המאבק למען חיי נשים – אתמול עשינו היסטוריה

05/12/2018

בכל רחבי הארץ נשים יצאו כדי להילחם על החיים – בכרמיאל ובסכנין, בבאר שבע, נצרת וירושלים – אלפים הצטרפו לשביתה פורצת הדרך, ועוד עשרות אלפים הגיעו בערב לכיכר רבין. אתמול עשינו היסטוריה, לא פחות.

image5

בזכות תרומות של כמאתיים פעילות ופעילי זזים, מימנו הסעה לעשרות פעילות ערביות מתנועת מהפך-תע׳יר מהצפון, שנאבקות יום יום, כבר שנים, להפגנת הענק נגד רצח נשים בת״א; ויחד עם פעילות ופעילי זזים, הפגנו בדרום תל אביב עם תושבות ותיקות ומבקשות מקלט שנאבקות יחד למען חיים בטוחים לנשים, בכל הקהילות.

IMG_3758

אנחנו בזזים נאבקות ונאבקים נגד רצח נשים כל השנה. בשבוע האחרון מעל 6,000 פעילות ופעילי זזים הצטרפו לקריאה להעברת תקציב לתכנית למיגור אלימות נגד נשים. בחודשים האחרונים אלפים מאיתנו הצטרפו לקריאה של פעילת זזים זהייה למשטרה לטפל בנחישות ברצח נשים – ועוד עשרות הצטרפו למשמרות מחאה מול תחנות משטרה ברחבי הארץ. וכשהשר ארדן הכריז על תקנות הנשק החדשות, שיאפשרו לעוד מאות אלפים לשאת נשק ברשיון – מעל אלף מאיתנו קראו לו לחזור בו מהתקנות מסכנות החיים.

המאבק נגד רצח נשים זכה השבוע לתמיכה מדהימה שחצתה את כל המגזרים והמגדרים  – יהודים וערביות, מבקשות מקלט ופעילות להט״ביות, שחקני כדורגל וחברות פרטיות. כל זה לא היה קורה בלי אלפי נשים מעוררות השראה, ערביות ויהודיות, שנאבקות כבר עשרות שנים. הן זעקו גם כשאיש לא הקשיב, הן לא ויתרו – ואתמול קיבלנו כולנו הוכחה שמאבק אזרחי עוצמתי – עושה היסטוריה.

Image from iOS (3) Image from iOS (2)

הנחישות של הנשים האלו ושל אחרות ואחרים כמותן היא ההשראה שלנו בזזים והכוח המניע של הקמפיינים שלנו. בין אם זה רצח נשים או הריסות בתים, כל הקמפיינים שלנו מתחילים מסיפור אישי, פרטי – אבל אנחנו לא עוצרים שם. לסיפור האישי או לטרגדיה הפרטית אחראית מדיניות חברתית ופוליטית, ואותה אנחנו פועלים לשנות. ויחד אתכם, אני יודעת שנצליח, וניצור כאן מרחב חיים בטוח ושוויוני לכולנו.