שיחה ישירה עם עזה

19/03/2019

מול מציאות הולכת ומתדרדרת בעזה- קיימנו אתמול שיחת וידאו עם 10 צעירות וצעירים עזתים- בלי ססמאות, בלי תיווך, ועם המון אומץ ותקווה. שמענו מהם על מציאות החיים תחת מצור, על פעילות למען ילדי רצועת עזה, על חלומות- ככה זה נראה כשאנשים כמונו לוקחים את הכוח לידיים ושוברים את החומות. ״אין מספיק מילים בעולם בשביל לתאר איך אנחנו מרגישים״- כך כתבו לנו, אחד אחרי השניה, הפעילים מעזה זמן קצר לאחר השיחה.

בימים הקרובים נפיץ סרטונים מהשיחה ברשת כדי שעוד עשרות ומאות אלפי ישראלים ישמעו את המסר של ראמי וג׳וודאת, וואסים ופאטמה– למען תקווה וחיים, ונגד כיבוש ושפיכות דמים.

יחד עם הקהילה שלנו נמשיך לעשות הכל כדי להביא את קולם לציבור הרחב: את הפעילות מעוררת ההשראה, את האומץ העצוםאת הקריאה להצביע למי שידאג קודם כל לעצור את שפיכות הדמים, למי שידאג לחופש התנועה של מליוני פלסטינים בעזה –את הפנים שהחליפו, לפחות לערב אחד, את הסיסמאות בכותרות על עזה.

בשבועות האחרונים הגענו עם מאות פעילות ופעילים לסיור מיוחד בחברון יחד עם שוברים שתיקה- ובעזרת הסרטון שצילמנו הצלחנו להביא את קולם של תושבי חברון הפלסטינים לעשרות אלפי ישראלים. מול ההסתה, הימין הקיצוני, והפוליטיקאים שמזגזגים- אנחנו אומרים בקול ברור: ב 9.4 הקול שלי הוא לא רק שלי. ההצבעה שלנו קובעת למיליוני פלסטינים את העתיד- ויחד אנחנו מביאים את הקולות שלהם למרכז השיח.

קראו עוד:

לקראת הבחירות: מאות ישראלים בשיחה ישירה עם תושבים בעזה/ אורן זיו, שיחה מקומית 19.3.19.