תגמר, אנחנו רואים כמה רחוק נתניהו הלך עם הניסיון לשלוט בתקשורת. במקביל, הכנסת חלשה מתמיד וכמוה גם מערכת המשפט. כמעט ולא נשארו לנו דרכים לתבוע דין וחשבון מהממשלה. אם נעבור על זה לסדר היום וניתן למנדלבליט להמשיך לטפל בפרשות נתניהו, רה״מ יצליח לנטרל את אחד הערוצים האחרונים לביקורת ציבורית. אסור לנו לתת לזה לקרות.